arrow
profile_image
KarolínaB
od 19. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím... Chtěla bych se zeptat..už druhý měsíc beru antikoncepci Yaz, upně od té stejné doby mi zhruba po týdnu začaly šíleně padat vlasy, nemůžu to ničím zastavit..žiju poměrně zdravě, denně beru Viaderm complete, panthenol capsle, Biosil plus.. Ty dva poslední jsem brala ještě než to začalo..viaderm na doporučení v lékárně..U kožního jsem samozřejmě byla, ten mi řekl že z antikoncepce to určitě není a bez dalších jiných zájmů mi předepsal Alpicort F (Proč by to taky přiznal když mi ji napsal on.. ""léčí"" mi akné, jenže nic mi od něj doposud nepomohlo a antikoncepce taky není lék vím to moc dobře) ten sem chvíly zkoušela ale nic, přišlo mi to po něm ještě horší, pak jsem zkusila kopřivovou vodičku od alpy - nic, potom jsem si obědnala BIOHAR..nic.. Takže jsem se odhodlala koupit si celou kůru od RENOKIN za dva a půl tisíce, moje poslední naděje Tu antikoncepci beru i z důvodů jiných..silná a bolestivá menstrulace především...což mi teda taky nějak nepomohlo ale nebudu to soudit když jsem ji měla zatím jen 2x co ji beru.. No a hlavně, nechce se mi brát jinou..nemužu najít žádnou co by mi vyhovovala.. mám asi moc náročné požadavky Nechci aby zadržovala vodu, neměla bych po ní nadměrnou chuť k jídlu, udržela menstrulaci, pomohla mi na to akné (i když vím že se vrátí jenže muj výborný kožní mi prostě nic jinýho nenapíše krom gelu co opět nepomáhá) a hlavně aby mi nepadaly ty vlasy..Je toho vážně hodně, což vám asi nemusím popisovat když jsem si pořídila renokin přes to, že jsem studentka a moc peněz nemám..Co by jste mi poradily? Teda, krom toho změnit kožního lékaře..To už vím i sama a budu na tom pracovat..

arrow
profile_image
Laduš1
od 16. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vypadávání vlasů může být i z nedostatku minerálu v těle. Např. nedostatek železa (hemoglobinu v krvi), zinku, hořčíku, B-komplexu. Také to může být způsobeno i hormonální změnou (špatně fungující štítná žláza, nedostatek estrogenu - ženský hormon).
Být na tvém místě asi bych zašla k doktorce na vyšetření krve, aby ti zjistila hladinu všech hormonů + minerálů. Jedině takhle by se dalo něco zjistit. Pokud se ukáže, že máš všechny hormony v normě a chybí ti jen nějaký minerál např. hořčík či železo, tak bys brala jen doplňěk stravy a stravovala se stravou zaměřenou na chybějící minerál. Já takhle beru hořčík už delší dobu a když ho vysadím, začnou mi padat dost vlasy, a taky ho beru hlavně kvůli tetánií a stresu.
Jinak pokud by ti YAZ dále nevyhovala jsou tu i jiné nízkohormonální HAK, které taky odvoňují, pomáhají na akné a udržují hmotnost - mám Sylviane s jsem s ní spokojená.
Co se týče kožního lékaře, tak stačí když mu řekneš, ať ti napíše Skinoren krém, ten by ti mohl hodně pomoct . Obsahuje kyselinu azelainovou. Dá se sehnat jen na recept. K tomu gelu ještě, můžeš si zakoupit klidně i dětský mycí gel (většinou jsou více šetrnější k pleti - doporučila bych ti např. Babylove mycí balzám nebo gel).

arrow
profile_image
Marysha
od 24. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já měla naopak s HA krásné vlasy i pleť (Diane), ale co následovalo po vysazení...akné ještě horší než před tím, šílené padání vlasů, náladovost. Touhle cestou akné opravdu nevyřešíš, dokonce ho budeš mít potom ještě horší a tvé problémy se akorát odsunou - tím pádem se potáhnou až do středního věku. Z vlasů jsem byla také na nervy, ale Alpicort mi pomohl. Myslím, že jsou v něm totiž hormony, takže to pro vlasy nebyl takový šok z náhlé ztráty vysoké hladiny ženského hormonu. Je to zvláštní, že tobě padají po nasazení.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Brala jsem kdysi dva roky Yadine - má podobné složení jako Yaz jen je silnější a taky mi hned po měsící šíleně začaly padat vlasy, pak se to celkem zastavilo ale po vysazení opět katastrofa ale ta HA mi zřejmě dopomohla k autoimunitnímu onemocnění štítné žlázy a hyperfunkci takže i to mělo příčinu v padání vlasů. HA ovlivní spoustu pochodů v tvém těle, u někoho může HA stejně jako třeba těhotenství spustit androgenní alopecii a to je pak průšvih.

arrow
profile_image
KarolínaB
od 19. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sára2: Takže by jsi doporučovala vysadit? nebo přetrpět?

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji KarolínaB: eaguji na Sára2: Takže by jsi doporučovala vysadit? nebo přetrpět?

to se musíš rozhodnout sama, mohla by jsi zkusit silnější HA, která má navíc antiandrogenní účinky (lepší pleť a vlasy) ale zase budeš s největší pravděpodobností po čase totální ztrátu chuti na sex, já osobně po svých zkušenostech a zdravotních problémech, které mě jen dvouleté braní přivodilo jsem proti HA a to mi ji taky napsali především kvůli silné a nepravidelné menstruaci ale je pravda, že HA to jen překryje, protože po 2 letech jsem i přes braní HA měla opět menstruaci silnou jako před tím a po vysazení jsem krvácela pořád, takže za mě nebrat ale stejně víš, že rozhodnutí je na tobě.

arrow
profile_image
Lauratygrik mojeid
od 14. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sára2: Ahoj,
beru antikoncepci Yadine a zpozorovala jsem padání vlasů, ale ne moc, jinak mám po Yadine čistou pleť a i když chodím pravidelně cvičit do fitka, nepřibrala jsem po ní ba naopak, shodila asi 3 kg za měsíc. Jinak chuť na sex mám pořád i přes prášky, ale na každého působí jinak, ale vyhovuje mi více než Jeanine. Ten mne hodně zavodňoval.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano Yadine i Yaz odvodňují ale zase je z důvodu použitého drospirenonu vyšší riziko plicní embólie, firma vyrábějící tyto HA již vysolila pěkné odškodnění v USA postiženým
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u =http://www.prweb.com/releases/yaz-settlement/yaz- lawsuit/prweb9810141.htm&prev=/search%3Fq%3Dyaz%2B risk%2Bof%2Bblood%2Bclot%26hl%3Dcs%26biw%3D1474%26 bih%3D684&sa=X&ei=O_QlUbGxPIu5hAfhqYH4Bg&sqi=2&ved =0CE0Q7gEwAw

arrow
profile_image
Lauratygrik mojeid
od 14. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sára2: To, abychom se spokojily už jen s kondomy

arrow
profile_image
Lauratygrik mojeid
od 14. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ziralka: Ahoj, já beru Yadine a jsem spokojená jak jsem psala výše.

arrow
profile_image
barus.b
od 21. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, dnes jsem si byla u doktora pro prášky, a předepsal i YAZ, máte s tim nějaký zkušenosti ? A hlavně bych je chtěla brát hned, ale správně by se měli brát až při první menstruaci, ale mě akorát dneska končí, tak bych se chtěla zeptat, jestli to bude nějak vadit nebo ne.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené