arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, mám takovou teorii. Brala jsem celé roky Sunyu (Ethinylestradiolum 0,020 mg a Gestodenum 0,075 mg) a před třemi měsíci mi doktorka předepsala Adele (Desogestrelum 0,15 mg /Ethinylestradiolum 0,03 mg). Během užívání Adele jsem dostala antibiotika a po nich následovaly kvasinky, od té doby mám pořád takový podivný pocit, že tam pořád jsou. Léčila jsem je vším možným - canesten, candibene 2x, gynopevaryl.
Může to být způsobeno složením antikoncepce? Musím si nechat napsat recept, tak pátrám jestli si nechat napsat regulon (levnější variantu adele) nebo jestli si zkusit nechat napsat nějakou s gestodenem. Může to ovlivnit i vyšší dávka ethiny..... ?
A ještě bych přidala jeden dotaz ať nemusím zakládat nový dotaz - když má HA stejné složení od jiných výrobců - měla by mít stejné účinky? Nebo to mohou ovlivnit i další přidané látky?
Díky za odpovědi, nápady a postřehy.

Ano, může, vlastní zkušenost!
Můžu se zeptat, na co jsi antibiotika dostala?

arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dostala jsem je na nějaký gynekologický zánět, pak následovaly kvasinky, na ty jsem dostala další antibiotika, pak byl chvíli klid a opět se vrátili, na to jsem léčila candibene atd. a pak jsem dostala zánět močáku a další antibiotika a kvasiny jsem léčila gyno-pevarylem a od té doby je klid, ale pořád mám tak nějak "pocit" že by tam něco mohlo být.
Takže právě pátrám, přešla jsem na vyšší estrogen z toho důvodu, že 20 mi neudrželo menstruaci, když jsem chtěla posouvat. No a tak váhám jestli rozdíl v těch dvou hormonech může být ten "důvod" kvasinkového pocitu. A může na to třeba mít vliv i těch 30 místo 20 estrogenů?

arrow
profile_image
Werrra
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já jsem jednu dobu také brala silnější HA (30) a vždy po menzes jsem chytla kvasinky... a nejhorší to bylo samozřejmě v létě. Ale momentálně mám jinou HA (20) a zatím dobré, musím to zaklepat

arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem kdysi taky brala silnější HA a vše bylo v pořádku, takže jsem nějak dospěla k názoru, že za to může ten druhý hormon ... no zkusím se poradit příští týden s gynekoložkou

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené