arrow
profile_image
Terca1
od 22. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny!

Příští týden mě čekají přijímací zkoušky na dálkové studium VŠ. Zároveň ovšem chodím do práce a tam mě na přijímačky nechtějí pustit (nárok na dovolenou ještě nemám). Z práce to mám skoro 150km do města, kde budu dělat přijímačky, takže by to bylo nejspíše na celý den, ale to zde nehraje asi velkou roli.
Chtěla bych se zeptat, mám nárok aspoň na neplacené volno ze zákona na přijímačky?

Děkuji za odpovědi.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne. Nebo spíš.. teoreticky máš, ale když ti to volno nedají, tak s tím teď nic nenaděláš.. Pokud ti zaměstnavatel to studium "nepovolil", tak máš smůlu

arrow
profile_image
Terca1
od 22. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já jsem si četla zákoník (ale jelikož jsem lajk na právo, tak jsem se chtěla ještě ujistit) a podle něj by mě to měli dovolit...Ale říkám, jsem na tohle lajk, tak jsem ráda, že mi to někdo ujasnil.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terca1: pokud nemáš nárok na dovolenou, tak se s firmou domluvit, nadělat si ten den předem a pak si hodiny vybrat

Dovolit ti to můžou až budeš s nimi mít sepsanou smouvu o studiu. Např. mě to pak při odchodu stálo 70 tis, musela jsem zaplatit všechno vyčerpané volno.

arrow
profile_image
Terca1
od 22. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jím to říkala i u pohovoru, že plánuju si dávat přihlášku na navazujicí mgr. studium v kombinované formě. Tam s tím souhlasili a teďka, když jsem za přihlášku dala 4 stovky, tak se cukaj a neplacené volno mi dát nechtějí. Navíc se jedná pouze o přijímací zkoušky, školu bych měla pouze v sobotu.
Reaguji na farahh: To je celkem raketa, 70tis. Přitom, co jsem koukala, tak máš nárok před zkouškama a státnicema na volno a placené, úlevy na daních atd.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terca1: no jistě, ale protože jsem odešla, tak jsem musela zaplacené peníze vrátit...logické. Ten nárok máš právě za podmínky že máš smlouvu s firmou sepsanou.

Cituji Terca1: Tam s tím souhlasili

nemůžou nesouhlasit, je jim to nejspíš fuk...na nic to nárok nezakládá...

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terca1:
Zkusila bych kompetentní osobě ve firmě situaci vysvětlit, poprosit, navrhnout kompenzaci toho dne nepřítomnosti .... Pokud hodláš ve firmě zůstat i nadále, nic jiného ti stejně nezbude.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud tě nechtějí pustit ani na přijímačky,tak co až se na školu dostaneš? Že je jen v sobotu,to vis jistě? Ja taky dálkově studuju a třeba zkoušky máme normalne ve všední dny,bez pochopeni zaměstnavatele si to neumim představit. Placam si na to samozřejme dovolenou,ale ne vsude by byli ochotni mě takhle pouštět. Tak než začneš studovat,promysli,jestli si k tomu nenajit vhodnější praci,kde te ve studiu podpoří.

arrow
profile_image
Terca1
od 22. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tara123: To není tak jednoduché, mám fixní plat a nadělávání hodin neexistuje.

Reaguji na MalinkaBoo: Ano, jelikož jsem ještě ve zkušebce, mám sto chutí jim to tam zabalit ze dne na den.

A jak už jsem psala, tak když jsem byla u přijímacího pohovoru, tak jsem je na to upozorňovala, že se budu hlásit na navaz. Mgr. studium a teďka se jim to nelíbí. Mají akorát výmluvy, proč mě nepustit (jakože za mě není náhrada atd.).

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Terca1: mám fixní plat a nadělávání hodin neexistuje

to jako proč? jasně že ti to nikdo navíc nezaplatí, ale budeš mít počet odpracovaných hodin tolik, co dle kalendáře má být.

Nemůžeš to spojit s nějakou návštěvou lékaře?

arrow
profile_image
Terca1
od 22. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: Já mám stabilní počet hodin a podle toho mám platovou třídu.

To mě také napadlo, ale těžko to půjde prakticky provést. Jinak zítra se to pokusím řešit s vyššími nadřízenými, zatím to řešila jenom moje přímá nadřízená, ale kdo ví, jak to všechno bylo, u toho rozhovoru jsem nebyla.

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Terca1: zatím to řešila jenom moje přímá nadřízená

Třeba příliš nestojí o to, abys studovala.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jak to dopadlo? mají problém i s neplaceným volnem?

arrow
profile_image
Terca1
od 22. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to dopadlo dobře. Opravdu na to je nárok. Mě dali dokonce den dovolené

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Terca1: Tak vidíš, super

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené