Pomáhají vitamíny vlasům?

Napadlo vás, že investujete do vitamínových doplňků a tím příznivě ovlivníte zdraví vašich vlasů? Nenechte se zmýlit. Ani sebedražší pilulka neudělá s vašimi vlasy zázraky.

img

Chcete-li mít zdravou hřívu plnou lesku, zaměřte se na to, co jíte.

Myslete na zdravou životosprávu

Pro zdravé a krásné vlasy je ze všeho nejdůležitější správná životospráva a používání kvalitní vlasové kosmetiky. Vitamínové doplňky se obvykle doporučují tehdy, pokud je kvalita vlasů kvůli špatné životosprávě snížena. Nicméně pouhé polykání vitamínů nepomůže, byť v reklamách často slyšíme opak.

Chcete-li mít zdravou hřívu plnou lesku, zaměřte se na to, co jíte. Jezte pravidelně zeleninu a luštěniny. Vlasovým kořínkům prospívají oříšky (například para ořechy), a pokud přidáte do zeleninového salátu trochu panenského olivového oleje, regenerujete poškozené vlasy od častého žehlení, fénování apod.

zoom

Investice do kvalitní vlasové kosmetiky se vám vyplatí.

Správně zvolená vlasová kosmetika

Pokud chcete investovat do něčeho, co vaše vlasy posílí, dejte přednost kvalitní vlasové kosmetice před vitamínovými doplňky. Na trhu je celá řada produktů specializovaná na různé typy vlasů či konkrétní vlasové problémy. Nechte si odborně poradit a při pravidelném používání správné vlasové kosmetiky uvidíte již velmi brzy výsledky.

Chcete si (ne)účinnost vitamínových doplňků ověřit na vlastní kůži? Abychom vám usnadnili výběr, připravili jsme pro vás přehled nejdůležitějších vitamínů a jejich možných pozitivních účinků na vlasy. Pozor: Nemusíte je kupovat v krabičce. Najdete je v potravinách, které jsou nejen levnější, ale také mnohem účinnější.

Vitamín A, C, E

Vitamín A napomáhá produkovat správné množství mazotoku ve vlasové pokožce. Najdete ho v sýrech, rybách, masu, vejcích, špenátu, mrkvi, brokolici, meruňkách a broskvích. Zdravé a lesklé vlasy dodává vitamín C, který se nachází v citrusech, ananasu, rajčatech, paprice, křenu, květáku, jahodách, bramborech a zeleném pepři. Proti stárnutí vlasů pomáhá vitamín E, který vlasům dodává hebkost, vitalitu a zářivý lesk. Najdete ho v kukuřici, rajčatech, vejcích, játrech, celozrnných obilovinách, luštěninách a sojových bobech.

zoom

Většinu vitamínů najdete ve zdravých potravinách.

Vitamín B3, B5

Vitamín B3 zlepšuje prokrvení vlasové pokožky, pomáhá vlasy hydratovat a regenerovat. Najdete ho například v pivovarských kvasnicích, pšeničných klíčcích, rybách, kuřecím a krůtím mase. Vitamín B5 zabraňuje vypadávání vlasů a jejich šedivění. Pozitivně ovlivňuje také jejich růst. Najdete ho v rybím mase, játrech, pivovarských kvasnicích, melase, celozrnném pečivu a mléčných výrobcích.

Kyselina PABA, GLA

Pro kyselinu paraaminobenzoová (PABA) je charakteristické, že zabraňuje předčasného šedivění vlasů a chrání vlasy před škodlivým UV zářením. Chcete-li si PABA dopřát v potravinách, zvolte játra, pivovarské kvasnice, fazole, citrusy, hroznové víno, obilné kličky, melasu, rýži či otruby.

Esenciální mastná kyselina gama-linolenová (GLA) pomáhá při léčbě suchých vlasů, podporuje jejich zdraví a příznivě působí také na vlasovou pokožku, pleť a nehty. Ve kterých potravinách se GLA nachází? Najdete jí například v rybím tuku, lněných semínkách, pupalkovém oleji a semenech černého rybízu.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

NOVÉ
Jak předcházet a léčit zánět močových cest

Jak předcházet a léčit zánět močových cest

Životní styl komerční článek

Pálení a řezání při močení, zakalená moč, bolest v podbřišku, nevolnost nebo časté nutkání na močení jsou hlavními příznaky zánětu močových cest. Dá se mu nějakým způsobem předcházet nebo zánět vyléčit i bez nutnosti užívání antibiotik?DOPORUČUJEME
Tipy a triky: nová sekce Omlazení startuje

Tipy a triky: nová sekce Omlazení startuje

Životní styl

První ze série článků o novinkách na Omlazení v roce 2016. (Další dva se budou věnovat Přátelům a E-shopu.)