arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jasná otázka, poslední dobou mi připadá, že strašně utrácím za potraviny - i když vlastně "nic nepotřebuju", vždycky nechám v obchodě několik stovek. Zajímalo by mě tedy, kde je ta "norma" a kolik tedy průměrná studentka za jídlo utratí? Nemyslím ovšem za alkohol a cigarety, čistě jen jídlo. Dopřáváte si i luxusnější potraviny nebo na jídle prostě šetříte jak se dá?

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sportacka: 2-3 tis. (včetně nějakého občasného posezení). Luxusní potraviny (př. uzeného lososa, hovězí svíčkovou...) si nedopřávám, ale kupuju kvalitní potraviny.

arrow
profile_image
Lumetos
od 16. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Měsíčně dám POUZE za jídlo přes dva tisíce a vůbec si nevařím a to chci právě změnit. Kupuju si pytlíkový polívky a pytlíkový těstoviny s omáčkou a už se za to normálně stydím. Takže to bych určitě chtěla změnit

arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Týdně utratím průměrně tak 350,-Kč. Kupuju ale hodně potravin ve zdravé výživě, hodně ovoce a zeleniny a většinou jdu tak 1x týdně do kavárny a tam nechám další 100,- za kafe a koláč (to se možná dá brát jako luxus, ale bez něj by byl můj život smutnější a to mi za to nestojí ). Jinak vařím, kdybych jedla v menze tak to jde rozhodně i levněji

arrow
profile_image
Violett.ka
od 23. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já utratím měsíčně cca 1000 kč, ale jen díky tomu, že mě z větší části dotuje jídlem mamka, vždycky mi nabalí spoustu jídla, o víkendech bývám většinou doma, takže utrácím jen za obědy v menzách a za nějakou zeleninu nebo ovoce

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ale holky, to není přece vaše vina, ceny jídla šly strašně nahoru
já mám nadprůměrnej plat, od konce vejšky jsem nemusela sledovat co kupuju, ale dneska už i mě přijde, že za jídlo utrácím hodně a už při nákupech přemejšlím

arrow
profile_image
Lemonka
od 3. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teď jsem to tak nějak zhruba posčítata a vyšlo mi nějakých 2500,- na měsíc.
Snažím se nakupovat kvalitní potraviny - hlavně ty bez zbytečných konzervantů a barviv. A můj nešvar je, že mám velikou spotřebu sladkostí, tu pětistovku určitě za sladké dám.

arrow
profile_image
Lumetos
od 16. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lemonka: tu pětistovku určitě za sladké dám

Já se obávám, že dám snad i víc musím na tom nějak zapracovat, především neumím vařit nějaké menší porce jen pro sebe na jeden den

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

kupuju kvalitní a zdravé potraviny (dám přednost pšeničným těstovinám za 43,- než ES za 8,- atd.)+ hodně ovoce a zeleniny, krmím sebe a přítele a týdně mě jídlo stojí cca 400,- ( s tím, že to co utratím já, utratí i přítel,čili za týden cca 800,- jen za jídlo, ale většinou to co nakoupí přítel dokáže "spást" on sám )

arrow
profile_image
Corfu
od 29. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mi to vychází přes 2 000 na měsíc..Kupuju hodně zeleniny, ovoce, maso,..protože se snažím jíst zdravě a to něco stojí :/ Do menzy nechodím a z domu si jídlo nevozím. Je to hrůza, taky mi přijde, že všechno projím.:/

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem se stravovala sama, tak to bylo tak 300,- na týden + 2x menza (80Kč), takže zaokrouhleně tak 2000,- (počítám sem tam pizzu, sladký k tomu a tak).
A teď mi taky přijde jídlo hrozně drahý, nekupuju skoro nic navíc a pořád jsem na řádech stovek... Přišla jsem ale na to, že v Tescu nakoupím víc za míň. Albert a Billa jsou pasé, Lidl mám daleko, Tesco je pro mě nejlepší...
A snažím se šetřit, ale sem tam mi ulítne ruka i na něco, co normálně nekupuju

arrow
profile_image
Lemonka
od 3. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lumetos: musím na tom nějak zapracovat, především neumím vařit nějaké menší porce jen pro sebe na jeden den

no to si kolikrát taky říkám, že bych mohla trochu ušetřit a necpat se každý den čokoládou a bůhvíčím. Navíc taky u mnoha věcí neumím odhadnout množství a udělám víc a pak to jím na třikrát.

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na VŠ ještě nejsem, ale doma nebydlím, takže si jídlo taky musím kupovat Já utratím stovku na den. Nechodím moc na velké nákupy, potraviny si kupuju max na 2-3 dny dopředu. Snažím se nakupovat zdravé a kvalitní potraviny, kupuju hlavně oříšky, zeleninu, sýry, maso a jogurty, ale hlavně neutrácím za "blbosti" jako jsou sladkosti, slanosti a nekupuju ani pečivo. Hodně lidí se vymlouvá na to, že zdravá strava a kvalitní potraviny stojí spoustu peněz, ale opak je pravdou

arrow
profile_image
Lemonka
od 3. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Bugsbunny: Hodně lidí se vymlouvá na to, že zdravá strava a kvalitní potraviny stojí spoustu peněz, ale opak je pravdou

Souhlasím

arrow
profile_image
bubis
od 24. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

I přesto že se snažim šetřit tak to tak na 3500 vyjde . ale je fakt že nakupuji jen kvalitní potraviny. když to rozpočítám tak je to snídaně: 30,- oběd 50,- svačina (většinou něco sladkého ) 30,- večeře 50,- + lahev pití na den 12,- A hned to naskáče...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené