arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

"Naše zdraví je závislé také na tom, co se do nás dostává přes kůži. Pojďme si dnes trochu popovídat o málo známých mýtech v kosmetice. Většinu z nich najdete v knize Malcolma Mc Namary, vydané v roce 2002 pod názvem „Big Imposture“ (Velký podvod). Autor má farmaceutické a ekonomické vzdělání. Mnoho let byl jedním z nejlépe placených specialistů průmyslu reklamy kosmetických výrobků na světě. Ve své knize píše, že výrobcům slouží následující triky a mýty:

Zázračné nejexotičtější rostliny

Jojoba, aloe, ginkgo biloba – ze kterých extrakty naštěstí nikomu neublíží, ale spotřebitelé těchto preparátů by měli vědět, že jakkoliv je působení těchto rostlin užitečné, vděk v tomto případě patří nikoliv působení těchto módních bylin, ale starým ověřeným syntetickým složkám.

Detoxikace organizmu

Hloupost pro věřící! Za odvod toxických látek z lidského organizmu odpovídá například lymfatický systém a ne samotná kůže. Detoxikaci napomáhá také pocení.

Výživa pokožky

Poloviční nebo spíše z jedné čtvrtiny pravda, převzatá z nyní módní „dietetické kosmetiky", která reklamuje v krémech jako zdravé pro pleť to, co je zdravé pro organismus ve výživě, čili především vitamíny. V krémech obsažené vitamíny B1, B2, B6, D, nemají nejmenší šanci proniknout pod kůži. Vitamíny C, E a A, zvláště vitamín A kůži neobyčejně pomáhají a skvěle se vstřebávají, ale pod jednou podmínkou: Musí být uzavřeny v nosičích, které je transportují přes kožní bariéru. Pokud nejsou vázány na takové nosiče, výrobci prostě podvádějí spotřebitele.

Energizuje, povzbuzuje pokožku k činnosti

Samozřejmě, pokud to má na svědomí silně působící složka krému, např. aktivní transdermální kolagen, vitamín A nebo C. Pokud však výrobce tento účinek připisuje vodě z vnitřku ledovce, výtažku z aloe nebo energetizujícím molekulám – tak spotřebiteli za jeho peníze prostě povídá obyčejné pohádky.

Odstraňuje vrásky

Tisíce klinických testů potvrtují, že dva preparáty doposud objevené působí skutečný a trvalý nárůst tkáně a likvidují již vzniklé vrásky. Jeden z nich je patent švýcarsko – francouzské farmaceutické firmy a prozatím se používá výlučně k likvidaci jizev. Druhý, vynalezen někde v Polsku (transdermální kolagen INVENTIA Q5-2. Je to kolagenový gel, který je biologicky aktivní při skladování pouze v rozmezí 5-28°C. Již existující vrásky lze trvale odstranit pouze opakovanou implantací takového kolagenu. Nejlepší krémy mohou proces stárnutí pokožky nanejvýš zpomalit.

Známé firmy vyrábějí pouze vysoce kvalitní produkci!“

Bohužel vše může být někdy přesně naopak. V naprosté většině případů je víčko od lahvičky dražší než její obsah.

„Známé společnosti vyrábějí neškodnou kosmetiku!

Níže uvedené ingredience se pokládají za neefektivní a některé dokonce za nebezpečné pro naše zdraví, kůži, vlasy a vzhled. Prověřte si své kosmetické prostředky, které používáte nebo které si chystáte opatřit.

Mineral oil (technický olej)

Získává se z nafty. To je směs tekutých uhlovodanů vzniklých při separaci benzínu. Používá se v průmyslu jako mazivo a rozpouštědlo a v kosmetice jako hydratační látka. Technický olej vytváří vodoodpudivou vrstvičku a uzavírá vlhkost v kůži. Má se za to, že zadržováním vlhkosti v kůži tato kosmetika učiní pokožku měkčí, hladší, mladistvější. Pravda je taková, že vrstva z technického oleje zadržuje nejen vodu, ale i toxiny, kysličník uhličitý, odpadní látky a metabolické produkty, které se odvádějí kůží ven. Výzkum ukázal, že nasycení pokožky tekutinou zadrženou olejovým filmem zpomaluje růst a rozvoj buněk. Technický olej špatně proniká kůží a proto se nehodí jako absorpční základ pro jakékoli kosmetické krémy. Prakticky všechny preparáty obsahující technické oleje mohou vyvolat symptom suché pokožky, protože potlačují přirozené hydratační mechanizmy. Technický olej má tendenci rozpouštět přirozený kožní tuk a podporuje vysychání. Přisuzuje se mu častý výskyt různých vyrážek zejména u žen, které používají kosmetiku obsahující technický olej!!

Lauryl-sulfát sodný (SLS)
Této ingredienci se reklama vyhýbá. Však jsou pro to také pádné důvody! Přesto se tento nepříliš drahý čistící prostředek vyráběný z kokosového oleje široce používá v čistící kosmetice, šampónech, sprchových gelech, pěnách do koupelí atd. Zkuste koupit šampón, který by jej neobsahoval. Je to patrně vůbec nejnebezpečnější ingredience v preparátech péče o kůži a vlasy. V průmyslu se SLS používá na mytí podlah v garážích, mytí zaolejovaných motorů, přípravcích na mytí aut atd. Je to vysoce korozívní agens. Mastnotu z povrchů odstraňuje opravdu dobře. SLS se široce používá ve všech klinikách světa na testování dráždivosti kůže. Výzkumníci s jeho pomocí vyvolávají podráždění kůže u zvířat i u lidí a potom léčí postižená místa různými preparáty. Nedávné výzkumy v Medicine College University of Georgia ukázaly, že SLS proniká do očí, do mozku, do srdce, jater a tam se hromadí. To je obzvlášť nebezpečné pro děti. Může být příčinou vypadávání vlasů, vzniku lupů, protože ovlivňuje vlasové cibulky. Vlasy jsou pak suché, lomivé a třepí se na koncích. Další vážný problém je reakce s mnoha ingrediencemi kosmetických přípravků, při kterých vznikají kancerogenní nitrosaminy (nitráty) a dioxiny. Tyto nitráty se dostávají do krve při mytí šampóny, gely a jinými čistícími prostředky. Mnoho firem maskuje své produkty jako přírodní s poukazem, že jsou vyrobeny z „kokosových ořechů“. Pokud už takový šampón musíte použít, nechte jej na pokožku působit co nejkratší dobu a co nejrychleji hlavu opláchněte.

Laureth-sulfát sodný (SLES)

Ingredience podobných vlastností jako SLS doplněná éterickým řetězcem. Nejpoužívanější ingredience v čisticích přípravcích a šampónech. Je velmi levná, zahustitelná přidáním soli. Vytváří bohatou pěnu a poskytuje iluzi, že je to hustý, koncentrovaný a drahý přípravek. Čistící prostředek je to poměrně slabý. Používá se v textilním průmyslu.

Vysokou kvalitu kosmetiky zabezpečují speciální komponenty jako kyselina hyaluronová (hyaluronic acid)

Poslední „výkřik“ kosmetického průmyslu. Kyselina hyaluronová rostlinného i živočišného původu je identická s lidskou a může být vstříknuta lékařem nebo použita neinvazivně v nízkomolekulární formě. Kosmetické společnosti ji používají většinou ve vysokomolekulární formě (do 15 mil. jednotek), kde jsou molekuly příliš veliké a nemohou pronikat kůží. Bohužel nízkomolekulární forma se na světových trzích vyskytuje zřídka. Tato informace by neměla chybět na vašem kosmetickém přípravku. Právě tato forma je totiž nezbytná pro naši kůži.

Liposomy (liposomes)

Jsou považovány za radikální prostředky pro boj se stárnutím. Liposomy jsou posledním objevem v aréně boje proti stárnutí. Podle posledních teorií je stárnutí buněk dáno zesílením buněčné membrány. Liposomy jsou tuková tělíska (kapénky) s obsahem hormonu brzlíku, zavěšené v gelu. Předpokládá se, že se slučují s buňkami, oživují je a zvlhčují. Poslední výzkumy to však nepotvrzují. Staré i mladé buňky mají stejné buněčné membrány. Tak se ukazuje, že hydratační prostředky obsahující liposomy nejsou nic jiného než další drahý podfuk."

Co vy na to?

arrow
profile_image
Missinka
od 14. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem koukala na 3 šampony, co mám doma - z různých značek a hlavně cenových relací: tak
a) Dove Therapy šampon s ochranným sérem - tak tam je buď SLS nebo SLES - píšou podle kódu výroby. No to fakt nechápu, já mám třeba na kódu A, takže mám SLES a někdo, kdo má stejnej šampón, ale má tam B má SLS? Stejnej výrobek by snad měl obsahovat stejný složky.
b)Panthehair na mastné vlasy - tak je SLES. Na to, že se má šampon nechat působit alespoň 5 minut nevím nevím teda, když v příspěvku aangie je, že se má co nejdřív opláchnout.
c)Vichy Dercos na normální až snadno se mastící vlasy - taky má SLES a to je to fakt drahej šampon!
Tak nevím teda holky, ale není tam třeba nějaká jiná látka, co ty negativní účinky potlačuje? Ještě můžu mrknout na Elseve, pak napíšu, ale má to asi opravdu většina šaponů.

Cituji Missinka: Panthehair na mastné vlasy - tak je SLES. Na to, že se má šampon nechat působit alespoň 5 minut nevím nevím teda, když v příspěvku aangie je, že se má co nejdřív opláchnout.

Je to šampon na mastné vlasy a tahle látka odstraňuje mastnotu, proto logicky tam mají napsáno, že se má nechat působit déle.

Šampony obecně mají umýt vlasy od mastnoty, tak je jasné, že nějaká látka odstraňující tu mastnotu, tam musí být. A nemyslím si, že by tam toho bylo tolik, aby to nějak výrazně uškodilo (možná spíše lidem, kteří mají ekzémy, seboroickou dermatitidu nebo extrémně suchou pokožku). Jinak by to asi neprošlo testy.

arrow
profile_image
Tutka
od 14. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fíha,tak to je fakt hustý,chtěla jsem se jít podívat do koupelny taky schválně na ten šampon Vichy a ani nejdu....přečetla jsem si to a nic moc

arrow
profile_image
Missinka
od 14. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem zkoumala 3 různý šampony Elseve a ve všem to je, takže asi fakt těžko narazíme na něco, kde to není. Ale přece nemůžou prodávat nějaké závadné výrobky - navíc ten SLES obsahují i šampony proti lupům - a když to SLES zapřičiňuje lupy, tak je to přinejmenším opravdu divné.

Cituji aangie: Může být příčinou vypadávání vlasů, vzniku lupů, protože ovlivňuje vlasové cibulky.

Pak taky když je na šamponu napsáno, že zamezuje vypadávání vlasů (nebo příznivě ovlivňuje), třepení a lámání, tak si tam přece nemůžou napsat co chcou. Neříkám, že to musí stoprocentně pomáhat, ale škodit by to taky nemělo, ne? Možná jde taky třeba i o množství, kolik tam toho je.

arrow
profile_image
Missinka
od 14. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mishka999: A nemyslím si, že by tam toho bylo tolik, aby to nějak výrazně uškodilo (možná spíše lidem, kteří mají ekzémy, seboroickou dermatitidu nebo extrémně suchou pokožku). Jinak by to asi neprošlo testy.

Taky si myslím, že to s tím množstvím tak žhavý nebude. Nebo aspoň doufám!

arrow
profile_image
Judy
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vím, že různá "zázračná" složení krémů (rostlinné výtažky, vitamíny, molekuly...) jsou spíše triky, jak vytáhnout lidem peníze z kapsy, u všech krémů jde v podstatě hlavně o promaštění a zvlhčení povrchu pleti. Když se člověk podívá na složení krémů, najde většinou stejné nebo hodně podobné složení - voda, parafinum liquidum, glycerin, nějaký ten silikon, parfémy a konzervanty a občas nějaký ten rostlinný výtažek. Skutečná výživa přichází do pleti zevnitř (prokrvením, zdravou stravou), nikoli zvenčí. Nikdy jsem nezaznamenala nějaký zásadní rozdíl mezi drahými krémy a obyčejnou Niveou nebo Indulonou, co se týče výsledků.

SLS a SLES - neznám šampón, který by jednu z těchto látek neobsahoval. Je možné, že na pokožku hlavy působí takto agresivně, když se používají příliš často nebo příliš dlouho se nechávají působit. Když si budu mýt vlasy šampónem s mírou (např.obden), tak jim to myslím neublíží.
.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Judy: Nikdy jsem nezaznamenala nějaký zásadní rozdíl mezi drahými krémy a obyčejnou Niveou nebo Indulonou

četla jsem rozhovor s člověkem, který v kosmetickém průmyslu velmi zbohatnul, a ten psal, že je úplně jedno, jestli krém stojí deset korun nebo tisíce, složení je stejné, jen v tom drazším jsou lepší parfemace/navíc nějaké zbytečné přísady/lépe se roztírá či vsakuje. skutečná cena jakéhokoli krému na cokoli se počítá maximálně v řádu korun, takže ty tisíce korun, které za něj dáte v obchodě ve víře, že si připlácíte za něco super, vám nepomohou lépe, než ta indulona. nemám důvod mu nevěřit.

věřím, že s kosmetikou to je jako s pokusem s pravěkými horskými botami...byly ze sena a kůže (nebo kůry, ale to jedno)...a zjistilo se, že jsou mnohem (nesrovnatelně) lepší, pohodlnější a nezávadnější, než nejdražší a nejlepší moderní trekové boty. podle mě úplně obyčejné sádlo, bylinné vody, tinktury a podobně budou mnohem lepší než super krém s vitaminy, kaviárem a zlatem za 10.000 z lékárny.....

arrow
profile_image
Judy
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aangie: transdermální kolagen INVENTIA Q5-2. Je to kolagenový gel, který je biologicky aktivní při skladování pouze v rozmezí 5-28°C. Již existující vrásky lze trvale odstranit pouze opakovanou implantací takového kolagenu.

Pan Namara zřejmě využil své ekonomické vzdělání a dělá totéž, co ty kosmetické firmy, které kritizuje - dělá reklamu polské firmě vyrábějící transdermální kolagen.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aangie: Mnoho let byl jedním z nejlépe placených specialistů průmyslu reklamy kosmetických výrobků na světě.

Jak mohl vydat takovou knihu, když sám vydělával na výrobcích, které nyní tak haní?(A teď chce vydělat na knize) Příjde mi divné, že by si firmy tohle neohlídali v pracovní smlouvě.

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Náhodou mě potěšilo, že ho zmínil. Koupila jsem si tenhle kolagen díky omlázku a ve svých 22 letech mi za dva tejdny omládla pleť o 10 let (vypadala jsem na 27, o kůži jsem se nestarala a dopadla hrozně).

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji imoen: četla jsem rozhovor s člověkem, který v kosmetickém průmyslu velmi zbohatnul, a ten psal, že je úplně jedno, jestli krém stojí deset korun nebo tisíce, složení je stejné, jen v tom drazším jsou lepší parfemace/navíc nějaké zbytečné přísady/lépe se roztírá či vsakuje. skutečná cena jakéhokoli krému na cokoli se počítá maximálně v řádu korun, takže ty tisíce korun, které za něj dáte v obchodě ve víře, že si připlácíte za něco super, vám nepomohou lépe, než ta indulona. nemám důvod mu nevěřit.

A já zas důvod nevěřit mám.. Nevím...proč by pak některý krém vyhovoval víc než jiný. Já když jsem používala levnou kosmetiku z drogerie, tak účinek žádný. Když jsem přešla na dražší (tím nechci říct, že vždy dražší=kvalitnější), výsledky byly viditelné. Tudíž o téhle teorii dost pochybuju. Kdybych se mazala indulonou, tak jsem opupínkovaná, mastná a nevím co

arrow
profile_image
Missinka
od 14. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kvetena: Tudíž o téhle teorii dost pochybuju. Kdybych se mazala indulonou, tak jsem opupínkovaná, mastná a nevím co

Jo jo, neříkám, že ty dražší krémy jsou zázraky, ale rozdíl mezi zbožím z drogerie a z lékárny určitě je. S indulonou bych se taky nespokojila . Jistě, že náklady na ten krém nejsou vůbec srovnatelné s cenou, za které se zboží prodává, ale to je tak u všeho - já jsem třeba četla, že jakékoli rifle se vyrobí cca. za 50 Kč a kdo z nás si je za 50 Kč taky kupuje, že? I u slev (např. oblečení) se člověk může přesvědčit, jak to mají nadsazené - z 2500 slevní na 500 a pořád na tom hodně vydělají.

Neříkám že u všeho, ale někde si podle mě připlatit vyplatí.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

indulona byla jen příklad...ale stejně jsem na 100% přesvědčená, že kdyby se místo krému za 2000 používala nějaká bylinná vodička nebo cokoli, co se na daný problém hodí za pár korun, případně dokonce domácí výroby, efekt by byl stejný. a to mám vyzkoušeno na sobě. ale pozor - nemluvím o rádobypřírodní kosmetice, třeba laveru a podobné naprosto nesnesu, a výsledky jsou hrozné.

arrow
profile_image
Peggiii
od 19. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji imoen: nemluvím o rádobypřírodní kosmetice, třeba laveru a podobné naprosto nesnesu

Laveru jsem si teď koupila, krém na problematickou pleť mi docela vyhovuje, dobře se vsakuje, neloupu se a hlavně nedráždí, což je u mě častý problém. Proč myslíš, že je to rádoby přírodní kosmetika? Myslela jsem, že tato je z těch lepších a je čistě přírodní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené