Dělejte to pro sebe!

Zase se na vás kolegyně ušklíbla, když jste sáhla po tatrance v šuplíku, zatímco ona si pochutnává na svém nakrabičkovaném jídle z domova? Pokud vás její úšklebek motivuje k tomu, abyste s nezdravou stravou zatočila, pak jedině dobře.

Někdy je třeba impuls od ostatních, abychom prozřeli a uvědomili si, že nezdravý životní styl, který vedeme, nám nic pozitivního nepřinese. Pokud máte ale pocit, že jediný, komu se musíte zavděčit, je vaše okolí, pak zastavte. Ten, pro koho změnu plánujete podstoupit, musíte být vy sama. Lichotky ostatních už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Jde o velkou změnu, která může ve výsledku napáchat více škody jak užitku. Dieta zahýbala psychikou ne jedné ženy. Jsme oproti mužům mnohem citlivější a je na nás vyvíjen mnohem větší nátlak. Ideální žena přece pracuje, stará se o domácnost a děti a u toho všeho neustále vypadá dobře. Není divu, že pokusy o dosažení dokonalosti končí depresemi nebo poruchami příjmu potravy. Zdravý životní styl však už svým názvem napovídá, že se jedná o vše, co je pro tělo zdravé, a to se týká ne jen vaší skořápky tzn. těla, ale i duše, která je mnohem křehčí než se zdá. Chovejte se k ní proto s láskou!

Vaše kolegyně to s vámi s velkou pravděpodobností myslí dobře. Neuvědomuje si ale, co tímto chováním může způsobit. Ať už se vidíte v jakékoli z těchto dvou rolí, poučte se z vlastních chyb. Máte-li v okolí někoho, komu by prospělo pár kilo shodit a odstranit tím i spoustu zdravotních problémů, komunikujte verbálně. Promluvte si s tím člověkem a podejte mu pomocnou ruku. Není nic horšího než snášet narážky na svou nadváhou a přitom nevědět, jak s ní zatočit. Pro vás se to může zdát zcela jednoduché, ovšem ostatní mohou znát pouze rychlé zdraví nebezepečné diety z časopisů. Pokud se nacházíte v roli druhé osoby, která by onu pomoc potřebovala, nebojte si o ni říct. Utužte vztahy s kolegyní a nechte si poradit. Ovšem stejně jako v novinařině, i v životě je lepší informace sbírat z více zdrojů a následně vytřídit. Vaše kolegyně nemusí být zrovna největší znalec zdravé výživy, a i když si denně připravuje své krabičky, jejich obsah nemusí zrovna odpovídat zdravé redukci.

Pokud jste se definitivně rozhodla, že změnu potřebujete, ale stále si nejste jistá, zda-li chcete hubnutí obětovat všechen svůj volný čas, zvolte jednodušší cestu. Vyberte si na stránkách Zdravého stravování program, který odpovídá vašim požadavkům, a nechte si krabičky denně dopravit až do kanceláře. Možná, že ten, kdo bude po pár dnech závidět, bude samotná kolegyně, jelikož čas, který byste běžně věnovala nákupu potravin, vaření a krabičkování jídel, nyní můžete využít pro svůj prospěch. Zajděte si zacvičit, užívejte si vyplavených endorfinů a choďte do práce s úsměvem. Ne proto, abyste něco dokazovala ostatním, ale protože se tak budete cítit fantasticky!

imgKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ DOPORUČUJEME
Blíží se léto, co s tou bílou pomerančovou kůží?

Blíží se léto, co s tou bílou pomerančovou kůží?

Plastická chirurgie komerční článek

Už jste se těšili po podivném jaru na první letní dny? Neznám nikoho, kdo by na teplý červen úporně nečekal. Jenže: jsme na něj i fyzicky připraveni? To znamená: máme posílené hýždě i stehna? Kůžičku k nakousnutí? Odchlupené končetiny a jiná tělesná zákoutí? Co chodidla? Nejsou jak struhadla plné parmazánu?

DOPORUČUJEME
Pravda o liposukci očima odborníka

Pravda o liposukci očima odborníka

Plastická chirurgie komerční článek

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec, což ale neznamená, že je vhodná pro každého a pro všechny části lidského těla. Jaká je realita?NOVÉ
4 pravidla, jak se omluvit

4 pravidla, jak se omluvit

Životní styl

Udělali jste chybu, které litujete? Omluvte se. Říct druhému „promiň“, není ve skutečnosti nic složitého. Zvládne to každý. Důležitá je věcnost, upřímnost a ochota svou chybu napravit.