Ultrafiltráty fyto (II. díl)

První díl o ultrafiltrátech nám dal nahlédnout do historie jejich vzniku, ale i především jsme se dozvěděli zajímavá fakta o jejich vývoji, na kterém se velkou měrou podílel MUDr. Peter Hajduk. Buňky zvířat nahradil rostlinami a houbami.

Doktor Hajduk se svým týmem odborníků začali postupně experimentovat s jednotlivými rostlinami a houbami, adaptogeny, goji a čaji, přičemž zjistili, že jejich kombinací mohou dosáhnout daleko lepšího účinku. „Začali jsme vyvíjet a zkoušet preparáty složené z několika rostlin či hub. Podkladem nám byly zkušenosti našich terapeutů, lečitelů a babiček, ale i klinické studie z Brazílie, Číny a Ameriky,“ upřesňuje primář Hajduk.

Využití tkáňových buněk je v současné medicíně stále aktuálnějším tématem. Vědci však objevili, že nejen tkáňová buňka jako celek, ale i její části mají mimořádné regenerační účinky pro celý organismus. Tyto účinné látky (včetně aktivních substancí z placenty) se zároveň podařilo umístit do kosmetických přípravků ve formě bioaktivních gelů.

Co jsou to ultrafiltráty?

Máte pocit, že jste se toho dozvědali o ultrafiltrátech dost, ale vlastně stále nevíte, co přesně to ultrafiltráty jsou? Jsou to bioaktivní preparáty neboli doplňky stravy nové generace. Ultrafiltráty Revitastem*  slouží ve velké míře jako doplňky výživy, které mohou podporovat regeneraci tkání na buněčné a sub buněčné úrovni, mohou pomáhat nastartovat reparační procesy velice specificky podle místa určení a potřeby. Pozitivně působí svým složením na fyziologické, biochemické a bio regulační mechanismy v buňce.

Působení ultrafiltrátů funguje na principu tzv. organospecifity, což znamená, že příbuzné molekuly se budou v organismu přitahovat. Některé buňky u savců jsou téměř identické. Například v savčích organismech je téměř 200 příbuzných typů buněk. Pokud do organismu vložíme takovou strukturu, následuje její transport k její specificky příbuzné tkáni na místě určení a začne napomáhat procesu regenerace, reparace. U částeček z rostlin se přidává ještě efekt regulační, enzymatický a neurotransmiterový. „Výsledkem našeho letitého výzkumu a testování  je řada bioaktivních výživových doplňků  k podpoře vitálních sil organismu jak celkové, tak jeho součástí, jako je například  imunitní, nervový, pohybový, trávící, kardiovaskulární či vylučovací systém. Výborně se hodí k podpoře hormonální rovnováhy v organismu, hlavně u žen nebo mužů středního věku,“ upřesňuje primář Hajduk.

*Revitastem je název ucelené řady doplňků stravy, tzv. ultrafiltrátů, které byly vyvinuty ve spolupráci odborníků pod vedením primáře MUDr. Petera Hajduka s laboratoří REVIVA.



Komentáře

Nepřihlášený uživatel nemůže komentovat

Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.




NOVÉ
Těhotenský polštář z JUKKI, pomocník na spaní i kojení

Těhotenský polštář z JUKKI, pomocník na spaní i kojení

Životní styl komerční článek

Těhotenský polštář si oblíbila dlouhá řada maminek! A nejen těch v očekávání, ale i těch stávajících. Těhotenské polštáře jsou totiž kouskem, kterého se ani po poporodu určitě nevzdáte. Využijete jej jak v těhotenství, tak při kojení. Kojicí polštář, jak se této praktické vychytávce jinak také říká, si zkrátka zamilujete. Těhotenské polštáře ve tvaru C vám zaručí pohodlí během spánku v těhotenství a absolutní komfort pro vás i vaše miminko při kojení. Jak těhotenský polštář vybírat a co dalšího pro těhotné vám JUKKI nabídne? A je lepší koupit těhotenský polštář i ten kojicí, nebo si vystačíte s jedním, jež využijete na několik způsobů? Prozradíme vám, proč stojí za to u JUKKI nakupovat.

DOPORUČUJEME
Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Jízda na kole nebo běh: Co je lepší na hubnutí?

Životní styl

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Pokud jste se však rozhodli osedlat své kolo, abyste ještě vylepšili svou formu do plavek, možná vás bude zajímat, jestli je jízda na kole na hubnutí to pravé. Nebo bude nutné k rychlejšímu shození nadbytečných kil obout spíše tenisky a začít pravidelně běhat?



TIPY A TRIKY
Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Životní styl

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?