Holky, koupila jsem si džíny, ale jsou hodně světlé. Koupila jsem si je kvůli střihu, ale ted přemýšlím, jestli by je šlo obarvit na nějakou modrou barvičku..nemáte s tím někdo zkušenost kterou barvou, nebo jak na nich vytvořit třeba ještě šisování?moc děkuji

arrow
profile_image
klaruskaska
od 27. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky, tady jsem našla jedny stránky http://www.batikovat.cz/batika-novod-batikovani.ph p

Já barvím v pračce a kupuji si na to takové sáčky. Jsou levné a dobré, stojí asi 30,- Kč. Ještě jsou pak od Iberie v krabičce, ty se dají koupit v DM, ale ty jsou už dražší, něco kolem 70,- Kč a jsou tam dva sáčky.
Barvu ze sáčku smíchám s vodou dle návodu, přisypu sůl a prádlo hodím do pračky a dám prát. Bez starostí, nejsem obravená a prádlo mám pěkně obarvené. Pak pustím pračku samotnou nebo s kusem hadru, aby se pročistila. Dřív jsem barvila v hrnci na sporáku, ale to jsem pak tu barvu měla všude.
Co se týče šišování, tak pak můžeš Savem, které dáš do rozprašovače a pak s tím děláš libovolné obrázky třeba podle nějaké šablonky. Musíš si ale tu látku podložit třeba igelitkou, abys to pak neměla vyšisované i na protilehlé látce Nebo, když to budeš dávat barvit do pračky, tak vybranou část látky zavázat provázkem a udělá se ti obrazec. S tím ale v pračce nemám zkušenost, to jen v hrnci

sáček

krabička

arrow
profile_image
klaruskaska
od 27. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak koukám, že se mi obrázky nevložily, tak posílám odkaz na stránky, kde máš všechny ty barvy na textil.

http://pemi.cz/cs/katalog/barvy-na-textil-90:1/pag e-2.html

Reaguji na klaruskaska: a myslíte, že se mi obarví i džíny takto?

arrow
profile_image
mimi55
od 13. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nevím, ale s barvením v pračce mám velmi špatnou zkušenost. Naštěstí to byla stará pračka, ale i tak jsem ji čistila několikrát a v konečném součtu to zabralo víc času a dalo víc práce, než když jsem barvila v hrnci na sporáku.

arrow
profile_image
klaruskaska
od 27. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mimi55:

Hmm, tak já s tím neměla nikdy problém. Mám vyzkoušeno na dvou značkách barvy. Ale určitě to je hodně nepříjemné. Třeba to bylo tím, že byla starší a už měla zanešené "trubky". Za mě barvení v pračce ano. Zrovna před několika dny jsem dobarvovala džíny, už měly barvičku sepranou. Původně byly bílé, pamatuji si, že jsem je v pračce musela barvit nadvakrát. Přece jen, je to barvení dohromady s praním. Ale teď mají krásnou barvu.

Reaguji na klaruskaska: já bych je raději zkusila obarvit normálně v nějakém starém hrnku, nežli v pračce..ale bojím se, abych ty džíny ještě více nezničila tím barvením..chytne mi na ně ta barva?

arrow
profile_image
elle_33
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já jsem teda barvila Iberií-poradila mi to paní v obchodě, když sem chtěla reklamovat kalhoty které hned po prvním vyprání stratili černou barvu. Koupila jsem si podle její rady 2 balení-tedy 4 sáčky a barvila jsem v hrnci, protože jsem se bála že pračku zničím..ae výsledek teda vyhozené peníze..: / hrnec asi nebyl dostatečně velký a jak jsem v něm míchala džíny s barvou a pak je nechávala hodinu odležet tak po vytažení měly někde světlejší místa kam se barva nedostala a zůstaly stejně seprané : ( Přítel barvil v pračce a taky žádný výsledek..kalhoty byly myslím ještě sepranější..od té doby černé kalhoty peru ručně a velmi opatrně : D

arrow
profile_image
Saryk
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Barvení v pračce jde Iberií docela dobře, ale u džín je problém, že je ta barva moc jednolitá. Prodávají ještě džínovou modrou a černou a podle mě se tím nic nezkazí, jestli jsou stávající džíny nenositelné. Pračka se pak projede na vyvářku se Savem a je klid.

arrow
profile_image
Pepee
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si nedávno barvila dvoje vyšisované džíny na tmavě modrou a mám z nich velkou radost. Barvila jsem je v pračce Duhou dala jsem pytlík černé a pytlík modré a byla z toho krasná tmavě modrá. Iberií jsem barvila jednou námořnickou modrou a byla z toho monterková. Akorát jsem je prala normálně s práškem a když jsem je vyndávala tak mi barvily tak sem je dala ještě máchat s octem a dobrý, ale asi ho budu muset dávat do máchání pořád

Reaguji na Pepee: a když je mám hodně světlé, a chtěla bych světle modrou, myslíš, že si mám koupit tu světle modrou duhu?

arrow
profile_image
Pepee
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucieAd: noo ,ale nevím jesi z toho bude pěkná světlá nebo nějaká sytější

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené