Smazat

Budoucnost - Peníze - Deprese

Ahoj všem,

tak nevím jestli jsem divná, ale čím jsem starší mám pocit, že se mi nedaří a že snad nikdy nebudu žít normálně. Teď jsme se s přítelem nastěhovali do svého a já mám pocit, že absolutně nezvládáme. Platit všechny poplatky a ještě jakž takž žít .. A přitom jsou všude kolem kamarádky, které mají bohaté rodiče co jim vše zařídí, nebo kamarádky co narazily na bohatého staršího chlapa... Jen já mám pořád pocit, že se tím životem tak horko těžko protloukáme. Já ve svých 21 letech a můj přítel ve stejném věku .. Že se sotva držíme nad vodou se svými platy ... Každý jede na dovolenou a my na to nemáme..... Je to normální ? Vím, že každý musí nějak začít, ale přecejenom .. Mám strach, že to tak jak je zůstane napořád
 

Jste ještě velmi mladí, máte dost času na to, abyste si svou životní úroveň zlepšili.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na BlackCoffee:

Přítel mi to říká také, ale já si tím tolik jista nejsem. Už jen, když vidím jak žili a žijí moji rodiče - ne příliš slavně. Máma celý život šetří jak blázen. .... A teď, když ještě vidím jak těžké je to s prací, nedokážu si představit, že bych se ze svého podprůměrného platu snad někdy mohla vyhoupnout na nějakou lepší úroveň, když jsou všude inteligentní s X vysokými školami a X jazyky. Asi mám nějakou dopsívací depresi.

arrow
profile_image
Valetta
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Theres:
Mluvíš mi z duše, zrovna včera to na mě taky dopadlo (ne poprvé). Koukat na každou korunu, když se podaří něco ušetřit, objeví se nečekané výdaje a to málo je zase v háji. Tak si říkám, jak to bude dál, až budeme mít vlastní bydlení a nebudeme jen dva? Asi se bude opakovat historie a budu celej život na mizině stejně jako moji rodiče
Je teda pravda, že studuju VŠ, ale zdaleka ne žádný lukrativní obor...Někdy si říkám, že to bude v pohodě, že to moc řeším,ale jindy na mě dolehne pořádná existencionální krize.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Valetta:

Práve to vlastní bydlení to ještě teď dost podtrhlo.. a nevím.. asi jsem si toho vzala moc.. Platit nájem a poplatky, další poplatky a ještě k tomu mám auto na leasing... Je to krušné.

arrow
profile_image
granulka
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

theres.. jake máte poplatky a vše kolem že vám nezbývají peníze? A nepodhodnocuješ se v práci? Nemohla by jsi dosáhnout na nějakou líp placenou?

Cituji Theres: Platit nájem a poplatky, další poplatky a ještě k tomu mám auto na leasing...

Máš toho evidentně hodně,ale snad jste si doma spočítali kolik zbyde a věděli to dopředu.
Ono se to časem poddá,zvykneš si a naučíš se určitý řád ve financích.To chce klid.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Theres:
Zkus to taky brát tak, že kdybyste neplatili své, tak platíte někomu cizímu. A bydlet prostě musíte. Máte práci, máte sebe.
Jste opravdu mladí.

Jinak na dovolenou můžete jet i po ČR, tady je taky krásně. Třeba do chatiček u Máchova Jezera. Byla jsem tam s přítelem před 2 roky a moc ráda na to vzpomínám. Byli jsme tam asi týden a utratili cca se vším všudy tak 6 tis. Kč.

Chci jen říct, že bude lip. Doba je teď těžká pro všechny, takže už jen to, že máte svý bydlení, i kdyz na hypo, máte práci, tak jste na tom líp, než spousty jiných lidi

hi mě je 27 let a jsem na tom stejně.) bohužel jsem začla znova a ono to něco obnáši...ale věř bude jen lépe...hlavně se tim neničte....časem se to srovná....ja taky nedědila jo a to ja ještě bydlím v podnajmu .)) ale co hlavně že to nějak jde .)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Theres: ještě taky záleží, jak dlouho jsi v práci, co děláš a zda by nebylo lepší se koukat po jiné a zkoušet při této, si hledat něco lépe placeného

Často taky je dobré se poradit s nějakým odborníkem přes finance, zda by nepomohl a neušetřil dobrou radou.

arrow
profile_image
LHL
od 19. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neboj, určitě se to zlepší! Dívej se na to takhle - v 21 vlastní bydlení? To ale vůbec není špatné, kolik mladých lidí to má? No a co se týká dovolené - vůbec není špatné "jezdit" pár let na dovču na zahradu nebo na balkon... no a? Hlavně že se nemusí vstávat do práce ne? Místo hostiny v nóbl restauraci si klidně upečtě nad ohýnkem buřta nebo brambory.. Jestli nemáte zahradu, dá se jít někde k řece, pod stan... Co takhle soutěž o "nej" dovolenou ve smyslu nejlevnější? A vůbec nemusí znamenat - čím levnější tím horší a čím dražší tím lepší.
Ono hodně dělá reklama a různé lákadla, kdy se může zdát, že kdo si neužívá, není in a cool... ale to jsou jen hlouposti! A navíc to není ani pravda "Užívat si" může mít více smyslů a výkladů...

Myslím, že se nemusíš bát, každý měl někdy období kdy musel otáčet každou korunu, někdo ho má delší a někdo krátké. Já si taky nedovedla před 4 lety představit, že se prostě rozhodnu jednoho dne si koupit sedačku a druhý den tam prostě jedu a koupím to. A to je mi 30, takže si myslím, že se nemáš čeho bát.
Důležité je však vést svoje utrácení zodpovedně, třeba co opravdu potřebuju, za co si mohu dovolit kolik zaplatit a jak si žít. My třeba nemáme auto, proto můžeme jet na dovolenou..

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím si,že to takhle má víc lidí...na začátku roku sme se s přítelem odstěhovali za prací do Prahy-nikoho sme tady neznali...řešili sme,kde si půjčit na první nájem,zálohu,zaplacení RK (práci sme měli oba jistou)...myslela sem,že z toho zešedivím..nakonec vyšla půjčka a my se mohli stěhovat...obraceli sme každou korunu...teď se to trochu zlepšilo...pojedeme i na malou dovolenou,ale taky si nemůžeme vyskakovat..dřív,když jsem byla u rodičů a měla dobře placenou práci,která mě ani trošku nebavila,tak sem si žila jako královnaale,jak píše Wild Paula je opravdu důležité zhodnotit,co člověk potřebuje...nájem platím šílený,dále splácíme půjčku,MHD,jídlo,kosmetika,spoření atd. však to znáte...taky doufám,že se nám to pomalu začne zlepšovat..jsme taky mladí já 21 přítel 24..a to,že má někdo vysokou školu neznamená,že bude brát plat,jako král i tito lidé mají problémy si najít práci-znám hrozně moc případů-mysleli si,že dodělají vysokou a firmy se o ně budou přetahovat-není to pravda...

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak mně je přes 30 a můžu říct, že člověk si prostě musí celý život odepřít to, co chce, kvůli tomu, co chce víc . Mimochodem, "starší chlap" nerovná se automaticky "bohatý chlap, který mne zasype zlatem a já nebudu muset ani prstem pohnout" , i kdyby to bylo super
To chce čas, jak už zde holky napsaly, to se utřese. Já když jsem si před 5 lety brala hypotéku, tak jsme měli všechno předem spočítané, jestli to vyjde a stejně byli první měsíce tvrdé. Snad už jsou ty nejhorší časy s prací pryč, časem si třeba najdeš lepší, přítel si najde lepší, ty můžeš jít studovat dálkově nebo si někdo z vás najde druhou práci, dneska to tak má spousta lidí - kdybych neměla vedlejšák a přítel přesčasy, tak na dovolenou můžeme zapomenout a auto odeslat do šrotu, protože by na to prostě nebylo.
Taky někdy nechápu, jak si třeba rodina s dvěma děckami a (pod)průměrnými platy může dovolit nové auto nebo dovolenou, ale to je právě o těch prioritách, čeho se kdo zřekne - někdo pracuje od nevidím do nevidím, někdo raději šetří, vaří doma, nestravují se v restauracích, nepijí, nekouří, oblečení kupují na burzách .... Nikdo z nás si nemůže dovolit všechno, to bychom museli vydělávat sto tisíc měsičně a ani to by zachvíli nestačilo.
Hlavně si nenechte zničit vztah konflikty kvůli penězům - to je docela časté a pokaždé je to škoda.

 

Váš příspěvek

Budoucnost - Peníze - Deprese

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:http://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené