arrow
profile_image
dannys
od 8. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dcera studuje VŠ v Praze, bydlí tam na koleji, doma bydlí cca půl roku u přítele v bytě, který má pronajatý on. Náklady na ubytování, dopravu a školu jako takovou jsou poměrně vysoké, studium jí zabírá hodně času, takže brigády má jen občas, příjem z nich používá hlavně na dárky, kulturu, zábavu. Přítel si vydělává, ale příjem není nijak závratný, spíš naopak. Já si myslím, že bych měla přispívat určitou částku, protože dcera u něj bydlí /i když tam má jen své osobní věci, ostatní doma/ a společně se stravují, otec dcery /můj bývalý manžel/ si myslí, že by se o ni měl přítel postarat, když si vydělává a ostatní výdaje dcery hradíme my. Přítel nic nechce, ale vím jak s penězi válčí, takže mu nějaké peníze posílám. Ráda bych znala vaši osobní zkušenost s takovou situací.

arrow
Neprodává v Bazaru

no upřímně bych se jim do toho radši nemontovala. to si musí ujasnit oni dva. ono je možné, že třeba si ty peníze od vás kluk ulejvá na stranu. navíc pokud u něj má pouze věci tak za co platit? osobně bych mu nedávala nic. a pokud by cokoli chtěl, píšete že dceři hradíte školu a tak..brigády jsou i o víkendech a vysoká nebývá tak náročná aby se při ní brigáda i kdyby jen krátkodobá dělat nedala. protože stejně bude potřebovat mít někde nějakou praxi.
rychle bych přestala dávat peníze tajně příteli, protože si na to mohl zvyknout a bude to pak prostě požadovat. nechte je to vyřešit si to sami. ano, je to v praze drahé, také tu žiji v podnájmu, ale kdo pracovat chce, tak se dovede i uskrovnit a žije celkem v pohodě...přeci nechcete aby dcera byla furt mamánek a ždímala vás o peníze!musí si uvědomit že i sama se musí snažit. vy jste jí přeci je nevyhnala od vás k příteli ne? akorát tedy nechápu proč má věci u něj a ne u vás, jako rodičů..ale to je jiná.

dannys
a co si o tom myslí dcera?

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji jersey: třeba si ty peníze od vás kluk ulejvá na stranu

No v tomhle mu trochu křivdíte, ne? Vždyť dannys psala, že on je nechce. I když je určitě rád, když s penězi "válčí". Osobně jsi myslím, že je to od dannys hezký, že takhle pomáhá. Probrala bych to doma i s dcerou a na nějaký rozumný částce bych se domluvila.

tak příteli bych každopádně peníze nedávála, když už,tak je dejte dceři a at se domluví mezi sebou, navíc když je u něj jen o víkendu,tak si nemyslím,že by mu měla přispívat na nájem a pod., at třeba uváří nebo koupí občas něco na oběd,ale dávat peníze se mi ani tak nezdá,ale každopádně bych je nechala vyřešit si to mezi sebou.....

arrow
Neprodává v Bazaru

Paris
ale já to nemyslím špatně, jen když je nechce, tak proč si je bere? přeci jen člověk musí být trochu realista. kdyby je dostávala dcera neřeknu ani mňau, ale takto?prostě mi to vyznělo jako že je dostává tajně..mohla jsem to ale špatně pochopit.

arrow
Neprodává v Bazaru

dannys
já bych to nechala na nich,ať si to domluví oni dva mezi sebou každopádně příteli bych teda peníze nedávala...

dannys

já když jsem začala u přítele bydlet tak mi mamka řekla, že se s ním mám domluvit na nějaké částce, kterou mu budu přistívat na bydlení.(tehdy mi bylo dvacet a asi 14dni jsem poprvé pracovala)

Zkus si také se svou dcerou promluvit. Nemusí to být nějaká vysoká částka, ale něco určitě. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to člověka naučí od začátku šetřit a rozumně si rozložit finance

Já nevím, mně osobně by vadilo, kdyby moje mamka zasahovala do takových záležitostí. My jsme s manželem / tehdy přítelem/ začli bydlet, když jsme oba byli na VŠ,oba jsme chodili na brigády a z toho všechno platili... Jasně, že jsme si nemohli moc vyskakovat, ale měli jsme dobrej pocit z toho, že spolu všechno zvládáme a nejsme na nikom závislý...
Asi je to o povahách...

V každým řípadě bych si s dcerou promluvila...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no pokud bydlí u přítele a ten je výdělečně činný a ona tam jen s ním tráví společný čas tak nevím proč by měla platit.. Neřeknu , kdyby spolu bydleli trvale , tak potom chápu , že by se o nájem dělily společně , ale toto mi přijde divné.Nedala bych mu ani korunu teda já osobně
No ,ale to záleží jen na nich jak oni si to spolu uspořádají.

arrow
profile_image
Kiki20
od 26. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moje osobní zkušenost (ale já chodila ještě na střední, takže se máma cítila asi víc zavázaná "nás" financovat). Mě dávala kapesné, na vlak, na kredit, na jídlo v kantýně. Nevím kolik mohla činit celková částka...1000 měsíčně? A příteli posílala domů SLOŽENKOU 2000 na nájem a táta pro nás každých 14 dnů jezdil, abychom si udělali nákup za 1000 kč. Nemusím zdůrazňovat, že bývalý si nabral kilo svých oblíbených sušenek a už to lítalo. Většinou jsem přeplácela třeba 500 ze "svého". Podotýkám bylo mu cca 28 v té době, měl mít rozum a má ho mít i teď, když už asi rok a půl tvrdí, že nám naši dávali jen dvojku na jídlo, ale složenka mu nepřišla ani jedna. Úsměvná to historie, když má máma plný šuplík odstřižků, co se jí nahromadili za cca rok, za platby k němu Jinak platil nájem 5500 celkem myslím. Teď už bych nesnesla, aby máma posílala peníze "příteli". Buď ať je dá mě a já rozhodnu jestli mu je věnuji, když tam trávím pouze víkendy, anebo spíš nakoupím něco k jídlu a pod. Jenže otázka je, aby to takhle vzala i dcera a peníze neutratila na koleji za zábavu . Takže bych řekla, přispívat na nájem ano, kdyby u něho bydlela (opravdu), když tam tráví jen víkendy myslím, že stačí, když jí šoupneš na každý víkend o nějakou tu korunu víc a ať třeba nakoupí nebo tak.

arrow
profile_image
dannys
od 8. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Peníze mu posílám po dceři, té je nepříjemné být u něj zadarmo, ale současně ví, že nás stojí její studium taky dost peněz. Jenže školu má náročnou, často až do večera a když ne, tak spoustu úkolů, takže v týdnu brigáda nepřipadá v úvahu a o víkendu občas jde, ale nejde to pokaždé, buď žádná brigáda není a nebo má termínované úkoly do školy, které jsou samozřejmě přednější. Takže ze svého může akorát tak občas zaplatit příteli návštěvu restaurace nebo něco koupit. Mně spíš šlo o pohled na věc, který mám já a bývalý manžel odlišný. On zastává názor, že chlap, který si vydělává, by měl tyhle výdaje za svou přítelkyni hradit sám, já a dcera zase máme pocit, že je to blbé, zvlášť když má podprůměrný příjem. Tak mě jen zajímalo, jak to řeší ostatní, kteří takhle žijí.

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jersey
Tak to se omlouvám. A nezlobte se. Jen jsem se chěla zastat kluka, který jsi o ty peníze neříká, ale je rád pokud nějaký finance dostane v případě že nemá na rozhazování.

arrow
profile_image
snupalek
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Proč VY byste měla dávat peníze na nájem vaší dceři, když s váma nebydlí?? Tak to by mě naši asi pěkně poslali do... Neříkám, že jí platíte vejšku a tyhle věci, ale proč jí přispívat na nájem?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jersey: vysoká nebývá tak náročná

..tak s tím moc nesouhlasím.
Taky studuji a na brigádu nemám čas vůbec..možná po večerech,ale ráno na 7 do školy..no nevím.Něco jiného je to o prázdninách.
Každopádně,každy se snaží jak může.Já taky bydlím s přítelem,ten teda podniká,ale nenapadlo by mě jít za mamkou a ještě po ní chtít,aby mu dávala na nájem.Dělá pro mě dost a pokud by jsme na tom byli špatně,tak klidně bych vzala i tu práci někde po večerech a snažila se sama s chlapem nějak přežít,on si toho pak i člověk víc váží.Každopádně mamča pro mě udělala a dělá dost na to,aby mi financovala ještě i bydlení s chlapem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené