arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj holky,
letos jsem odmaturovala a od června jsem v zahraničí,chtěla bych zde zůstat tak do desátého září,jsem přijata na VŠ, ale nevím jak to udělat se zd. a soc. pojištěním,studentem střední školy jsem do 30.8.
Ráda bych se vás tedy zeptala, jak tuto situaci vyřešit?
děkuji

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak jsi student VŠ od září, tak nemusíš řešit nic.

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Klariska1241:
ahoj děkuju za příspěvek, takže nezáleží na tom,že nebudu na škole zapsaná? stačí pouze to,že jsem přijata?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji matty28: ahoj děkuju za příspěvek, takže nezáleží na tom,že nebudu na škole zapsaná? stačí pouze to,že jsem přijata?

Jo, tak takto....Ty nechceš jít na zápis? Pokud jsi jen přijatá a nezapíšeš se, tak to opravdu nestačí.Ty chceš jít potom na pracovní úřad? Pokud se přihlásíš na pracák hned, jak přijedeš- toho např. 11.9., tak i za září bude za tebe ZP zaplaceno.

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Klariska1241: právě,chci školu požádat o pozdější zápis,ale jedná se opravdu jen o ten týdem maximálně,děkuji ti za info

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na matty28:
A nebylo by lepší, kdyby tam za tebe šel někdo s plnou mocí?

http://www.primat.cz/forum/re-plna-moc-t8959/ tady je k tomu vlákno.

Do 31.8. nemusíš ZP řešit, tam máš ze zákona "prázdniny" a je za tebe placeno ZP státem. Pokud nastoupíš na školu, čili zapíšeš se, ještě v průběhu září ( i kdyby to bylo posledního), nemusíš září řešit. Pokud máš problémy s termínem zápisu, stačí zajít k notáři a komukoli předat plnou moc, ať jde za tebe k zápisu on
Jen nezapomeň jít nahlásit na pojišťovnu, že pokračuješ. Zákon klade povinnost na pojištěnce ne na školu, tak ať ti pak v prosinci zbytečně nepřijde dopis o neuvedeném plátci ZP.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Michele: Pokud máš problémy s termínem zápisu, stačí zajít k notáři a komukoli předat plnou moc, ať jde za tebe k zápisu on

Všechny školy to tak nemají....Konkrétně moje VŠ chce na zápisu pouze osobní účast....

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky díky moc za reakce,jde o to že jsem v zahraničí a nemám jak zařídit plnou moc, takže kdybych se zapsala dejme tomu 10.9 nemusela bych zdrav. a soc. pojištění nijak řešit?

Cituji matty28: takže kdybych se zapsala dejme tomu 10.9 nemusela bych zdrav. a soc. pojištění nijak řešit

Vždyť ti to tu píšeme Jen musíš zajít na zdravotní pojišťovnu s potvrzením o studiu. Předchozí škola tě k 31.8. odhlásí.

Cituji Klariska1241: Všechny školy to tak nemají....Konkrétně moje VŠ chce na zápisu pouze osobní účast....

Ony to školy někdy až přehání. Ale myslím, že když se chce, všechno jde, jen malé děti se musí nosit. Kdyby se student předem domluvil, určitě by to šlo i na tvé škole. Školy mají ze studentů peníze a kvůli malichernosti si nedovolí o ty peníze přijít, takže se nakonec dá domluvit úplně na všem

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Michele: Kdyby se student předem domluvil, určitě by to šlo i na tvé škole.

Jo jde, ale ze zdravotních důvodů....Ale já to nepotřebuju, jen jsem si toho právě na dopise všimla.

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

děkuji všem

arrow
profile_image
Hanulka25
od 3. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

byla nějaká změna ve školském zákoně a studentem sš přestává člověk být den po předání maturitního vysvědčení......

arrow
profile_image
PetraH.
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Letos jsem ukončila vyšší odbornou školu, dnem předání diplomu jsem přestala být studentkou dané školy, ale výhody od státu platby ZP,SP platí do konce srpna.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené