5 zastaralých mýtů o kráse

Je pravda, že některé zkrášlující triky našich maminek či babiček, fungují, my vám však dnes prozradíme, které to rozhodně nejsou.

Mýtus – vazelína zabraňuje tvorbě vrásek

Podle výzkumu publikovaném v roce 2012 v The Journal of Clinical Investigation vazelína sice má hydratační účinky na pokožku a pomáhá s odličováním, a hydratační přípravky vskutku pomáhají snižovat viditelnost jemných vrásek, nicméně autor výše zmíněné studie upozornil, že v boji proti vráskám existují mnohem účinnější výrobky s obsahem retinolu, kterým se vazelína nemůže vyrovnat.

Mýtus – holením chloupky zesilují 

Vaše maminka či babička vás nejspíš strašila tím, že holení způsobí rychlejší růst silnějších a tmavších chloupků, než byly ty původní. Tento hojně rozšířený mýtus se v roce 2007 rozhodli prozkoumat vědečtí pracovníci a své výsledky zveřejnili v British Medical Journal. Překvapivě jejich bádaní nepřineslo žádné vědecké důkazy o tom, že by holení mělo nějaký vliv na rychlost růstu, tloušťku či zabarvení chloupků.

Mýtus – kakaové máslo zabraňuje tvorbě strií

Tento velmi známý mýtus moc dobře znají především budoucí maminky, které si ve snaze předejít nehezkému popraskanému bříšku a stehnům pečlivě natírají pokožku právě kakaovým máslem. Bohužel kromě zvýšené hebkosti pokožky je to k ničemu. Studie z roku 2015 publikovaná v British Journal of Dermatology totiž ukázala, že kakaové máslo nijak nezabraňuje striím ani nezlepšuje jejich vzhled.

Mýtus – pasta na zuby zničí pupínky na obličeji

Radili vám doma používat zubní pastu na akné? A zkoušely jste to? Pak jistě víte, že zubní pasta sice pupínky a pokožku okolo nich dokonale vysuší, nebo spíše přesuší, ale způsobí také další podráždění pokožky a zarudnutí pupínků. Kosmetičtí poradci rozhodně nedoporučují používat zubní pastu při léčbě akné, mnohem vhodnější jsou přípravky vytvořené speciálně pro boj s pupínky, které obsahují kyselinu salicylovou nebo benzoyl peroxid.

Mýtus – prenatální vitamíny urychlí růst vlasů

Mnoho žen zažije rychlejší růst vlasů a jejich zvýšenou hustotu během těhotenství. Nicméně není to kvůli vitamínům určených pro budoucí maminky, které užívají, ale díky kolísání hladin hormonů. I když je pravda, že nedostatek některých důležitých živin může vést k vypadávání vlasů a některé doplňky stravy mohou zabraňovat deficitu živin, zpráva z Kliniky Mayo ukázala, že užívání prenatálních vitamínů nemá na podporu růstu vlasů vliv.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Podzimní módní hity, ve kterých se budete na prodlouženém víkendu cítit báječně!

Podzimní módní hity, ve kterých se budete na prodlouženém víkendu cítit báječně!

Oblečení komerční článek

Nadcházející prodloužený víkend přímo vybízí k útěku od každodenní reality a vychutnat si pořádný relax. Plány už určitě máte a zbývá tedy jen zabalit kufr. Nevíte, které kousky a modely vzít s sebou a jaké tentokrát vynechat?

DOPORUČUJEME
Pravda o liposukci očima odborníka

Pravda o liposukci očima odborníka

Plastická chirurgie

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec, což ale neznamená, že je vhodná pro každého a pro všechny části lidského těla. Jaká je realita?NOVÉ
Úklid má zelenou!

Úklid má zelenou!

Životní styl komerční článek

Na každém našem kroku na nás číhají varování před chemickými přípravky. Říkají nám, co používat a co zase ne, co škodí životnímu prostředí. Jde tedy uklidit domácnost a přitom nepoškodit naši přírodu?