arrow
profile_image
coolgirl
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj. Rozhodla jsem se, že trochu zhubnu. Ne, že bych byla nějak tlustá, prostě bych se ale lépe cítila o pár kilo lehčí..... Ráno bych chtěla běhat a odpoledne zvolit právě kolo. Ale nevím- je jízda na kole vůbec účinná ke shození nějakého toho kila?

arrow
profile_image
erenza2
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě jízda na kole je dobrá, je ale potřeba jet nějakou dobu - třeba hodinu a ve stejném tempu, je potřeba zvýšit tepovou frekvenci a udržovat ji, po dvaceti až třiceti minutách aerobní činnosti začneš teprve spalovat. Myslím, že dobře by mělo fungovat jet přibližně rychlostí 17 km za hodinu a když to zvládneš tu hodinu, tak výsledky určitě budou znát.
To samé běh. Někde jsem četla, že správnou tepovou frekvenci poznáš, když děláš nějakou činnost a jsi schopna u toho normálně mluvit a ne funět a chytat každé slovo horko těžko
Pokud začneš pociťovat pálení ve stehnech, tak se ti začala vyplavovat kyselina mléčná, tzn. že namáháš svaly, které se špatně okysličují a proto ta bolest. Takže pravidelně dýchat a zase se nepřemáhat Hodně štěstí

arrow
Neprodává v Bazaru

mi po kole povolovalo břicho a rostla ***** a stehna....behani v mem pripadě dfaleko účinnější

coolgirl
Já jezdím na kole docela dost, ale na hubnutí to moc není, musela bys jezdit opravdu v pomalejším tempu, abys byla v aerobním pásmu a delší trasy, pokud ti vyskočí tep, tak už tuky nemizí, posílíš hodně nohy, což není na škodu, ale záleží, jaký jsi typ. Na někom víc svalů na nohou nevypadá dobře. Kluci co jezdí profesionálně a jsou opravdu hubení, mají úplně jiný styl tréninku-4-5 hodin denně na kole za každého počasí + hlídání stravy, opravdu se živí v sezoně hlevně těstovinama, absolutně vynechávají smažené jídlo atd.
Běhání je na hubnutí lepší, ale ze začátku namáhavější, každý den nedoporučuju, tělo potřebuje relax, ne každý den to samé, takže třeba 3x týdně běh a zbytek lehce kolo.

coolgirl
Já si naopak myslím, že kolo je na hubnutí vhodnější, než běh. Kolo je nohem šetrnější ke kloubům. Zvětšení svalů, myslím při rekreačním ježdění nehrozí. Svaly rostou v posilovně, cyklistika je vytrvalostní sport.
Na redukci váhy je potřeba, aby jsi jezdila hodinu a déle a držela tep přibližně mezi 120 a 150 tepy. Rychlost jízdy není podstatná, je ovlivněna typem kola, na horáku pojedeš pomaleji a s větší námahou, než na silničce. Také převýšení udělá své.
Pokud budeš jezdit 2-3x týdně hodinku, dvě, tak není možné, aby jsi na podzim neměla o pár kilo méně a hlavně budeš viditelně pevnější.

Eleanora22
Nebudu se dohadovat, mám v tomto bohaté zkušenosti, cyklistika je sice vytrvalotní sport, ale záleží na stylu jízdu, na kole se dá stejně tak rozvýjet i síla. Při běhu se formuje postava víc, je dobrý na posílení břišních svalů, zad, to u kola je tohle zapojeno minimálně. Stačí kouknout na nohy cyklistovi a vytrvalostnímu běžci. Kolo miluju, ale na hubnutí je opravdu lepší kombinovat oboje, viděla jsem už spoustu ženských, co začly na kole hubnout, na nohou se jim tuk přeměnil v pořádný svaly a to taky není nic krásnýho. Je dobrý to nepřehánět a dělat i jiný sport.

arrow
Neprodává v Bazaru

To je právě to co se mi nelíbí. Mít lýtka jak nějakej svalovec a mě bohužel se lýtka zvětšují
Takže já to mam jasný, kolo jen občas a běh mě nebaví

arrow
Neprodává v Bazaru

Helena

Tak nevim, já jsem chodila 3x týdně na trampolínky, teď nevím, jak se to přesně jmenuje a musela jsem přestat, protože mi šíleně začaly nabývat lýtka. Přítel na kole taky v lýtkách silní...

A ještě jsem si vzpomněla na jednu brigádnici od nás z práce. Jezdí dost často na kole a lýtka má tedy taky luxusně nabouchnutá......

Gabilka
Podle mě je to jen taková latina, nebo psychologický efekt. Lýtkové svaly jsou na posilování nejhůře reagující svalovou skupinou na celém těle. Zeptej se nějakého kulturisty, nebo vyhledej v kulturistické literatuře. Zjistíš, že lýtkové svaly jsou posilováním prakticky "nezvětšitelné". Který kulturista je nemá geneticky dané, moc s nima nenadělá.
To že se ti sportem lýtka vykreslí je snad spíš dobře, ne? Rozhodně nejsem odbornice, nepracuji v žádném příbuzném oboru, ale stojím si za tím, že kolem, běháním, volejbalem, zkrátka žádným rekreačním sportem, lýtka žádné z nás nenarostou. Opravdu bych se toho vůbec nebála.
Helena
Přesně tak, cyklistika je vytrvalostní sport, takže dochází k zmenšování svalů, viz třeba maratonci. Neviděla jsem žádného vrcholového cyklistu, co by měl velká lýtka. Stehna, to jo, to jsou občas opravdu kusy masa.

Nedalo mi to, abych podpořila svůj názor, našla jsme fotku z loňské Tour de France. Uznejte, že ten chlapík nemá rozhodně tlustá lýtka a to najezdí desítky tisíc kilomerů ročně.

Tour de France

Cituji Eleanora22: Nedalo mi to, abych podpořila svůj názor, našla jsme fotku z loňské Tour de France. Uznejte, že ten chlapík nemá rozhodně tlustá lýtka a to najezdí desítky tisíc kilomerů ročně.

Jenže to jsou právě lidi, kteří jezdí na silničních kolech, na kterých není takový problém najet velké objemy v relativně krátkém čase. A taky se stravují jinak než většina populace. Mám spoustu kamarádů profi cyklistů. Ti, co jezdí na biku,mají už nohy trošku jiné, ale taky trénují hlavně na silničních kolech, protože na biku se vytrvalost moc trénovat nedá. Ujet 80 km po práci, když se člověk vrátí v pět na biku je dost nereálné, na silničce no problem.
Na biku se člověk víc nadře, proto ty svaly víc rostou. Já mám taky nohy štíhlé, ale to je dáno geneticky.
Každý si to musí vyzkoušet sám, je to prostě o stylu jízdy, a pokudněkdo nemá zkušenosti, tak jezdí spíš těch 10 km a silově, vysoká tepová frekvence, pro zdraví to určitě je, ale že by se to projevilo nějak na váze směrem dolů, to nemyslím.

SpeedMouse
100% s tebou souhlasím. Také jsem psala neměřit rychlost, ujetou vzdálenost, ale spíš kontrolovat tepy a držet je někde na 120-150. Také předpokládám, že stejně většina z nás ať má jakékoliv kolo, tak stejně jezdí po silnici, nebo zpevněné cestě a nepouští se do těžkého terénu. Tím pádem je možnost držet konstantní tempo a pracovat opravdu na kondici a spalování tuků.

Cituji Helena: hodně lidí má dobrý pocit že když dřou, je to těžké a vrátí se domů s rozklepanýma nohama, tak "to je přesně ono" (a potom ten dobrý pocit, když tak dvanáct člověk cítí, že pro sebe opravdu něco udělal!) a pak se zbytečně silově provádí kdeco, v lepším případě s nechtěným příbytkem svalů, v horším případě i se zdravotními problémy.

To je přesný, pod to se podepíšu

arrow
profile_image
Kačule48
od 11. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když se tady diskutuje o jízdě na kole, chtěla jsem se taky zeptat na zdravotní nezávadnost jízdy na kole. Poslední dobou mě po nějaké delší trase docela bolí kolena, mám strach že mám nějak špatně vysoko sedadlo a kolena ve špatném úhlu při jízdě, máte s tím někdo zkušenosti? Moc se mi nechce běžet do servisu, buhví kolik bych tam nechala peněz.

Reaguji na Kačule48:
nikdy jsem neslyšela, že by kolo mělo špatný vliv na kolena, na krční páteř atd. může být, ale na kolena to spíš prospívá...Musíš sama poznat, jestli kolena moc skrčuješ nebo ne, pokud máš nohu na pedálu úplně dole, měla by být v koleni mírně pokrčená, ani ne napnutá, ani skrčená, úhel se řeší spíš jestli máš SPD.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené