arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nemáte některá zkušenost s odpočtem oblečení ( kostým, boty ) do daní? Jsem obchodní reprezentant na ŽL, v daních se vůbec nevyznám. Samozřejmě bych si chtěla dát do nákladů nějaké oblečení, případně kadeřníka a tak. Při své práci musím vypadat dobře, většinou nosím kostým nebop něco repre...je to jak moje monterky. Co můžu a co ne? Díky

Cituji woman: oblečení, případně kadeřníka a tak.

Ty jo, to fakt jde? To mě nikdy nenapadlo, neslyšela jsem o nikom, kdo by to tak dělal...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Kdysi, když jsem byla pojišťovák, tak se to do daní dát mohlo a já jsem si to tam taky dávala,ale je to 5 let nazpět a furt se něco mění, takže moc neporadím

arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

anna
No to já právě nevim Proto se ptám. Mě to napadlo z toho důvodu, že zedník si dá do nákladu monterky. Mýma monterkama je kostým. Tak bych chtěla vědět, jestli je nějaká částka ročně, kolik si mohu odepsat z daní.

Cituji anna: Ty jo, to fakt jde?

viem, že jednej známej to preplácala firma, čiže sú to zrejme náklady, ktoré sa dajú odpočítať, len netuším v akej výške.. ono to bolo asi pred 8 rokmi

arrow
profile_image
monika_8
od 18. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Našla jsem toto:
Podle § 25 odst. 1 písm. t) zákona o daních z příjmů jsou výdaje na representaci zejména výdaje na pohoštění, občerstvení a dary. Tyto výdaje a náklady nejsou daňově uznatelné, narozdíl od výdajů a nákladů na reklamní a propagační předměty , které za určitých podmínek daňově uznatelné jsou.
Jinak mám takový dojem, že náklady na reprezentaci by měly být daňově neuznatelné, aspoň jsme se to teda učili cca před 2 lety ve škole.

arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji monika_8: Jinak mám takový dojem, že náklady na reprezentaci by měly být daňově neuznatelné, aspoň jsme se to teda učili cca před 2 lety ve škole.

Chjo, tak to mám asi smůlu...ale co třeba brašna na notebook? Tu bych si mohla dát, ne? Jeddiná možnost, co mě napadá, je požádat prodavačku, aby na paragon napsala místo ,,lodičky" třeba pracovní obuv ( pantofle ), na to má snad nárok i kancelářská krysa, ne?

Našla jsem podobný dotaz..

Otázka:
Prosím k vyjádření k problému daňově uznatelných nákladů. OSVČ - výuka společenského tance, vede účetnictví, může dát do daňově uznatelných nákladů nákup a opravu společenského oblečení - košile, boty, obleky apod.? Toto oblečení lze také použít k běžnému nošení. Děkuju.

Odpověď:
Je to problém a paradox, že montérky jsou daňovým výdajem např. pro zedníka, ale oblek pro ředitele není. Přitom v obou případech se jedná o "pracovní oděv". Bohužel, já bych to daňových výdajů nedával.

Cituji woman: pracovní obuv ( pantofle )

A co se poradit s nějakou účetní? Neznáš někoho takového? Že by šly proplatit pantofle, o tom jsem také neslyšela, ale kdyby jo, tak by to bylo fajn. Ta brašna by možná mohla projít. Zkusila jsi to hledat na netu? Třeba tam o tom něco bude.

arrow
profile_image
monika_8
od 18. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

woman
Tak brašna asi jo... Ale oblečení a kadeřník asi do nákladů fakt dát nepůjdou.

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zrovna nedávno jsem to řešila s mamkou, která je účetní. Bylo to u klienta, který je pojišťovák. Prý po zkušenostech s finančním úřadem by mu tam třeba dala tak 1-2 košile a k tomu max třeba jedny kalhoty, ale záleží i na tom za kolik by to bylo peněz. Pak už záleží jen v případě kontroly na osobě která tu kontrolu provádí jestli to uzná nebo vyhodí a budeš to muset dodanit.
Ale tu tašku na notebook si tam dát můžeš určitě. Jakožto i spoustu dalších věcí, které jakkoliv potřebuješ k chodu kanceláře. Pokud ti někdo napíše na paragon i u těch pantoflí pracovní obuv, tak i ty si tam dát můžeš, nevím jestli pantofle jako takové ti uznají, ale tak není to zase závratná částka..

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji monika_8: Jinak mám takový dojem, že náklady na reprezentaci by měly být daňově neuznatelné

Ale něco jiného je reprezentace firmy a činnost prováděná OSVČ.
Pracovní oblečení můžeš uznávat jen zaměstnancům, ale ne sobě.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji sanka: Pokud ti někdo napíše na paragon i u těch pantoflí pracovní obuv, tak i ty si tam dát můžeš

Ne-e.

woman
Určitě se zeptej účetní. Ta by měla opravdu vědět, co ti projde a co ne. A zase (ruku na srdce) mít kvůli pár kostýmům ročně, které si budeš chtít odepsat, kontrolu z berňáku na krku, tak to bych si nejspíš dost rozmyslela. Jinak se to asi bude počítat u lidí, kteří kostýmy využívají k uměleckému vystoupení (čili nenosí je běžně na ven) a jinak u reprezentativního oblečení.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji lollo: Určitě se zeptej účetní. Ta by měla opravdu vědět, co ti projde a co ne

Ptala jsem se mé maminky (daňová poradkyně a účetní) a fundovaná odpověď viz. výše.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené