Ahoj, moc by mě zajímaly vaše zkušenosti, co se týče vysazení antikoncepce a následného akné. Rády bych, kdyby se tady objevily i ženy, kterým se prostě jen přechodně zhoršila pleť, než si tělo zvyklo (doufám v to).Protože si říkám, že mě čeká vysazení antikoncepce kvůli mimču, ale nechci být poďobaná maminka, zajímalo by mě, co si myslíte o mém "akčním plánu". Nyní beru HA Jeannine. Postupem času přejít na Loette (má méně hormonů) a pak na Mirelle (má jich úplně nejméně ze všech antikoncepcí). Pak by ten skok asi neměl být tak hrozný. Nedivím se, že po vysazení Diane je rázem akné jako blázen......

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj liso,
problém zda ukončit HA nebo ne jsem řešila pěkně dlouho...měla jsem už totiž jednu špatnou zkušenost s vysazením - 3 měsíce po vysazení se mi začala hódně horšit pleť, předcházelo tomu vynechání menses...já tehdy brala 2,5 roků Diane, pak 3 měsíce Mirelle - tedy tu nízkodávkovou, tu jsem začala brát s tím, že Diane mi nijak už moc nezabírala, tehdy jsem ještě nechtěla vysadit, no ale pak jsem si řekla, pleť stejně na HA už nereaguje (ale neměla jsem to nijak zhoršené, místa na bradě pouze, tam to mám doposud a vždy sem měla nejzaneřáděnější...tehdy ale doc. ok), tak vysadím - netušila jsem co mě může potkat, takže jsem si apriori neříkala a tak se psychicky neovlivňovala, teď přijde zhoršení.... i přes špatnou zkušenost jsem před měsícem vysadila znovu, po 5,5 letech braní HA. Zatím nic, ani menses takže uvidíme zda přijde to co už jednou bylo. Ale jestli chceš otěhotnět, tak snad se tolik nemusíš bát. To, zda budeš postupně přecházet na nižší a nižší dávky hormonů si nemyslím, že může pomoci. Stále je to přísun hormonů...původně jsem si to myslela taky, ale teď pochybuju, že by tělo na to nějak lépe reagovalo. Dost záleží na tom, čím akné bylo vyvolané - genetika, působení androgenů, jen dermatologický problém, střeva....
Těžko odhadnout průběh, ale držím pěsti, ať tě to nijak nepostihne!

Možná si brala Mirelle jen krátce..ljá bych ji brala tak rok.......A tobě na akné nezabírala ani antikoncepce? Zkoušela jsi ten roaccutane?Nebo antibiotika? To musí být fakt hrozné, držím ti palce

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím, jestli by ovlivnilo, kdybych měla mirelle dýl...fakt netuším, if pomůže braní antik s nižší dávkou, podle mě prostě i tak bereš umělý hormony...ale může to usnadnit - každopádně bylo by to fajn.
Ne, na kané mi HA zabrala, měla jsem to v poho, ale přišlo mi, že ten 100% efekt to po čase nemělo - přestup na mirelle (není určena na léčbu akné) - vysazení... už jsem o tom tady někde psala, jak se mě to zhoršilo - děsně - ale já jsem s tím tehdy nic skoro rok nedělala...
tady je odkaz na můj starší příspěvěk ze 17.1. 18:35, dolejc na stránce: http://www.omlazeni.cz/akne-jizvy-lasery-17-872-0. html
Roacc. jsem brala, viz odkaz, antibiotika ne... Jinak HA mi pak od 2. nasazení společně s Roacc. sloužila doc. dobře, kromě křeč.žil a metliček, který nevím, zda mám HA přisuzovat, jsem jiné problémy neměla - možná bych tam měla počítat ještě celulitidu .... 2 roky zpět jsem byla na laseru, abych odstranila to, co mi zůstalo od 1. vysazení.....
Doufám, že se mým rozhodnutím nevracím do dřívějších problémů - každopádně teď si to pohlídám...

Já ti nevím, Taranti. Rozdíly mezi dávkami hormonů jsou docela citelné. Mirelle jich má víc jak o polovinu méně, to už něco je. Vždy jsem četla, jak se akné rozjelo právě po Diane, ale co jsem našla, tak uživatelkky Loette a Mirelle takové problémy neměly....

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No jo, jenže Diane se předepisuje většinou i jako léčba akné, tudíž když to přestaneš brát, může se problém znovu vyskytnout, protože vlastně Diane to neléči (ani jiné antik), ale jen pozastaví a původní příčina odstraněna není. Ono se to může časem uklidnit, jak se tělo postupně srovnává, to určitě, záleží ale taky jak velké jsou k akné předpoklady a též jak je každé tělo nastavené... každý to má jinak, to je jasné. Hlavně existuje stejně tak holek, kterým po vysazení antik. (nejsem si už tak jistá u těch, kt. začali antik užívat zdůvodu akné, ale je to taky dost pravděpodobné) nenastaly žádné potíže, resp. nijak velké. A ty do takových fŕ samozřejmě nebudou psát, když nemají problém... Stejně tak vynechání menses, to bych řekla, že je ještě častější než navrácení akné... Ale rozhodně to vyzkoušej, já tě neodrazuju, kdybych měla přítele, tak možná ještě zvážím takovou možnost...ale momentálně nemám, takže jsem tím spíš nechtěla pokračovat...
Ty jsi na akné před antik. trpěla?

Ahoj, já měla akné po operaci - asi rozhozenými hormony. Když jsem vysadila antikoncepci, na zkoušku, tak se mi zase objevilo, ale ne v takové míře....Mám štěstí, že se mi nedělají jizvičky, ani když dloubu /(a že dloubu dost...) Myslím si, že pro holky, co na akné trpí, vyjde vynechání antikoncepce nastejno (jak ty říkáš), ale ono se někdy objevuje i ženským, co na něj před braním prášků netrpěly..těm by měl tenhle postup pomoct. Jak jsem tak obrážela fora na netu, tak akné moc po Loette a Mirelle nebývá, všechno samá Diane 35

ještě mě zajímalo, zda se dá brát Roaccutane v podstatě jako prevence před vysazením....a zda to má cenu, když stejně člověk vysadí léky a rozjedou se mu hormony (právě nechápu, že se musí s roaccutanem brát antikoncepce, vždyť to pak ten efekt změnší, ne? když to holka vysadí po léčbě)

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem tehdy měla hluboké záněty, po kt. mi po vyléčení zbyly jizvy...je pravda, že akné se mnohdy objevilo po vysazení i těm, které nikdy na akné netrpěly - je to to rozhození hormonů. Asi je možné, že větší procento těchto případů je u těch antiandrogenních horm. antikoncepcí (diane=minerva=chloe, vreya, yadine, jeanine...). Proto to raděj zkus, jak si psala, přejdi postupně na ty slapší, nakonec na mirelle, která za 1. slabá v porovnání s jinejma, za 2. ani nemá ani tu androgenní aktivitu...
Roaccutane ti jen tak někdo nepředepíše. Si myslím... protože je to doc. velká zátež pro organismus, takže pokud nebudeš mít nijak rozšířené akné a jen pár pupínků, řekla bych, že to fakt doktor nenapíše...navíc, pár pupínků je fakt pár pupínků a to se dá dát dohromady, roacc. je doopravdy moc silný.
S roaccutanem se musí brát antikoncepce, ale nemusí být forma hormonálních pilulek, prostě jakákoliv antik., protože v případě otěhotnění hrozí poškození plodu. Já jsem si to tehdy bohužel špatně vyložila a nic jiného než znovu nasadit horm. antik. prášky mě nenapadlo...zvlášť jdyž jsem měla přítele...Musíš se každopádně nějak jistit.

Neboj se toho a udělej to jak plánuješ. Zvlášť jestli dítě mít ještě nechceš... za zkoušku to stojí...ono stejně pokud se něco má stát, nepomůže jestli budeš brát antik. o nějakou dobu dýl...

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no ovšem se mi podařila krásný překlep - SLAPŠÍ - už mě fakt hrabe z toho učení

arrow
profile_image
Dana859
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám stejný problém jak vy. Bojím se vysadit antikoncepci, aby se mi nevrátilo akné. Když teda postupovat změnou antikoncepce s nižšími hprmonálními dávkami, tak jak myslíte, že budu snášet ty změny HA co se týče akné?

Taranti: Díky za podporu, tak uvidím...co myslíš, že přesně je ten antiandrogen?

Dana: Já zatím přešla jen z Diane na Jeannine (má méně hormonů). Nejdřív pupínek (jen sem tam, ale pak se to zklidnilo, tak mám pocit, že tělo si zvyklo). Dál budu pokračovat na Loette nebo to risknu a přejdu rovnou na Mirelle

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dana 859
To je taky fakt, ty změny někomu nemusí sednout, nejen proto, že je změna dávky hormonů - prostě ta změna nebo naopak nemusí někomu sedět zvolená antik, je x případů, komu diana třeba nesedí nebo jiné antik. a na u jiné slečny, paní, dámy... se vůbec nic neprojeví... já jsem například "přecházela" z diany na minervu, což je úplně to stejné složení a žádnou změnu jsem vůbec nezpozorovala... četla jsem ale pár zkušeností, že i přes naprosto stejně složení to s někým "zamávalo". Já se v tom nijak nevyznám, ale možná by při volbě antik, když se bude měnit za jinou, stálo za to porovnat složení a popřípadě vybrat tu nejbližší, i když nízkodávkovou...
tady je hezký přehled antikoncepcí i se složením, píšou i, které mají antiandrogenní působení = > potlačují tvorbu akné.
Nechci hlavně nikomu špatně poradit, nejsem ani doktorka ani vševěd, beru jen ze zkušeností... ani doktor by neodhadl která antik. komu sedne... možná by ale někdo zasvěcenější podal lepší info, zda je vhodné vůbec s tím takto míchat či přecházet na jinou antik.

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

http://www.levret.cz/doskolovani/nesnaze/prusvihy/ files/coc.htm
to je ten odkaz, já dnes holt nesloužím...

arrow
profile_image
Taranti
od 17. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lisa
antiandrogenní - působící proti mužským hormonům androgenům, který mohou ovlivňovat tvorbu akné...
http://www.gyne.cz/clanky/2001/401cl8.htm - počteníčko o nízkodávkové antik., kdyby někomu byla dlouhá chvíle...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené