Smazat

Akné mi zničilo sebevědomí

Ahoj, touto diskusí byhc chtěla poprosit o různé příběhy jak jste se dostali z depresí způsobených kosmetickými nedostatky. Od 13 let trpím silným akné, od malička ekzém. V období puberty mě ještě rodiče přemluvili ostříhat se na kluka, do toho šílené pupínky. Spolužáci se mi smáli a v sobě to mám dosud. Je mi 23 let, přítele mám již 2 roky, je na mě hodný všecko. Přesto si neustále tolik nevěřím. Kdykoliv jdeme dívám se po které holce koukne, říkám si že ta má krásnou pleť, ta má tohle a já ne, proto s emu líbí. Nevím, jak se toho zbavit. Postavu mám v pohodě, chlapům s elíbím, jen ta plet. Vyzkoušela jsme antikoncepci, šílené množství i té nejdražší kosmetiky, přírodní léčbu a bez úspěchu. Čili mi nezbyde než se s tím srovnat. Když vidím někoho postiženého nebo s nějakým hlubším problémem říkám si jaká to jsem, že mi zkazí náladu akné. Ale o pár minut později už je mi azse hrozně, nesnáším, když se an mě lidi zblízka dívají, nejsme uvolněná, bojím se už i svobodně projevovat. Nevím co s tím a jak tomu pomoci ...U přítele neustále zkoumám i jeho bývalé přítelkyně a proč je vladstně se mnou, kolikrát mám i chuť se raději rozejít...Nemáte někdo podobný problém?
 
arrow
profile_image
perichorese
od 30. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám podobný problém . Samozřejmě, že se zdá, že akné je trivialita, jenže bohužel je zrovna na obličeji, který musíme stále ukazovat. Svoji pleť nesnáším a závidím všem, kdo se o ni nemusí nijak zvláště starat a mají ji v pořádku. Také jsem vyzkoušela vše, ale úplně nezabírá nic. Samozřejmě si říkám, že je mnoho hezčích holek, nicméně zároveň vím, že mám mnoho jiných kladů, kvůli kterým přítel miluje zrovna mne. Vzhled je jistě důležitý, ale rozhodně to není vše - pozoruji, že v delším vztahu člověk partnera jaksi přestane pozorovat, nevímá, zda je "hezký" nebo ne a nakonec jsou hlavní ty věci, které se neomrzí - především intelekt a duševní hloubka samozřejmě

arrow
profile_image
nubi
od 4. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, znám to, jak akné dokáže zacvičit s psychikou a sebevědomím - tzn. nevěříš si, když jdeš po ulici máš pocit, že všichni civí jen na tvoji nedokonalou pleť, nemáš dost sebedůvěry něco si prosadit, nějak se projevit, protože se bojíš, že tě každý odsoudí, když nemáš dokonalou pleť. Nemáš chuť seznamovat se s jinými/ novými lidmi protože si myslíš, že se jim bude příčit přátelit se s někým kdo nemá dokonalou pleť. Zkrátka máš pocit méněcennosti a to ve všem - a může za to to akné!
Máš pocit že každá slečna s dokonalou pletí se na tebe dívá skrz prsty protože ty nemáš pleť takovou jak ona.
Ale není to tak, nikdo neřeší tvoji pleť, každý (alespoň průměrně inteligentní člověk) tě bude brát takovou jaká jsi, podle toho jakou máš povahu atd. - vím to z vlastní zkušenosti - také jsem měla velké problémy s akné, říkala jsem si to, co jsem popsala výše, teď jsem se z toho dostala, pleť mám téměř bez jakýchkoliv stop - a věř, že ani já - teď když mám pleť v pohodě - neřeším někoho kdo ji v pohodě nemá - prostě to tak je a tak to beru, nikdy mě nenapadlo někoho kvůli tomu pomlouvat nebo si ho méně vážit, ty lidi tě mají rádi za to jaká jsi, ne za to že máš dokonalou pleť.

Moc jsem ti asi nepomohla, jen jsem chtěla říct, že to nemusí být žádná překážka v tvém životě, když se s tím naučíš žít - máš přítele, určitě tě má rád a zkrátka je štastnej s tebou, nepotřebuje ke štěstí dokonalou pleť své partnerky - nikdo nejsme bez chyby - jen chyby ostatních třeba neuvidíš na první pohled jako to akné , ale mají "chyby" v povaze a věř, že to je mnohem horší - a moc se to změnit nedá.
Jinak určitě léčbu nevzdávej, mě trvalo 3 roky než jsem našla přípravek,který mi pomáhal dlouhodobě a ne jen chviličku. Vím, žes psala , že si zkoušela už přírodu, ale jen chci říct, že mě pomáhá třeba kosmetika Saloos- není moc drahá, tak za zkoušku by to určitě stálo, je to spíš jako doplňková "léčba", ale samozřejmě to chce k tomu ještě něco od kožní.

Každopádně si díky tomu nenech ničit život

Reaguji na Caprisonett:
To je mi moc líto. Já měla problémy v patnácti a pak jen kolem menstruace.
Myslíš, že by fakt nic nepomohlo?
Jeden čas jsem sledovala jednoho kluka tady na Omlazku, který s tím hodně trpěl a vyléčil se.
Zkus si pročíst různé příběhy:
http://www.omlazeni.cz/forum-akne-vyrazky-17-7.htm l
Apropó - můj synovec trpěl na šílené akné. Potom mu jakýsi jogín poradil vyčistit játra a
akné zmizelo.
Užíval kapky ostropestřce mariánského.
http://www.lecive-byliny.eu/ostropestrec-mariansky .php

arrow
profile_image
Carolinee
od 15. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

O ostropestři jsme taky slyšela, ale je to asi běh an hooodně dlouhou trať. Jinak určitě má vliv strava, to já vidím an sobě, ale jsme člověk bez vůle, čím větší depky tím více se cpu = ještě větší depky

Carolinee není! On měl první vyditelné výsledky už po týdnu.
Pravda, také si spolu s játry čistil i střeva.
Tady ještě nějaké rady:
http://www.e-mrtvemore.cz/novinky/akne/

Ach ty "přírodní léčby"... no proč ne, ale Roaccutane jsi zkoušela?
Už jen ta polovina času, kterou ušetřím při makeupování...

Cituji mufallo: Ach ty "přírodní léčby"... no proč ne

taky si myslím. A což teprve, když pomůžou.

Cituji mufallo: Roaccutane jsi zkoušela?

"Roaccutane mi velmi zlepšil mastivost pokožky, když jsem jej užívala. Po ukončení léčby se mi akné vrátilo do stavu jako před léčbou Roac. Léčbu bych hodnotila jako dlouhodobou, nákladnou a neúčinnou."
To jsem okopírovala jeden z mnoha stejně znějících příspěvků z diskuzních fór na téma: Roaccutane.
Dodala bych, že tento lék má mnoho vedlejších účinků.

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, řekla bych že akné užírá sebevědomí snad každému kdo jím trpí. Ten kdo to nezažil neví jaké je to psychické týrání se na sebe dívat po ránu do zrcadla nenalíčená. Často jsem vzteklá v podstatě bez důvodu, brečím a to jen kvůli tomu jak vypadám. Závidím holkám hezkou pleť. (což ode mě není hezký) Nenalíčená si troufnu být pouze doma, když jsem sama. Přítele mám též, už 4 roky. Zpočátku nic neříkal, ted si sem tam ze mě vystřelí že vypadam jak puberťák nebo kde mam jakej pupínej nebo "co to tady máš?" Vždy odvrátím hlavu a jsem z toho nešťastná, on nedokáže pochopit jak mě jeho poznámka raní. A to před ním nenalíčená nechodím, prostě se stydím za to jaká jsem. Nemám těžkou formu, ale přesto můžu spočítat dny kdy vycházím na ulici já tomu říkám "nahá" - tedy bez korektoru. (makeup nepoužívám) Kdybych neměla přítele, tak o kluky nemam nouzi, můžu říct, že se líbím, postavu mám taky pěknou. Ale stejně mě to bere sebevědomí a připadám si ošklivá. Občas se ale napomenu a řeknu si, vždyť nemáš žádnou těžkou nemoc, můžeš chodit a žít jako ostatní zdraví lidé plnohodnotný život. Spousta lidí je na tom mnohem hůř a já brečím kvůli pupínkům.

arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě se udělalo akné v pubertě a mám to dodnes,je mi 35 let.Mám mastnou pokožku po otci.Ten měl taky pořád nějaké pupínky,máma však nikdy.Na čele,ramenou a dekoltu jsem obsypaná.Všimla jsem si ale že se mi to zhorší když si dám alkohol.Taky když mě chytne močák(trpím na uroligické problémy),takže u mne to pochází hlavně zevnitř když teda neberu tu mastnou pleť.Pomáhá mi dost pieling.Kosmetička mi udělala ošetření ovocnou kyselinou ale to je vhodné jen pro hrubší,pevnější pleť.Hned po prvním ošetření mi doslova přes noc zmizelo to zapouzdřené akné.Póry se ztáhly a měla jsem pusinu jak dětskou prdelku.Na domácí ošetření mi dala od Dr.Grandel roztok peelingu obsahující ovocnou kyselinou.Jinak od dermatologa jsem vyzkoušela spousty věcí ale nejvíc mi zabral Retin-A mast.Nanáší se na postižená místa ale jako skoro všechno,zabírá jen po určitou dobu.Make up používám jen když mám pleť v lepším stavu,jinak to vše ještě více vynikne.Okolí neřeším,aspoň se o to snažím

Cituji True: "Roaccutane mi velmi zlepšil mastivost pokožky, když jsem jej užívala. Po ukončení léčby se mi akné vrátilo do stavu jako před léčbou Roac. Léčbu bych hodnotila jako dlouhodobou, nákladnou a neúčinnou."

Spokojení se na fóra vylejvat nevracejí... Jak nákladnou, hradí to pojišťovna.. Pokud se jí to vrátilo hned do stavu jako před, tzn, že měla na houby dávkování. Spousta doktorů dává nějakých 10 mg, což je jak nic a pomůže to jen co se to bere, ale tak se to dělat nemá. Pokud máte moc androgenní hormony, tak se to vrátí, ano,i já mám a vrátilo se, ale nebe a dudy... Kolik jizev ušetříte byť jen za rok, který vám tenhle lék dá.

Reaguji na Alienora:
Přítel tedy neprojevuje moc vyzrálosti s tím "co to tady máš", kdyby někdy zpočátku, no dobře, ale kor po 4 letech? a nikdy před ním nechodíš nenalíčená? To před sebou asi ani "neprdíte" že... no nevím, pro mě by tohle bylo moc křečovatý... Makeup dolů, jestli uteče, tak to tak má bejt..

arrow
profile_image
Caprisonett
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak holky právě teď sedím doma, pleť mám šílenou. Přítel někde trajdá, připadám si hrozně sama, neviděli jsme se pár dní, jelikož spolu nebydlíme, má práci, poté tréninky... to je fakt depka za depkou...tolik by toho bylo co bych dělala a nemám absolutně na nic náladu, přitom vim že doma je to jen horší

arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Caprisonett: Tak holky právě teď sedím doma, pleť mám šílenou. Přítel někde trajdá, připadám si hrozně sama, neviděli jsme se pár dní, jelikož spolu nebydlíme.Ahojky,já taky sedím doma sama ale protože jsem příteli dnes sama odřekla,jinak by byl tady se mnou.Není to taky tvůj případ?Pokud máš teda náladu něco dělat a ne s tvým přítelem (jelikož se mu nechceš dnes ukázat)tak běž ven s kámoškama.Před těma by jsi si snad neměla stydět pokud jsou v pohodě.Ale upřímně mi to připadá dětinské schovávat se před přítelem kvůli pleti.Třeba já si připadám tlustá ale o.k ..Příteli to ale pod nos nepředhazuji protože on mě bere a má rád takovou baculku jak jsem.Ale věřím tomu,že kdybych před ním každý den fňukala že jsem bůček tak se nad tím fakt zamyslí,otevře oči a řekne si-No jo,ta je fakt oplácaná.Oni totiž chlapi co už s náma delší dobu jsou a berou nás za potencionální ženy svých dětí,tak to tak neberou vážně jako my ženy.Pro ně je důležité aby neměli doma nějakou namyšlenou roztažnožku a aby u nás měli to zázemí útulného domova a pohody.Tím ale nechci říct že na sebe člověk nemá dbát.Ale to není tvůj případ!Jen to prostě nehroť,ať pak nejsi opravdu sama.

arrow
profile_image
Alienora
od 9. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mufallo:

Ano, přesně tak, chodím před ním nalíčená a neprdíme před sebou. On je na tohle úzkostlivej, často mi nechce ani dát přes den pusu, když nemam žvýkačku Je mi to nepříjemný, mrzí to, ale je prostě takovej. Nenalíčená chodím jen když si připadám, že to mám lepší, to znamená že ne uplně ok, ale není to tak šílený. Když já si připadám tak ošklivá Ach jo, jak já bych si přála mít pěknou pleť..

arrow
profile_image
DekadentniMisa
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem kolem dvacítky (už je to fakt dávno ) trpěla těžkou formou akné. Nejvíc jsem měla postižený obličej a záda. Kožní doktor mě léčil tetracyklinem, ale poté, co jsem dobrala dávku se to opět vrátilo. Absolvovala jsem to 3x a víckrát jsem si netroufla, protože jsem se bála, aby mi ta antibiotika v takovém množství víc neuškodila než pomohla. Pak mi doktor předepsal dnes už prehistorické Pramino, posléze YAZ a od té doby mám pokoj. Ještě jsem absolvovala chemický peeling obličeje, který srovnal nerovnosti a pleť je OK.
Takže neboj vše se dá řešit. Držím palce.

 

Váš příspěvek

Akné mi zničilo sebevědomí

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené