Aplikace make-upu: 2) houbičkou a spol.

Čím nejlépe nanášet make-up? Prsty, houbičkou, štětcem? Každá žena by dala ruku do ohně za jiné nářadí.

img

V tomto dílu se zaměříme mimo jiné na různé houbičky.

Pokud celý život tvrdošíjně setrváváte u svého jediného oblíbence, nechejte se inspirovat a vyzkoušejte něco nového. V tomto dílu se zaměříme mimo jiné na různé houbičky a skončíme nástrojem, který jste možná v životě neviděly!

Prsty

Klasický, standardní, nejlevnější způsob. Většinou jej volí začátečníci, kteří jej opustí v okamžiku, kdy zjistí, že štětec nebo houbička je varianta mnohem pohodlnější, čistější a poskytující hladší výsledky. Prsty nanesete make-up rychle a nespotřebujete ho mnoho. Je ale obtížné dosáhnout dokonale rovnoměrné vrstvy (tam, kde se poprvé dotknete prstem tváře, bude vrstva vždy trochu větší), takto nanášený make-up má tendenci vytvářet “mapy”. Nanášení prsty se nehodí pro hrubou pleť či nerovnou pleť s akné, nebo pro pleť s velkými póry - nedosáhnete “vyplnění” nerovností, můžete je make-upem spíše zdůraznit.

Houbička

zoom Zvětšit

Houbičky na make-up

Mohou být různé - kulaté, hranaté, oválné, ploché i prostorové. Houbičky jsou zpravidla syntetické (např. latexové), používají se ale také organické mořské houby. Před použitím je nutno houbičku vždy navlhčit, jinak bude make-up nasávat do sebe a nedocílíte pěkného výsledku. Make-up naneste na několik míst na obličeji a houbičkou jej rozetřete do ztracena. Houbičkou také můžete zjemnit a vyhladit případné nedostatky po aplikaci make-upu prsty či štětcem.


Beauty blender

zoom Zvětšit

Beauty blender sponge

Ještě ho neznáte? Houbička vejčitého tvaru je momentálně velkým hitem. Má velmi jednoduchý a přitom účinný tvar, špičatý konec se snadno dostane i do hůře přístupných míst. Používá se stejně jako klasická houbička navlhčený. Make-up se jím nanáší buď tupováním, nebo rolováním - nikdy jím make-up neroztírejte, nedosáhli byste maximálního možného efektu.

zoom Zvětšit

Sonya Kashuk sponge

Tip: Beauty blender je nechutně drahý (originál stojí cca 20 dolarů). V podstatě tutéž službu vám prokáže např. houbička od Sonia Kaskuk za 10 dolarů nebo i neznačková houbička obdobného tvaru za dolar z ebay.com. Původně byly všechny stejně levné, díky marketingovému tahu ale “ten pravý” Beauty blender vyrobil značku a značky něco stojí.Rarita na závěr - airbrush pistole

zoom Zvětšit

Airbrush pistole

Zahoďte všechny výše zmíněné nástroje a zkuste to úplně jinak, bezdotykově. Díky speciální pistoli poháněné vzduchovým kompresorem dosáhnete naprosto dokonalého, hladkého nanesení make-upu, tvářenky či dokonce očních stínů. Žádný “caky” vzhled, žmolky, šupinatění či zvýrazňování pórů. Aibrush pistolí lze nanášet i samoopalovací krémy. Díky několika rychlostním módům umožňuje pistole dosažení různé krycí intenzity od téměř průhledné vrstvy až po silné krytí.

Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Raw strava aneb život bez sporáku

Raw strava aneb život bez sporáku

Životní styl

Takřka celosvětovým hitem se stalo raw stravování – tedy jídlo bez tepelné úpravy a chemických přísad. Je tento typ stravování z dlouhodobého hlediska zdraví prospěšný? Co vše živá strava obnáší? Jaká jsou úskalí či rizika?

DOPORUČUJEME
Pravda o liposukci očima odborníka

Pravda o liposukci očima odborníka

Plastická chirurgie

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec, což ale neznamená, že je vhodná pro každého a pro všechny části lidského těla. Jaká je realita?NOVÉ
Připravte svou pleť na zimu

Připravte svou pleť na zimu

Kosmetika

Suchý vzduch, nízké teploty a sníh mohou mít na pleť neblahý vliv, ale naštěstí můžete svou pokožku na chladné období připravit.