Ahoj holky, jak by jste řešili mou situaci? Jsem na nové brigádě, evidentně bez smlouvy (žádná z brigádnic jí nemá) a první den v práci (8hodin) jsem měla "zaučení" asi tak hodinku a pak jsem byla hozena do provozu stylem "nauč se sama"... peníze jsem žádné večer nedostala a další směnu mi bylo řečeno ať to neřeším, že to bylo zaučení... což mě ale nepřišlo, přece jen 8hodin je 8 hodin a zaučení si teda představuji jinak aby nebylo proplacené.

arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobně bych nelezla nikam, kde bych nedostala, byť obyčejnou, nějakou smlouvu........

Reaguji na Saga:
Bohužel jsem myslela, že to na smlouvu bude... jinak peníze za každou směnu dostávám večer když jdu domů takže nehrozí, že bych ve výsledku žádný peníze nedostala.. jde jen o tu první směnu.
Nevim jak reagovat na šéfa a na to, že za tu směnu nic nedostanu.

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No jestli tu brigádu potřebuješ, tak máš prostě smůlu. Já bych jednak také nenastoupila bez smlouvy a toto bych si líbit nenechala a poslala mu tam nějakou inspekci, protože obírá stát.

arrow
profile_image
Lemonka-
od 4. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám naprosto stejnou zkušenost, dali mi dvě hod na to "nauč se" z jejich 70stránkového manuálu a pak mě už rovnou hodili do běžného provozu s tím, že za vše co jsem udělala špatně jsem dostala vynadáno, aniž by mi to někdo předem ukázal, neustálá buzerace, žádné vysvětlování a ještě si mně začali zkoušet z toho manuálu, a až na konci směny mi řekli že placeno budu mít až od příští směny. Okamžitě jsem to ukončila.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Můžeš být ráda, že ti za ty další směny normálně platí, protože jít někam bez smlouvy, je pěkně o hubu.

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, nezdá se mi to jako seriozní...ale pokud tedy peníze dostáváš, tak se to dá. Ale s tím zaučením co vím ze svých zkušenosti a zkušenosti známých, tak vždy to každému proplaceno bylo. Bohužel ale momentálně nevím, jestli je to dle zákona nebo jestli si může každý zaměstnavatel stanovit své podmínky (i když o tom dosti pochybuji). Spiš bych řekla, že spoléhá na to, že to nijak vymáhat nebudeš, jelikož jsi tam "načerno".
Další věc, které bych se dost bála, je že pracuješ beze smlouvy. Teď dost chodí kontroly (hlavně ve větších městech) a pokutují jak zaměstnavatele, tak zaměstnance.

Cituji Ang9l: pokutují jak zaměstnavatele, tak zaměstnance

To jsem se chtěla zeptat, jako brigádnice kdyby přišla kontrola jde o velký průšvih?
Docela nad tím uvažuji a asi se porozhlídnu jinde

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Nympha: To jsem se chtěla zeptat, jako brigádnice kdyby přišla kontrola jde o velký průšvih?

Jo, tak to ti konkrétně neřeknu, co vše ti hrozí....obvykle to bývá pokuta v řádech tisíc či možná desetitisíc..a pro zaměstnavatele tedy o dost vyšší. Divím se, že to riskuje.
Ono sice jde "jen" o brigádu, ale je to tak jako tak zaměstnávání na černo....
No třeba ti ohledně toho poradí někdo kompetentnější, co se v tom vyzná.

Opravdu si raději začni hledat něco jiného (nebo zkus se zaměstnavatele zeptat, jestli by ti nedal nějakou dohodu aspoň).
Vím, že od 1.4. jsou účinné nějaké další změny a kontroly se i díky tomu stupňují.

arrow
profile_image
Ang9l
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nympha: tak teď jsme narazila na članek, kde jsou popsané nějaké změny a je tam i výše pokuty: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek. phtml?id=739799
Také je tam odkaz na zákon, který se touto problematikou zabývá.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené