Smazat

Absence smyslu života, stagnace

Dobré odpoledne.
Předestírám, že se nechci litovat!, ráda bych poprosila o radu zkušenějších a moudřejších, nasměrování. Také toto téma nijak nesouvisí s tím předchozím.
Mám pocit, že doslova přežívám ze dne na den- ráno vstanu a už si přeji, abych šla zase spát. Nemám nic, co by mě nějakým způsobem naplňovalo, na co bych se alespoň trochu těšila. Své kamarády ani přáteli nazvat nejspíš nemůžu- jsem dlouhodobě v zahraničí a doslova nikdo si na mě nevzpomene. Rodinu mám pochopitelně moc ráda, ale jsem z nich taková nezbytečnější- nejsem chytrá, hezká, spíš naopak, připadá mi, že jsem pro všechny přítěž, o kterou se chtě nechtě musí starat.
Je mi 20 let, ale připadám třikrát starší. V čem lze hledat ten pověstný smysl života? V práci, škole, nových známých........ ?
 

Zkus se třeba zamyslet, jestli je něco, co jsi jako malá ráda dělala nebo chtěla dělat "až budeš velká" Já třeba ráda koukala, jak mamka šije a dlouho jsem si přála taky umět šít. A teď se k tomu vracím, prohlížím burdu, chodím do obchodů s látkami a galanterií a vždycky se nemůžu dočkat volného času (kterého při škole a práci mám velmi málo), až budu zase něco šít. Je to maličkost, ale dělá mi to radost.

Zkus si třeba najít něco, na co jsi neměla čas nebo jsi neměla možnost dělat a teď by to šlo. Začni malovat nebo fotit, cokoli, co se může zdát jako blbina, ale tobě udělá v životě radost.

arrow
profile_image
Bejbiss
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mám podobné pocity a to už dlouhodobě.. Řikala jsem si to jeslti to neni třeba tou dlouhou zimou ale nejspíš bohužel ne.. Ve čtvrtek jdu k psy.,né že bych z toho byla nějaká nadšená teda. Ale už taky nevim co s tim..

arrow
profile_image
LuUcy
od 13. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Najdi si nějaký koníček,něco co by tě bavilo.Cokoli,třeba plavání,posilovna nebo jakýkoli jiný sport,uč se cizí jazyk,začni fotit,cestuj...A třeba zrovna tam potkáš přátele nové

arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AlmaSinger: Zkus si třeba najít něco, na co jsi neměla čas nebo jsi neměla možnost dělat a teď by to šlo.

Jak jsem psala výše, jsem v zahraničí a času mám plno. Hrozně mě baví číst, ale tady české knihy nemám. A vlastně, kam by to vedlo?
Teď se učím na přijímací zkoušky, ale jelikož na sto procent počítám, že se nedostanu, tak už teď mě ubíjí představa toho, co budu dělat.

arrow
profile_image
emilly
od 24. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Labello: Hrozně mě baví číst, ale tady české knihy nemám.

Tak to je jasný, puč si knížky v cizím jazyce a aspoň se v něm zlepšíš

arrow
profile_image
Labello
od 2. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji emilly: Tak to je jasný, puč si knížky v cizím jazyce a aspoň se v něm zlepšíš

Snad nebudu znít moc sebevědomě, ale jazyk už poměrně ovládám, knihy v cizím jazyce jsem ze začátku četla hodně.
ale myslím, že čtení je dobré na "zabití" času, já v něm dlouhodobě nevidím účel.

Samotné mi mé chování vadí, určitě ho přenáším i na ostatní, asi je na mě prostě vidět, že život mě absolutně nebaví.

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mám stejný pocity, stejnej věk....věřím, že pro moje okolí je to prostě nepochopitelný - "co můžeš mít ve dvaceti za problémy?" ..já vlastně nemám žádnej extra neřešitelnej problém, jen mě prostě už nic netěší...hezky se to radí - sportuj, dělej něco, co Ti způsobuje radost, najdi si koníček...ale jak, když prostě nemám k ničemu chuť a nic mě nebaví...sama sobě jsem protivná, jak jsem pořád unavená, nepříjemná, jak se málo směju a o nic se nestarám a jsem lhostejná a otrávená.....dřív jsem bývala energická, veselá a "prdlá", měla jsem nějaký plány, cíle....taky nevím, co se sebou a jít k nějakýmu doktorovi se stydím..

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Labello: ale jsem z nich taková nezbytečnější- nejsem chytrá, hezká, spíš naopak, připadá mi, že jsem pro všechny přítěž, o kterou se chtě nechtě musí starat.

vše je to jen o tvém pocitu, pokud si připadáš méněcenná ,nikdy asi chuť k životu nedostaneš. Změn ten postoj .

Cituji Labello: Nemám nic, co by mě nějakým způsobem naplňovalo, na co bych se alespoň trochu těšila.

tak si něco najdi, život myslím nabízí dost smysluplných věcí , pro které stojí za to žít a radovat se jimi. Určitě to , ale nebude nic materiálního původu . Nejdřív bych zapracovala na sobě tím, že se začneš mít ráda , je potřebné se přijmout se vším. . Nic není nemožné jen musí člověk chtít, Žádného člověka neomezují okolnosti či druzí lidé , každý jedinec se omezuje sám svými myšlenkami a energií , kterou vysílá..

Cituji Labello: Samotné mi mé chování vadí, určitě ho přenáším i na ostatní, asi je na mě prostě vidět, že život mě absolutně nebaví.

to je jednoduché , co vysíláš se k tobě vrací.

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky mám občas takové pocity a deprese. Nejvtipnější na tom je,že mě má každej za vysmátého, veselého člověka Jinak hodně mi pomáhá přítel, je děsnej optimista taky je fajn sport, člověk má při výdeji energie hned lepší náladu. Dále si zkus najít v Anglii nové přátelé-je důležitý mít kolem sebe lidi a povídat si(neuzavírat se do sebe), i domácí mazliček může pomoci...Pokud se citíš nehezká atd.,tak doporučuji s tím něco dělat-kup si něco hezkého na sebe, zajdi si do kadeřnictví... Nebo zkus relax-sauna, masáže,... Prostě něco dělej(cokoliv)..

arrow
profile_image
Nickyx
od 26. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jako bych to psala já..mám stejný pocity, nic mě nebaví, nic mi nejde, každej den je stejnej, kamarádi žádní, koníček žádnej (četba- ale jak ty říkáš nikam by to nevedlo což si myslim taky), zážitky žádný (poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, že si představím že je mi třeba 80 let a vzpomínám na to co jsem prožila v mládí, zatím sem nepřišla na nic na co bych mohla vzpomínat) mám obavy že mi mládí kdy si člověk má užívat života uteče jako voda a mě bude najednou 30 40 50 let a nakonec zjistim že jsem nežila ale jen přežívala a vlastně ani nebylo nic co by mě bavilo nebo naplnovalo, skončím v depresích že jsem nežila takovej život jakej bych chtěla ale že už je pozdě na litování, že čas už nevrátím.., navíc jsem strašně nespolečenskej člověk, jsem stydlivá a mám strach někam jít, něco nového poznat..ikdyž bych chtěla..moc..snažila jsem se to změnit tím že jsem se přihlásila s přítelem do kroužku angličtiny s rodilými mluvčími ale první den mi stačil, už tam víckát nepůjdu, snažila jsem se změnit si povahu ,,násilím,, abych byla podle svých představ ale jak vidím nikdy se nezměním, pořád budu ta stydlivá holka která se pořád něčeho bojí...bud mě zmení život časem a nebo se s tím budu muset smířit..(je mi 17)

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Labello:
ak chceš mať pocit naplnenia,venuj sa charite, pomoci iným,alebo pomoci v útulku, Slobode zvierat a podobne,nájdeš tam ľudí, ktorí sú na tom zle a za tvoju pomoc budú vďační,alebo tie zvieratká, stačí chodiť venčiť psov.

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Labello:
Tak já ti přeji aby tě ty pocity brzy opustily...a doufám,že to zvládneš sama se z toho dostat. Možná je to jen chvilké...někdy má člověk pocit osamnění, že nic neznamená a nikomu neschází.
Zkus až budeš sama zavřít oči a jen tak nechat plynout myšlenky...co by tě udělalo šťastnou?Je něco na co by ses těšila? Něco co by jsi chtěla?
Píšeš,že jsi v zahraničí...tam máš nějaké přítelé? Možnost někam zajít posezení, cvičení? Nebo si zkus třeba s někým dopisovat...A kdy se vracíš domů?Máš nějaké plány až se vrátíš...?

Reaguji na Labello:
Musím souhlasit s Mate.
Myslím si, že službou a pomocí druhým nejvíc člověk pomůže sám sobě.
Můj bratranec před časem studoval v Anglii a přitom pomáhal v domově důchodců. Říkal, že to pro něj byla opravdu úžasná zkušenost.
Kromě toho, že si vydělal suprové peníze, tak se naučil chápat staré a nemocné lidi.
Vím, že ne každý je právě toto ochotný dělat.
Jsou ale i jiné možnosti, jak se přestat zaobírat sama sebou.
Stačí se rozhlídnout okolo sebe...

Nečetla jsem vše tak nevím jestli to tu už nezaznělo, ale radím aby ses přihlásila do nějakého kurzu, třeba tancování. Nemusíš být nějaká extra tanečnice, ale holky to moc baví. Já jsem třeba chodila na pole dance, stal se z toho můj velký koníček, vždy jsem se tam moc těšila a dělalo mi to radost, kamarádka zase ted začala chodit na latinskoamerické tance a také je z toho hodně nadšená a vždy se tam těší. Pohyb je prostě radost a jinak zkus chodit mezi lidi, třeba se tam s někým seznámíš. Nebo si pořiď zvířátko.

 

Váš příspěvek

Absence smyslu života, stagnace

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené