arrow
profile_image
mochomurka11
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky
Nevíte prosím někdo,jak je to s odhlášením trvalého pobytu?Jsem hlášená u rodičů,jenže ty se stěhují pryč a dále se u nich nahlásit nemůžu.Sama bydlím v podnájmu,kam se přihlásit taky nemůžu,takže nevím co dělat.Vím,že jde být snad nahlášená na měs.úřadu-ale jestli ve městě kde bydlím v podnájmu,nebo tam kde jsem byla zapsaná u rodičů(Tam se mi tedy moc zůstat nechce.Tak co s tím?
Děkuji mocza rady Moča

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

mochomurka11
Mě byl trvalý pobyt odhlášen a automaticky si mě přihlásili na tamějším městském úřadě. Zase mám VIP adresu-radnice.Podle mě je to podle kraje posledního trvalého pobytu a nemůžeš si vybrat.
Spíš je problém v tom, že pokud ti nějaký úřad bude posílat obsílku, budou ti to posílat tam.

Můžeš se přihlásit i v podnájmu - stačí, když přineseš na úřad smlouvu - ale je to sviňárna udělat to bez vědomí majitele.

_Ada_
Myslím, že to nestačí. Když jsem (ex) přítele přihlašovala na trvalý pobyt do svého bytu, nestačilo aby šel na úřad sám. Musela jsem jít já, předložit svou občanku a výpis z katastru, kterým se dokázalo, že byt je můj.
Navíc, jak píšeš, i kdyby to stokrát šlo, nikomu to nedoporučuju ....

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

17

Cituji _Ada_: Můžeš se přihlásit i v podnájmu - stačí, když přineseš na úřad smlouvu - ale je to sviňárna udělat to bez vědomí majitele.

Ona je už nějakou dobu v zákoně vyjímka, že lze být k trvalému pobytu nahlášena v podnájmu, aniž by podnájemníkovi vznikal jakýkoliv právní nárok na bydlení... prakktikují to tak lidé co pronajímají více bytů či celý bytový dům... sama mám s vědomím majitele bytu v podnájmu trvalý pobyt, který se ukončí ve chvíli, kdy mi skončí podnájemní smlouva
Léta jsem byla k trvalému pobytu hlášená 200km odtud u rodičů a bylo to složitý ohledně úředních záležitostí, v době kdy jsem chtěla odejít z práce a strávit nějaký čas na ÚP by to bylo dost náročný pořád dojíždět, tak jsme se s majitelem bytu domluvili na téhle variantě.

arrow
profile_image
carme
od 10. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zeptejte se na úřadě, tam ti poradí co a jak dělat, a jestli to jde

arrow
profile_image
jenda1
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím vás všechny minule jsem vás žádala o radu jak odhlásit zbytu syna,který sám se chce odstěhovat Měst.úřad na Praze 9 mi dělal potíže.Včera na Primě ve zprávách byl se mnou rozhovor také televize uznala, že mi úřad zbytečně dělá obstrukce a navíc, když pan Trpišovský generální ředitel je bezdomovec a je hlášen na městským úřadě chudák on nemá kde bydlet a přitom si po republice staví luxusní domy. Jenom prý musím sehnat dva svědky z domu,kteří dosvědčí,že syn se odstěhoval. Je to dost pro mě nepříjemné,protože nerada otravuji lidi je to na hlavu.Prima mi slíbila,že tento můj problém bude sledovat a je stále se mnou v kontaktu.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Jaký pořad ? juknu na netu... Už jsem psala do tvého tématu... Jsem naprosto, ale naprosto znechucená jednáním úředníků na P-9.. probírali jsme to u nás na úřadě a nikdo to nechápe... Výborná úřednice a ještě lepší nadřízení pokud jí v takových praktikách podporují.. Asi mají málo práce - potřebovali by personální audit..

arrow
profile_image
jenda1
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj v pondělí10.1.2011 jdu na úřad P9 se dvěma svědky,kteří mi dokáží,že syn už u mě nebydlí.Jsem domluvena s Primou, že můj případ budou sledovat.Ten rozhovor ze 4.1.2011 si najděte stojí za to je to ve zprávách na Primě v 19 00hod.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ty sama se odnikud nemůžeš odhlásit.
Funguje to tak, že se přihlásíš jinde a úřad na kterém se přihlašuješ Tě odhlásí z bývalého bydliště.
Pokud dojde k odhlášení například majitelem bytu apod. a nikde se nepřihlásíš, stane se Tvým trvalým bydlištěm úřad v městě kde si byla trvale hlášena.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené