arrow
profile_image
twik69
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,nikde jsem toto téma nenašla,chtěla bych znát vaše názory,protože ne všichni tatínkové jsou gauneři,ale opravdu ztratili zaměstnání a pak je problém na světě,jak splácet alimenty,pokud je částka vysoká.Co vy na to?

twik69
Tak podle mě pokud je tatínek slušný, tak se s tím dá určitě něco dělat a pokud je k tomu dost rozumný, může soudně požádat o snížení alimentů, může projevit účinou lítost, může se prostě sebrat a jít to té ženě říct v jaké je situaci a pokud bude mít, dá aspoň to málo co má. Problém je, pokud ona jde jenom po penězích a tyhle věci nevidí.
Jenže na druhou stranu, těch problematických otců je poměrně dost, mluvím z vl. zkušenosti, kdy jsem už rok neviděla ani korunu a jediné co mi nejspíš zbyde bude exekutor. A o práci taky přišel, ale tím že prochlastal papíry.

Cituji 1EPE: Jenže na druhou stranu, těch problematických otců je poměrně dost, mluvím z vl. zkušenosti, kdy jsem už rok neviděla ani korunu a jediné co mi nejspíš zbyde bude exekutor

Ano, jsem ve stejné situaci

Kdyby byl aspoň náznak slušnosti, kdyby se za ty roky jedinkrát pokusil děti vidět, tak bych snad i měla pochopení, ale on na to prostě s***!

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud opravdu ztratil tatínek práci, ta bejvalka by to měla pochopit a dohodnout se mimosoudně mezi sebou na nějaké částce s tím, že jí buď ten zbytek doplatí později, nebo to nechá být. Horší je, když ztratí práci i ta maminka, to se pak hodně zle žije...Je to na lidech, jak se umí dohodnout. Ne všichni tatínci jsou gauneři, ale také i přesto, že vydělávají a maminka s dítětem táhne z jednoho podprůměrného platu vše a tatínek si užívá a nedá víc, než má soudně nařízeno, to je taky hustý.

Znám i bejvalku maminku, která vydělává hooodně peněz, tatínek ztratil práci, posílal jí méně peněz (podpora byla cca 9 tisíc, posílal jí 3 na obě děti,), ona podala žalobu. Lidi jsou různé, jak říká klasik

Cituji tirafa: Znám i bejvalku maminku, která vydělává hooodně peněz, tatínek ztratil práci, posílal jí méně peněz (podpora byla cca 9 tisíc, posílal jí 3 na obě děti,), ona podala žalobu. Lidi jsou různé, jak říká klasik

Je to i jeho chyba, měl si soudně zažádat o snížení alimentů a bejvalka by neměla šanci. Pokud se dva nedohodnou, tak to řeší soudy. Ale já řeším soudně alimenty a můžu se s tím akorát vyfotit, páč otec se asi vcelku úspěšně ukrývá, no co si budeme povídat, policie se taky zrovna nepřetrhne ho hledat.

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lollo: Je to i jeho chyba, měl si soudně zažádat o snížení alimentů a bejvalka by neměla šanci.

To udělal, jenže soudkyně se s paní zná, takže mu to houby bylo platné, nenechali ho nic říct, on dal návrh na změnu pro podujatost...

Cituji lollo: Ale já řeším soudně alimenty a můžu se s tím akorát vyfotit, páč otec se asi vcelku úspěšně ukrývá, no co si budeme povídat, policie se taky zrovna nepřetrhne ho hledat.

To je mi líto, musí to být vyčerpávající, pořád se domáhat něčeho, co těm dětem patří, chjo....Držím pěstičky, aby jsi to co nejrychleji měla za sebou. I když...je to hodně zlé, ale pokud nemaká, můžou ho zavřít za neplnění povinností a bude ti to dávat třeba po 200Kč. Nebo je to jinak?

Cituji tirafa: ale pokud nemaká, můžou ho zavřít za neplnění povinností a bude ti to dávat třeba po 200Kč. Nebo je to jinak?

Takhle to bohužel není, ten můj bejvalej nemaká rok, původně mu to brali exekučně z platu, když přestal dělat, tak jsem podala asi po půl roce tr. oznámení a do dnešního dne se nestalo vůbec nic a ten policista co to se mnou zapisoval mi hned řekl, že nemám počítat s nějakým výsledkem, že stačí když projeví "účinnou lítost" pošle mi třeba 50,- a zase na něj nikdo nemůže. Takže jediné co zbývá je exekuce na majetek, ale to si pak člověk připadá jako hyena, nebo aspoň mě to tak prostě přijde, lidi si začnou řikat jaká jsem mrcha, a že on chudáček. prostě se mi do toho nechce. I když vím, že ty peníze patří holkám a že by se asi měly líp, kdybychom je měli...

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 1EPE: stačí když projeví "účinnou lítost" pošle mi třeba 50,-

Tak jsme to myslela-že stačí, když pošle málo...chjo, mělo by se to asi řešit jináč, než takto, mělo by to být tvrdě stíháno...Co si na něm vezmeš-na majetku? TV, kterou prodáš za ticku? Nebo za míň? Stolek, židli a postel? Co s tím? Z toho dětem kroužky nezaplatíš (např.)

Cituji tirafa: Tak jsme to myslela-že stačí, když pošle málo...chjo, mělo by se to asi řešit jináč, než takto, mělo by to být tvrdě stíháno...Co si na něm vezmeš-na majetku? TV, kterou prodáš za ticku? Nebo za míň? Stolek, židli a postel? Co s tím? Z toho dětem kroužky nezaplatíš (např.)

Přesně tak... podle mě by bylo fajn to co se u nás asi nikdy nestane, že by to za ně platil stát a pak to na nich vymáhal, oni nějaké páky mají narozdíl od nás, sotva vím co udělat, nejsem právník a na jejich služby peníze fakt nemám.

tirafa

A víš co, ono když pošle 50,- je to spíš jako výsměch. A bohatě stačí když to takhle udělá pokaždé když se já ozvu a je z obliga, to nemusí být pravidelná platba.

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si mysllím, že pokud si někdo pořídí dítě, měl by se snažit ho zabezpečit do té doby, než bude samo vydělávat. Můj otec se vymlouval posledních 11 let na to, že nemá peníze, že má dluhy, že nemá práci, že až si ji najde, bude platit... Nikdy se situace nezměnila, nejvyšší výživné co kdy platil, bylo 1500 Kč (asi 1 rok). Kdyby mi matka platila stejnou částku, tj. 300 Kč - 1500 Kč, co platil otec, těžko bych mohla fungovat.
twik69
Zajímalo by mě, čemu říkáš vysoká částka na výživné?

arrow
profile_image
twik69
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co třeba tohle?14 let od přítelova rozvodu,vyživovací povinnost dnes uz jenom k synovi,který je plnoletý a je třetím rokem v učení,výživné ve výši 7000.-/měs.,matka dala synovi podepsat několik papírů,mezi které obratně zamíchala i plnou moc,podle které je otec povinen posílat peníze výhradně k rukám matky,což jsme nikdo netušili,takže poslední čtyři měsíce přítel posílal peníze synovi,načež matka podala trestní oznámení pro neplacení výživného a hrozí trestní stíhání.Při podání vysvětlení na policii bylo příteli sděleno,že je povinen matce ty čtyři měsíce zaplatit do konce září a ty peníze co poslal synovi jsou navíc z jeho dobré vůle,ty už mu nikdo nevrátí.Ta plná moc je platná a dokud existuje,tak je po jejím.Mnozí namítnou,že si to měl přečíst,to je pravda,ale princip jak v 18ti letech vlastní matka dokáže syna učinit nesvéprávným a vymýt mu mozek mi nejde na rozum,syn má dál svých 50.-kč na týden a nikdo se nikde nedovolá.Zdá se vám to etické?

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

twik69
To je ovšem silná káva! Jednak je to docela dost peněz(nevím teda z kolika mu to vyměřili,ale je to hodně) a jednak to s tou plnou mocí a to, že i když ty peníze posílal, tak že neuznali, že jsou to alimenty, ale jen tak příspěvek v té samé výši-no to je opravdu síla.

Cituji twik69: Při podání vysvětlení na policii bylo příteli sděleno,že je povinen matce ty čtyři měsíce zaplatit do konce září a ty peníze co poslal synovi jsou navíc z jeho dobré vůle

No počkej, na policii, ale co na to soud? Nebo právník?

twik69

7000.- ?? Si děláš srandu ne? To určil soud? Nechce se mi věřit.

Cituji twik69: poslední čtyři měsíce přítel posílal peníze synovi,načež matka podala trestní oznámení pro neplacení výživného

Se synem se pokoušel to řešit? Je plnoletý a mohl by u případného soudy být jako svědek že ty peníze dostal.

Cituji twik69: syn má dál svých 50.-kč na týden a nikdo se nikde nedovolá

Tomuhle nerozumím, jak 50,- když otec platí? Proč to kluk po matce nevyžaduje?

Cituji twik69: Zdá se vám to etické?

To se mi tedy rozhodně nezdá, ale taky si myslím, že by se s tím dalo ledacos dělat!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené