arrow
profile_image
RennyeS
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych se zeptat, může prsten z bílého zlata zežloutnout? Proč to tak je? Dostala jsem před pár měsíci prsten z bílého zlata a zežloutl mi. Ve zlatnictví mi řekli, že to je normální, ale nikomu kolem mě se tohle nestalo a ještě k tomu mám mít bílé zlato 750/1000. Poraďte prosím.

jojo,bílé zlato je mírně nažloutlé a proto se RHODIUJE,aby mělo svou krásnou barvu,po čase je potřeba rhodiování obnovit, zežloutly mi tak všechny prstýnky z bílýho,ryzost 585 i 750,ale je to fakt takové mírné žloutnutí,ne jako žluté zlato.ale stalo se mi to až po pár letech,záleží jak jsou prstýnky namaháný a jestli je sundáváš nebo ne...přečti si tam níž "Bílé zlato"
http://www.piercing-sperky.cz/i/o-spercich

PRAVÉ bílé zlato je přirozeně našedlé, proto se rhodiuje (lidem se to víc líbí, lze to obnovit asi tak za 60 kč). Někde vás ale ošidí a porhodiují žluté zlato a to pak začne vykukovat. Na účtence v tomto případě většinou stojí "prsten ze zlata", sichrují se proti reklamaci.
Dělají se samozřejmě prsteny jen z bílého zlata, ale ty nejsou nablískané.
Hodně lidí se takto nechá napálit při koupi snubáků...

Stát se to samozřejmě může, i mi se to stalo. Proč tomu tak je se pokusím vysvětlit, snad to bude srozumitelné. Něco jako čisté bílé zlato neexistuje, čisté zlato je prostě žluté. Čisté zlato se ani na šperky nedá použít, protože je moc měkké, používají se proto slitiny zlata(se stříbrem, niklem(ale v poslední době tolik ne, bo dost způsobuje alergie), paladiem, mědí). To, jak jsou jednotlivé kovy zastoupeny, určí barvu výsledného kovu (může být žluté, červené, nazelenalé, růžové, fialové, rosé, může být i namodralé, šedé). 750/1000 je vlastně 18karátové zlato a v kovu je 75procent zlata. Při takovémto velkém zastoupení zlata je těžké dosáhnout čistě bílé barvy a obecně zlatníci mohou za "bílé zlato" označit i kov nažloutlý, mírně načervenalý a podobně. Pro konečný efekt ho pokovují Rhodiem. Ovšem ona rhodiová vrstva se vyšoupá (dle toho jak je tlustá) a zůstane kov žluté barvy. Můžeš si prsten nechat opět pokovovat. Pokud chceš mít opravdu jistotu, že šperky vydrží bílé napořád a v podstatě vydrží i z jiných hledisek tak, jak jsi je koupila po celé generace (což zlato těžko splní), tak doporučuji investovat do platiny.

arrow
profile_image
Battlefield
od 21. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám zase prsten z bíleho zlata, co má podél drážky a ty hází ošklivé tmavé stíny. To pak vypadá, jako kdyby černal. Teď jen lituji, že jsem si takový vybrala, na pohled má do bílého zlata opravdu daleko

avanta
o diamant se určitě bát nemusíš, s tím se nic nestane. Ale řekla bych, že třeba perly, které jsou náchylné na působení kyselin by měly být před procedurou odstraněny nebo jinak ochráněny (ale nejsem zlatník, takže jak to je doopravdy, nevím)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené