Make-up jako mocná zbraň

Ať už vás trápí pokleslá víčka, dvojitá brada, vrásky kolem očí nebo úzké rty, správně zvoleným make-upem své nedostatky dokonale zamaskujete. Chcete vědět jak?

Pokleslá víčka

Pokleslých víček se zbavíte, když nanesete na lícní kosti trochu rozjasňovacího korekturu, čímž  opticky zvětšíte oční okolí. Korektor aplikujte bříšky prstů od lícní kosti směrem k obočí. V dalším kroku naneste na střední část přímo nad zornicí světlé oční stíny (například světle hnědý, zlatý či broskvový stín), na vnitřní a vnější třetinu naneste tmavší odstín a rozetřete jej do ztracena k obočí. Od středu víčka veďte linku a směrem ven jí rozšiřujte. Na řasy použijte objemovou řasenku. Stačí ji aplikovat pouze na horní řasy.

Dvojitá brada

Na dvojitou bradu zabírá tvářenka, jejíž světlejší odstín naneste pod lícní kost, od středu obličeje směrem ke spánkům. Pod bradu a čelisti aplikujte pomocí plochého hustého kartáče tmavější odstín tvářenky. Doporučujeme netahat štětec po kůži, spíše lehce poklepávat. Štětcem s tmavším odstínem přejeďte také střed krku od brady dolů. Tímto způsobem krk opticky zeštíhlíte. Pozor: Brada by měla být světlejší než okolní partie.

zoom

Vrásky kolem očí

Ze všeho nejdříve naneste na celý obličej omlazující make-up a na vyvýšenou část lícní kosti naneste rozjasňující korektor odrážející světlo (Yves Saint Laurent, Touche Éclat). Poté aplikujte pod vrchol lícní kosti zdravíčko. Pro dokonalý efekt zvýrazněte obočí a dejte se do nanášení očních stínu. Od prostředku víčka namalujte tenkou linku směřující ven, stíny aplikujte obdobně jako u pokleslých víček. Prostředek by měl být světlejší, vnější a vnitřní koutky tmavší.

Úzké rty

Úzké rty lze opticky zvětšit pomocí tmavé a světlé konturky. Pro zvětšení horního rtu veďte konturu po jeho vnějším okraji, postupujte od koutku k nejvyššímu bodu. Konturou vykreslete také spodní ret po vnější linii tak, aby rtíky vypadaly souměrně. Po nanesení kontury aplikujte na rty rtěnku. Nanést můžete také trochu bezbarvého lesku doprostřed vrchního i spodního rtu.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Tipy a triky: nová sekce Omlazení startuje

Tipy a triky: nová sekce Omlazení startuje

Životní styl

První ze série článků o novinkách na Omlazení v roce 2016. (Další dva se budou věnovat Přátelům a E-shopu.)

NOVÉ
Raw strava aneb život bez sporáku

Raw strava aneb život bez sporáku

Životní styl

Takřka celosvětovým hitem se stalo raw stravování – tedy jídlo bez tepelné úpravy a chemických přísad. Je tento typ stravování z dlouhodobého hlediska zdraví prospěšný? Co vše živá strava obnáší? Jaká jsou úskalí či rizika?NOVÉ
Připravte svou pleť na zimu

Připravte svou pleť na zimu

Kosmetika

Suchý vzduch, nízké teploty a sníh mohou mít na pleť neblahý vliv, ale naštěstí můžete svou pokožku na chladné období připravit.