arrow
profile_image
gábš
od 22. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pokuta na DPMB: Zdravím, mám takový problém, v roce 2010 mě chytl v Brně revizor, akorát mi špatně rozuměl a spletl počáteční písmeno u příjmení, pod tímto příjmením jsem se na pokutu i podepsala, ale v tom všem stresu že bude volat policajty jsem raději nadiktovala adresu i rodné číslo správně. Chci se zeptat, jestli náhodou nevíte zda je tato pokuta vymahatelná? díky moc

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na gábš: Podle mého ji klidně mohou nárokovat. Jak si mohl splést jméno, když se vždy předkládá občanka?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji gábš: v roce 2010 mě chytl v Brně revizor

A řešíš to teď, v roce 2013. Hm, zajímavé

arrow
profile_image
gábš
od 22. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

řekla jsem, že u sebe občanku nemám. Neřešila jsem to, protože jsem myslela, že s falešným podpisem a jménem je neplatná, ale na jedné diskuzi jsem se dočetla, že je hlavní rodné číslo....přitom rodné číslo může zneužít kdokoli, veřejně jsme je hlasili jak na základce, tak na střední i na brigádách, kdokoli si jej mohl opsat

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na gábš: Prosím tě, nehledej blbý výmluvy, máš si kupovat lístky nebo platit šalin kartu. Zavolej na dopravní podnik a OKAMŽITĚ to vyřeš a doplať. Samozřejmě i s penále! Jinak tu budeš za nějaký ten měsíc zakládat téma, že ti díky tomuto přišel dluh desítky tisíc a nebo za pár let exekuce.

Občanku to má, ale rozum ne. A ano, rodné číslo je důležité a záleží na něm a on si tam mohl jednoduše udělat poznámku, že jsi nepředložila OP a tím pádem si každý v klidu domyslí, že jsi řekla špatné jmého schválně, ale ze zvyku jsi automaticky řekla správnou adresu a RČ.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji smarny: Zavolej na dopravní podnik a OKAMŽITĚ to vyřeš a doplať. Samozřejmě i s penále! Jinak tu budeš za nějaký ten měsíc zakládat téma, že ti díky tomuto přišel dluh desítky tisíc a nebo za pár let exekuce.

Tohle se stalo mé známé,její dcera taky "neměla OP" a nahlásila rodné číslo,za tři roky z toho byl dluh bez pár korun třicet tisíc a už to měla vymáhací firma,takže hrozila exekuce zaplatila.

arrow
profile_image
AnarchistCatOwner
od 5. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže on ti špatně rozuměl, nebo jsi mu jméno nadiktovala úmyslně špatně? Z každého tvého příspěvku vyplývá totiž něco jiného. Ne že by to hrálo nějakou roli, jenom mi to nějak nedávalo smysl.

Pokuta určitě vymahatelná je, myslím, že každý revizor již v práci musel zažít tolik výmluv a lidí, co se jej snažili různými způsoby obelstít, že mu mohlo dojít, že jsi jméno řekla špatně schválně. Ale zase na druhou stranu, jestli ti dosud nepřišlo žádné upozornění, či výzva k zaplacení pokuty, těžko říct.

Jak už zde padlo, určitě si to běž zjistit, zajdi tam nebo zavolej. Ty přirážky za nezaplacení pokuty jsou dost mastné, z pár stovek je po delší době pár tisíc...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji AnarchistCatOwner: Ale zase na druhou stranu, jestli ti dosud nepřišlo žádné upozornění, či výzva k zaplacení pokuty, těžko říct.

Ono taky může přijít až za pár let a pak se slečna bude hodně divit, až uvidí tu sumu...

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Tiakia: No právě, nechápu tu nezodpovědnost, že si každý myslí, že mu to prostě projde a pak brečí, že mají dluhy a půjčují si u Providentu a už se to s nima točí.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lady Flame: Ono taky může přijít až za pár let a pak se slečna bude hodně divit, až uvidí tu sumu...

Přesně tak, bratrovi přišel dopis asi po 5 letech od vymáhací společnosti s daleko vyšší sumou...

arrow
profile_image
gábš
od 22. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

házím to diskuze z důvodu toho, jestli náhodou někdo měl ten samý případ nebo někoho takového zná. Moc dobře vím, že sumy za neplacení sou velké a proto mě zajímá zda taková pokuta je platná a mám se strachovat.....potřebovala bych spíše někoho kdo mi řekne je to tak a tak, ne že se tady někdo domnívá

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gábš: potřebovala bych spíše někoho kdo mi řekne je to tak a tak, ne že se tady někdo domnívá

Je to tak,že tam někde leží papír s tvým dluhem a jednoho hezkého dne ti přijde vyůčtování.Ty jsi podepsala uznání dluhu s tvým rodným číslem a tak dlužíš.
Takže na ten dopravní podnik zajdi,zeptej se na oddělení pokut kolik jim dlužíš a domluv se jak to zaplatíš.

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak tě zažalují, soud je upozorní, že v databázi obyatel je u tohoto r.č. jiné příjmení, pokud je chyba jen v písmenku na začátku, tak to obratem opraví a za chvíli mají vymahatelný exekuční titul. Tečka. Jela jsi na černo, tak plať za svoji chybu a nevymlouvej se. Každopádně po 3 letech ta částka už bude docela mastná a přičteš-li k tomu soudní výlohy a náklady exekuce, je to už slušná suma.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji gábš: potřebovala bych spíše někoho kdo mi řekne je to tak a tak, ne že se tady někdo domnívá

Tady se ale nikdo nedomnívá, my ti tady tvrdíme pouze fakta - to, že se ti to nelíbí, je tvůj problém, neměla jsi jezdit na černo.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

I kdybys ses revizorovi představila jako Hromnice Kleprtáčková, pokud existuje důkazní prostředek, že jsi to byla TY kdo spáchal přestupek, jsi povinna uhradit pokutu, která ti byla ve správním řízení uložena, potažmo další náklady související s vymáháním dlužné částky. Vzhledem k tomu, že jsi revizorovi poskytla RČ...je to jasné,ne?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené