arrow
profile_image
jenny008
od 30. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím,

pracuji v obchodě s obuví, kde mám podepsanou hmotnou zodpovědnost za zboží i za hotovost. Do této práce jsem nastupovala s tím, že zboží je očipované, proto mi hmotná zodpovědnost nevadila. Zboží je vystavené na prodejně a mají k němu volný přístup zákazníci. Nyní nám zaměstnavatel nařídil, abychom sundali veškeré čipy, že zboží se bude prodávat bez čipů. Ale hmotnou zodpovědnost mám podepsanou nadále. Zajímalo by mě, zda když zboží není ničím chráněno, jestli můžu mít podepsanou hmotnou zodpovědnost za zboží na prodejně? Jediné, co nám zaměstnavatel nechal podepsat je, že souhlasíme se zpracováním osobních údajů kamerového systému. Ale kamerový systém na prodejně nemáme. Prý ho časem prodejna bude mít. Je to vůbec možné? Děkuji

arrow
profile_image
Malawiww
od 8. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

je to možné. Ono když je inventura, počítá se s nějakým procentem ztráty. A peníze z výplat se strhávají zaměstnancům až když je toto výrazně procento překročeno. A taky ti nemůžou strhnout víc, než je nějaký limit ze zákona.
Hmotnou zodpovědnost jsme taky podepisovali, taky jsme si museli zřídit pojištení hmotné zodpovědnsti, ale nikdy jsem ho nepotřebovala využít, i když ztráty šly výš než je limit, maximum co mi strhli bylo 1000,- a to se rozložilo do tří měsíců, ale tehdy inventura dopadla velmi katastrofálně.
Zboží jsme taky neměli čipované.
A kamerový systém na prodejně bývá pomalu už pomalu standard. Jen si upřímě přeju at neděláš pod stejnou firmou, kde jsem dělala já, kde kamery byly nakonec využívání k buzeraci zaměstnanců, než hlídání zlodějů.

arrow
profile_image
jenny008
od 30. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Taky si myslím, že kamery budou jen záminkou k tomu, aby nás mohli buzerovat a kontrolovat ale doufám, že než to zřídí i na naší prodejně, tak už budu jinde vždycky jsem si myslela, že když je zboží přístupné všem zákazníkům, tak je blbost abych měla i za toto zboží zodpovědnost. Asi si budu muset pořídit deset očí, abych viděla za každej roh

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené