arrow
profile_image
pinpion
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych si začít přivydělávat v kosmetickém průmyslu a zajímalo by mě do jaké částky se nemusí odvádět daně? Někde jsem slyšela, že do 7 tisíc, jinde, že do dvou...víte to někdo?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Do 50 tisíc myslím

arrow
profile_image
pinpion
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

do 50? to je ale myšleno za rok ne?

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na pinpion: je to určitě za rok, ale tou částkou si nejsem jistá. Je to pár let to bylo asi 16 0000,- Že by se to tak moc zvedlo se mi ale nezdá..

arrow
profile_image
danielle1
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

20 000 Kč za rok, ale nejsem si jistá na 100 %

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

taky záleží daně na co, jestli myslíš daň na zdravotní pojištění, nemocenské nebo důchodové. Taky záleží, jaký typ souběhu máš (jako jestli jsi např. normální zaměstnanec a chceš si jen takto přivydělávat jako OSVČ, nebo jestli už jsi OSVČ a chceš mít další OSVČ činnost, nebo zda jsi státní pojištěnec (např. student) atd. atd. Takže těžko poradit, když nevíme víc...

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A jak by to bylo v případě, když jsem zaměstnaná ha HPP a pronajímám byt, ze kterýho mám příjem 18000. Musím to danit nebo ne?

arrow
Neprodává v Bazaru

pokud nepřesáhneš 20tis/rok nemusíš

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na halifax: no to není tak snadné...
Reaguji na pehamek: a 18000 předpokládám měsíčně

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak podrobněji zde

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na pehamek: každopádně jako zaměstnanec na HPP platíš zdravotní a platby na sociální zabezpečení (důchodové pojištění a nemocenské poj.), no a když máš řekněme teda těch 18000, tak z nich platíš daň z příjmu fyzických osob (pokud to nemáš jako nějakou živnost) podle §9

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na halifax: ok, ale ty jsi vyhledala jenom daň z příjmu, ale slečna se ptala na daň obecně, do čehož se počítá i platba na zdravotní pojištění a sociální zabezpečení, proto jsem psala, že je to složitější kvůli těm souběhům

Cituji im4fun: no a když máš řekněme teda těch 18000, tak z nich platíš daň z příjmu fyzických oso

ještě dodám, že si od těch 18 000 můžeš odečíst náklady spojené s pronájmem (prokázat doklady), nebo náklady ve výši 30 % (bez dokladů)

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na im4fun: Je to nájem za listopad a prosinec - tzn. 9000 a 9000 - což je těch 18 000,- Takže vlastně 18 000,- za rok.
Reaguji na JitkaXXX: to že si můžu odečíst náklady a nebo paušál 30% vím. I když ze začátku jsem se v tom pěkně plácala než jsem zjistila jak to je.
Takže i když mám vlastně příjem z nájmu těch 18 000,-, tak to stejně musím zdanit. Respektive teda si odečíst buď náklady nebo v mým případě paušál a pak z toho zaplatit 15% daň? Je to tak?

Reaguji na pehamek: jj, podáš daňové přiznání, kam zahrneš příjmy ze zaměstnání a příjmy z pronájmu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené