arrow
profile_image
RadusSs258
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,
stalo se Vám některé, že se Vám po hormonální antikoncepci začali tvořit modřiny?....kdyby to byly jen nějaký modřinky, tak mi to asi nedělá moc velký starosti, ale to jsou modřiny, jako by mě někdo tejral...když jsem se v červenci na preventivce na gyndě ptala, jestli by mi udělali testy, tak řekli, že to potřeba není,že je dneska antikoncepce k játrům tak šetrná, že to není nutnost, ale přijde mi to jako největší hovadina, k játrům asi šetrnej prášek neexistuje, natož hormony jenže to sem ty modřiny ještě neměla, tak nevím, jestli tam mám upalovat znova, kdyby to souviselo s užíváním HAK.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mně se to nestalo, ale může být - HA zvyšuje srážlivost krve (proto působí trombózy), takže pokud působí srážení krve ve vrchvních vrstvách tkání, mohou být modřiny z toho. modřiny ale podle mě s játry nijak nesouvisí.

arrow
profile_image
missulik
od 28. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mně se také začli tvořit modřiny, jsou to přímo jelita...ale nevím zda je to kvůli HA, beru minisiston

arrow
profile_image
Loki
od 14. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pochybuju. Modřiny mi k HA nějak nesedí (i když na ní lidi občas svádí naprosto cokoliv ) Mě se modřiny vždycky víc tvořily kvůli zvýšené krvácivosti (von Willebrandova choroba) a hormonální antikoncepce naopak krevní srážlivost zvyšuje. A i když věřím, že dnešní HA je k játrům celkem šetrná, stejně si nechávám testy dělat, nenechala bych se být tebou u doktora odbýt, v tomhle případě je vždy opatrnost na místě..

arrow
profile_image
RadusSs258
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já to nemyslela ani tak kvůli těm játrům, je mi jasný, že játra nemaj s modřinama nic společnýho...spíš s tou srážlivostí krve, protože když vznikne třeba tromboza nebo plicní embolie a to z velký části zaviňuje i HAK

arrow
profile_image
RadusSs258
od 10. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Loki: když na ní lidi občas svádí naprosto cokoliv .....jo to svádí, třeba přibírání na váze a z většiny případů je to jen žravost, ale souvislost se srážlivostí bohužel má

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji RadusSs258: třeba přibírání na váze a z většiny případů je to jen žravost,

To není až tak pravda. Opravdu to vliv má. Já třeba nepřibrala, ale byla jsem zavodněná a jak jsem vysadila, tak mám o 4 kg míň

arrow
profile_image
Loki
od 14. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na RadusSs258:
Však to já vím, psala jsem, že způsobuje vyšší srážlivost krve.. a nejspíš může mít i nějaký efekt na játra i když je spíše šetrná.. takže krevní a jaterní testy by se podle mě provádět měly. Každopádně, s těmi modřinami bych si to nespojovala..

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Modřiny se ale tvoří při snížené srážlivosti krve, takže je blbost dávat do souvislosti, že HA zvyšuje srážlivost, takže se tvoří modřiny.

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Cituji Loki: s těmi modřinami bych si to nespojovala

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

S modřinami zkušenost nemám. Ale možní to asi je. Fakt nevím

arrow
profile_image
Loki
od 14. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na whisper:

Cituji whisper: Modřiny se ale tvoří při snížené srážlivosti krve, takže je blbost dávat do souvislosti, že HA zvyšuje srážlivost, takže se tvoří modřiny.

Přesně tak..

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nu, opravím své tvrzení. HA může také snižovat hladinu krevních destiček, a to tedy ke krvácení vede určitě.

původně jsem to zřejmě špatně myslela tak, že se ucpávají drobné žilky pod povrchem kůže a taky snižuje elasticita kapilár, a to vede k tvorbě modřin.

rozhodně existují spousty žen, které po zavedení HA pozorují zvýšenou tvorbu modřin.

Reaguji na whisper: Modřiny se tvoří při propouštění krevních vlásečnic a žil,myslím tedy modřiny,které vznikají bez toho,aby se do postiženého místa někdo napřed uhodil.Reaguji na RadusSs258: Když jsem začala HAK brát,také se mi začaly modřiny objevovat a to fakt velké.Bylo mi řečeno,že to HAK být může,dostala jsem Ascorutin a asi po třech měsících se to srovnalo.Jinak,brala jsem Trinordiol21.

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Reaguji na Staysy: Spontánně se modřiny tvoří právě při poruše srážlivosti krve, takže nechápu tvůj příspěvek, mně to vysvětlovat nemusíš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené