Smazat

Babička cítí smrad - prý ji to dělají naschvál sousedé

Ahoj, moje babička (79 let) od minulého roku začla sem tam ve svém bytě cítit zápach - a tvrdí že prý ji to dělá naschvál soused co bydlí v bytě pod ní, že prý ji tam schválně "pouští nějaké smrady" (prý nějak přes radiátor) - soused přiznal že občas něco použije proti hmyzu, ale jinak že nic nestříká. A když babi začne něco zase cítit tak volá sousedku (protože musí mít svědka), ale i když sousedka nic necítí, tak babička má pro to stejně vysvětlení a to sice že ten soused slyší, že tam k ní někdo jde, tak tam místo smradu stříkne vůni. A když jsem u babi já nebo někdo jiný z rodiny, a nic nesmrdí tak to prý proto že on ví že tam někdo u ní je a že nás slyší. A babička ještě děla ostudu po celém vchodě, protože tomu sousedovi buší na dveře, řve na něj...
A dneska zase přišla s tím, že ji to dělají pro změnu sousedé co bydlí nad ní.
Před pár dny zase něco cítila a s tím souhlasí i sousedka, ale to je snad poprvé, že ten smrad cítil i někdo jiný.

Jsme z toho už zoufalí, babi si to nenechá rozmluvit, nevíme jestli ji to máme věřit nebo ne. A taky díky tomu má zhoršený zdravotní stav.
Nemáte s něcím takovým zkušenosti?
 
arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bohužel ano, ale asi tě nepotěším. Babička nám říkala, že se jí chodí posmívat a že u ní zas někdo byl na návštěvě a přendal jí věci, nebo je sebral, schoval, že když pak šel, nezavřel dveře, že sousedi dupou a dělají bo*del atd. Samozřejmě se nic takového nedělo

Není babička často sama? Třeba jen potřebuje víc kontaktu, ale bojím se, že s tímhle nejde nic dělat, u nás už to pak šlo od desíti k pěti. Vymlovuvat jí, že u ní nikdo nebyl a nikdo jí nic nevzal, nemělo cenu, akorát se pak vyčerpávala dohadováním, že jsou všichni proti ní a tím se jí zhoršovalo i zdraví .

arrow
profile_image
terry3010
od 5. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, je často sama-sice tam taťka skoro co druhý den chodí nakoupit atd., ale to asi nestačí. Bohužel má špatné nohy, tak ani na procházky už nechodí
To je taky síla co píšeš

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych babičce řekla, že jí věřím. Že sousedi se tím asi baví a že má dělat, jakoby nic a určitě je to po nějaké době přestane bavit. Tohle bych jí vsugerovala a doufala, že ji to časem přejde.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na terry3010: Hele, nechci urazit babičku, ale má úctihodný věk a pak lidi už ztrácí trochu smysly. Navíc, kdysi jsem četla, že takové to cítění pachů, které ve skutečnosti nikdo necítí, může souviset s nádory - neříkám, že to přesně tak je, ale byl to jen článek. Upřímně, já zase v létě nemůžu větrat, protože pod náma bydlí bába, která má otevřenou ventilačku a z bytu jí to tak děsně smrdí tuchlinou a kdoví čím ještě, že je mi akorát blbě od žaludku a nic s tím nenaděláš.

Cituji RomanKaS: Já bych babičce řekla, že jí věřím. Že sousedi se tím asi baví a že má dělat, jakoby nic a určitě je to po nějaké době přestane bavit. Tohle bych jí vsugerovala a doufala, že ji to časem přejde.

Proč dělat z lidí t.u.p.c.e. ale? Babičce normálně vysvětlit, že nikdo nic necítí a že ani nikdo jiný z baráku s tím problém nemá a spíš se babičce víc věnovat, aby neměla čas vymýšlet tyhle ptákoviny a nedělat z ní zbytečně magoral. Stejně ji to akorát utvrdí v tom, že sousedi ji ruší a známe seniory - budou to řešit na družstvu atd. a jak k tomu jako přijdou ostatní nájemníci?

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji smarny: Proč dělat z lidí t.u.p.c.e. ale?

Proč hned tupce? Ať už tam něco skutečně smrdí, nebo ne, tak nevím, jestli pomůže babičce vysvětlovat, že tam nic doopravdy nesmrdí, že se jí to jen zdá. Pak bude mít akorát pocit, že jí nikdo nevěří.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji RomanKaS: Proč hned tupce? Ať už tam něco skutečně smrdí, nebo ne, tak nevím, jestli pomůže babičce vysvětlovat, že tam nic doopravdy nesmrdí, že se jí to jen zdá. Pak bude mít akorát pocit, že jí nikdo nevěří.

No když zakladatelka píše, že to cítí jenom babička? Tak proto mi připadá, že to bude jenom v její hlavě a jestli to jenom jednou náhodně někdo cítil, tak všichni víme, jak fungují tyhle davové psychozy, kdy si to prostě člověk vsugeruje. Jako jo, je to těžký, co v tomhle případě s babičkou dělat, ale myslím si, že je lepší za ní častěji zajít a prostě jí vysvětlovat, že to nikdo necítí (pokud to fakt nikdo necítí) a není třeba mlátit na dveře sousedům a dělat kravál na celý barák. Ona toho sama od sebe nenechá a bude tak na ty lidi bušit dál a dál.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji RomanKaS: nebo ne, tak nevím, jestli pomůže babičce vysvětlovat, že tam nic doopravdy nesmrdí, že se jí to jen zdá. Pak bude mít akorát pocit, že jí nikdo nevěří.

protože pak se to bude stupnovat, že ji soused chce zabít .
Starším lidem se tohle stáva, tahle paranoia, demence, obvinovani - nevím zda jsou na to nějake leky. zkuste se zeptat doktora.

arrow
profile_image
terry3010
od 5. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jí to říkáme že si to vsugerovává, ale ona ne, pořád tvrdí to svoje, že prý jak si může vymyslet smrad atd. Ať ji to vysvětlujeme jak chceme, tak ona stejně má na všechno nějakou odpověď.

Cituji RomanKaS: že má dělat, jakoby nic a určitě je to po nějaké době přestane bavit

toto prý podle babi nefungovalo

a navíc ti lidi co bydlí nad ní se přistěhovali teprve nedávno, takže ji ani neznají, tak ji říkáme proč by ji to dělali atd.
jinak to už hlásila nějaké té předsedkyni nebo tak někomu a ta to chtěla řešit na schůzi, ale babička tam řekla že se o tom nechce bavit, tak se na ni ta předsedkyně naštvala a řekla že to taky už nebude řešit

Ta takovouhle měli naši sousedku na patře,úplně stejný slova,přesně to slyším.Hodně si s ní užili,to se ani nedá vypovědět.Nakonec to došlo tak daleko,že tátu i napadla holí,ten stav se u ní zhoršoval a dnes je někde v domově důchodů,kde s tím prý pokračuje

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Siiri: Starším lidem se tohle stáva, tahle paranoia, demence, obvinovani

Může to být jedním z příznaků Alzheimerovy choroby.

Cituji smarny: ale myslím si, že je lepší za ní častěji zajít a prostě jí vysvětlovat, že to nikdo necítí (pokud to fakt nikdo necítí) a není třeba mlátit na dveře sousedům a dělat kravál na celý barák.

to nepomůže.. babičkám se to ale stává.. třeba si pořád myslí že jim ostatní závidí.. přitom oni k tomu ostatním dávají důvod že se vychvalují a nebo i s tím smradem.. jim to prostě nevysvětlíš...
Kdysi jsem se s babičkou málem pohádala protože tvrdila že jakýsi pes byl agresivní a že dobře že ho utratili.. to mě tak namíchlo že jsem říkala že za to že je agresivní můžou majitelé nikoliv pes tak nechápu jak tohle někdo může říct natož udělat ale ona si to prostě vymluvit nenechala

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na everything.is.possible: Jojo, prostě starší lidé no, jak není po jejich a nedáš jim za pravdu, tak je zle, znám to od prarodičů, co si budou tvrdit pořád to svoje a jiná pravda prostě neexistuje.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji smarny: Jojo, prostě starší lidé no, jak není po jejich a nedáš jim za pravdu, tak je zle, znám to od prarodičů, co si budou tvrdit pořád to svoje a jiná pravda prostě neexistuje

Ale oni tomu opravdu věří. to není, že jsou tvrdohlaví. Prostě nemoc.

Cituji UsmejSe: Může to být jedním z příznaků Alzheimerovy choroby.

Viděla bych to také tak.

 

Váš příspěvek

Babička cítí smrad - prý ji to dělají naschvál sousedé

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené