arrow
profile_image
Jo Hanka
od 24. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
nějak se mi vyskytl problém - nejdřív to tak nevypadalo, tak jsem tomu nepřikládala důležitost, ale nějak mě to děsí. Beru antikoncepci. Zatím jsem s ní vůbec neměla problém. Měla jsem koncem července pauzu a v pohodě. V průběhu minulého týdne jsem dostala hnědší výtok (s krví). Doktor mě za to dvakrát sprdnul, co tam za ním lezu, že to je jen silná ovulace, dal mi injekci aby to přestalo a byl klid. No měla jsem to týden takdle zbarvené a od včera se mi to zbarvilo pouze do krve, i břicho mě mírně bolí jak při menstruaci - ale prášky jsem nevysazovala a brala každý den normálně. Stalo se vám to někdy? Pokud to budu mít ještě příští týden chci jít na kontrolu a nějak se k tomu doktorovi zmáčknu, i když je na objednání, ale chtěla bych vědět, jestli to třeba přejde nebo z čeho to může být.. Mě nic moc už nenapadá a nechci tam zase jít s tím, že mě zase odbyde, že to je jen silná ovulace, píchne injekci a bude klid.. S tímdle mě štve, jinak jsou to dobří doktoři (střídají se tam dva v ordinaci).

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já ti teda neporadím, protože s antikoncepcí moc zkušenosti nemám. Velmi mě ale zaráží, že tě doktor tak odbyl, tím spíš, že při braní antikoncepce probíhá ovulace pouze výjimečně, nebo ne?

Při užívání HA by snad neměla ovulace probíhat vůbec, ne?
A už vůbec ne silná.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

1. co bereš za přípravek
2. pokud "minipilulku" ovulovat budeš, pokud kombinovanou, ovulovat nemáš vůbec
3. doktor, tě nemá co zprdávat, jsi laik, i to, že blázníš zbytečně se dá říci lidsky a normálně

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud bereš klasickou kombinovanou HA, ovulace by vůbec probíhat neměla. To je právě ten princip...Vůbec nechápu přístup tvého doktora. Asi bych změnila gynekologa

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji montaana219: ovulace by vůbec probíhat neměla. To je právě ten princip

Výjimečně proběhnout může. Proto HA nechrání jen tak, že blokuje ovulaci, ale i tvorbou hustého hlenu děložního čípku, který brání průniku spermií do dělohy. Je to jakási ochrana č. 2, kdyby náhodou došlo k ovulaci.

Cituji True: A už vůbec ne silná.

Když se nad tím logicky zamyslím, tak by právě klidně silná být mohla, protože by k ní došlo po delší době, kdy neprobíhala. Já když jsem přestala HA užívat, tak ty první ovulace byly velmi bolestivé a přičítala jsem to právě tomu, že vaječníky rok neovulovaly. Takže pokud dojde k ovulaci během braní HA, může být také bolestivá tím, že je po delší době.
Čímž ale netvrdím, že tohle je případ zakladatelky tématu... Doktor se zachoval strašně a určitě bych uvažovala o změně gynekologa.

arrow
profile_image
Jo Hanka
od 24. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ale oni jsou fajn v jiných případech jen tímdle mě odbyli jako puberťačku. Je to možné že ta ovulace je silná proto, že jí mám jen někdy, při braní. ale teď už ze mě teče krev čistá no ale zase ne v takových proudech jako při menstruaci, břicho mě stále pobolívá a je to už týden a půl a ovulace přece trvá jen pár dní ne? No dnes tam nemám čas zajít, ani tam není, je tam jen sestra, která max dá recept. uvidíme v pondělí.Jinak prášky beru už 7 let stejné, ani nevím jestli kombinované nebo normální, jen vím, že mi vyhovovaly po celou dobu a fakticky jsem tu ovulaci neměla při nich celou, protože mi dal injekci hned třetí den, když jsem tam zašla (stalo se to i s toutu 3x za celou dobu).

arrow
profile_image
Jo Hanka
od 24. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

beru Novynette, ale za 7 let je to potřetí co mám při tom ovulaci. ale takdle dlouho... dneska krvácím více tak fakt nevím, jestli to přešlo do menzes i když beru prášky? bojím se to vysadit, když je to v půlce a nevím, jestli je mám brát.. no uvidím příští týden, jestli to bude furt nebo to zmizí..

arrow
profile_image
anyme
od 5. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jo Hanka:
TVL...vážně to je doktor a né řezník?
Tohle jsou kombinované tablety, neměla bys mít ovulaci...
Já měla podobný problém jako ty. Doktorka mi řekla, že se prostě časem stane, že prášky přestanou vyhovovat a taková dávka hormonů již nedokáže udržet cyklus, tak začneš krvácet nebo špinit dřív. Doporučila změnu (ani né zvýšit dávku, ale změnit ten druhý hormon). pak bylo vše ok. Tohle se stává celkem často...

arrow
profile_image
Jo Hanka
od 24. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak už je to ok, lehce špiním. no tak to teda nevím, co to bylo. teď si zaručeně mezi práškama nechám pauzu ať se to upraví, jestli to má problém a snad bude ok už

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené