arrow
profile_image
KatkaV.
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj dámy
chci se zeptat jestli si myslíte, že je možné vyjít s cca 20 tis./měsíčně. Čekám mimčo. Přítel pracuje( měsíčně cca 14 tis. mzda), já jsem ještě studentka, takže budu brát až mateřskou. Jde mi o to jestli je možné s tím normálně vyžít. Z jara budem předělávat vrchní patro domu(budem si brát úvěr)nebudem tedy platit nájem, ani vodu(máme studnu) pouze jen elektriku + výdaje na domácnost a miminko. Na diskuzích jsem četla, že někdy nestačí ani 30 tis. tak jsem z toho v šoku..co myslíte vy?

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já si myslím, že s tím vyjdete, ale vzhledem k tomu, že si budete brát úvěr, tak záleží, jak velkou budete mít splátku

arrow
profile_image
KatkaV.
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na lucis: máme spoření, takže ten překlenovací úvěr. Co jsem se ptala známých tak někdo platí 5 tis. někdo 2 tis.Mám spíš strach abych pro mimi měla vše potřebné.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží na výšce splátek, ale ty, přítel a mimčo za 20 000 + hypotéka... budete to mít náročné.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no budete to mít náročné, tak dejme tomu, že se vám splátka plus elektřina vejde do osmi tisíc, tak se se zbytkem musíte všichni tři nacpat do dvanácti tisíc....
ale počítej s většíma výdajema na kočárek, autosedačku atd.

Holka, lidi kolikrát musejí vyjít i s menší částkou než 20.000,-. Možná na to mimino bude potřeba nějaký vyšší počáteční výdaj (i když nemusíš mít vše nové, že?), ale pak nevidím důvod, proč by to nevyšlo. Máte půl roku na to něco uspořit a rozmyslet si, jaké máte stávající výdaje, jaká bude jejich struktura v budoucnu a co s tím můžete dělat.

Záleží na co jste zvyklí a co plánujete pro dítě kupovat, pokud to bude oblečení a všecko nové místo z frcu za pár kaček použité tak těžko, ale pokud jste rozumní a umíte šetřit, tak určitě..

Maminka to má podobné: 20000,-výdělek+mateřská+Alimenty+peníze za to, že hlídá kamarádce děcko
Platí :hypotéku,splátky,elektřinu ,vodu,topení,...
Moc jí z toho nezbude ,ale vychází !
Sama si toho moc nekoupí ,miluje kosmetiku a čas od času si koupí ,ale snaží se aby měli všechno ostatní !
Když se uskromníte a všechno si pečlivě promyslíte ,vyjdete taky !

Cituji KatkaV.: tak jsem z toho v šoku.

právem.. bude to boj... můžu se jen tak pro zajímavost zeptat, s jakou mateřskou počítáš?

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud si nejsi jistá, tak zkus ještě sehnat nějakou brigádičku, dokud můžeš... Nebo se porozhlédnout po něčem, co bys pak mohla dělat i z domova - nějaké korektury textů, případně ruční práce.... 20 tisíc není moc, ale snad pomohou trochu i rodiče - výbavičku zčásti dostaneš darem od kamarádů nebo rodiny,

Cituji Christal: můžu se jen tak pro zajímavost zeptat, s jakou mateřskou počítáš?

A má vobec slečna nárok na materskú ak ešte nepracovala?

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Katarínka85:

to se právě taky obávám, že na ní vůbec nemá nárok

Cituji lucis: to se právě taky obávám, že na ní vůbec nemá nárok

Ja mám práve za to, že musí mať odpracovaný aspoň rok, aby mala nárok.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Katarínka85: Podle mého myslela rodičovskou...

Cituji Katarínka85: A má vobec slečna nárok na materskú ak ešte nepracovala?

Nemá. Ode dne porodu bude pobírat rodičovský příspěvek.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené