arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojte,
zajímalo by mě, kolik utratíte měsíčně za jídlo, oblečení, kosmetiku a ostatní věcí, které kupujete a jsou potřebné?

A taky by mě zajímalo, jak vedete domácnost? Zda každý určitou částkou, kterou vyděláte přispíváte na domácnost, nebo zda máte společný "fond" a z něj se vše potřebné platí? Co se vám osvědčilo a co naopak nefungovalo?

S mým nejmilejším plánujeme společnou domácnost až vystudujeme a jelikož jsme aktuálně oba studenti, tak pouze odhadem tipujeme na kolik nás vše, co bude potřeba platit může vyjít. Samozřejmě netoužíme žít v luxusu, chceme žít tak akorát spokojeně a v některých ohledech bude-li to možné bychom se rádi i uskromnili. Při součtu pronájmu bytu, koupi jídla, oblečení, kosmetiky, auta a spol. nám vychází výdaje na 17 000, ale všechny částky jsme pouze odhadovali.
Proto se Vás chci zeptat:

Jak to máte vy? Kolik a a za co utratíte nejvíc? Na čem naopak zase ušetříte? Máte nějaké dobré tipy, jak a na čem se dá ušetřit? Co jste zjistili, že je dobré kupovat, či zbytečné? A kdo tedy u vás doma hospodaří s financemi?

Omlouvám se za tolik otázek, úplně jsem to ze sebe vychrlila

Děkuji za Vaše odpovědi!

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Ahoj... ono tedy asi také záleží na tom, kde budete bydlet (nejen velikost bytu, ale i lokalita). Ale 17tis. se mi pro dva tedy zdá málo. My utratíme tak 5tis. za jídlo (jíme zdravě, víceméně), průměrně tak 500-1000 za kosmetiku atd., oblečení nevím, to je spíš nárazové, doprava: 2500,- + PHM tak 3tis., splátka za auto 3tis., 9tis. bydlení (včetně záloh), 500-1000 za dárky, 1500-1800 za telefony. A to si myslím, že žijeme spíš skromně.

arrow
Neprodává v Bazaru

50

Ještě k těm čistícím prostředkům... snažíme se tedy kupovat ekologické, jsou o něco dražší, ale zase pro ten pocit. Jinak to máme doma rozdělené, nedá se říct, že s financemi hospodaří jen jeden, domlouváme se.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Hannia: Při součtu pronájmu bytu, koupi jídla, oblečení, kosmetiky, auta a spol. nám vychází výdaje na 17 000

Nemusíš mít obavu, s nájmem, jídlem, autem, oblečením a kosmetikou se do 17 tisíc prostě nevejdete

Máme výhodné podmínky nájemného (4 tisíce), za jídlo dáme minimum (4 tisíce za oba dva), auto nemáme. Přesto se každý měsíc objeví ještě jiné rozličné náklady (menší položky ve vybavení bytu, každé tři měsíce kupujeme 90 denní měsíčníky, sem tam je potřeba koupit boty, minulý měsíc dárky na Vánoce...). Já používám nejlevnější kosmetiku, čisticí přípravky taktéž, nekupujeme zbytečnosti a kompletně za vše zaplatíme zhruba těch 15-16 tisíc měsíčně. Když to řeknu s nadsázkou, oblečení jsme si koupili naposledy před sestěhováním a kulturní vyžití je omezeno na minimum, hospoda taktéž - chodit se tam přestalo Díky tomu se nám daří něco ušetřit a vytvářet jakousi rezervu, což je v dnešní době opravdu nutnost.

A hospodaření s penězi u nás obnáší promýšlení nákupů a zapisování utracených částek, což děláme oba.

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My máme dohromady s přítelem asi 25 -30 a nestačí nám to za jídlo 5-6 tisíc, za zvířata 1000 , náklady na auto 4, splátky a různé pojištění kolem 3 tisíc, telefony 1 tisíc, bydlení 5 tisíc, kosmetika tak 500, různá zábava - 1000-1500 .. vlastně když to tak počítám ani nevím jak můžeme vyjít..
Nejvíc se dle mého dá ušetřit za jídlo..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji nnicool: Nejvíc se dle mého dá ušetřit za jídlo..

My na jídle nešetříme, kvalitní strava je základ Spíš se snažíme ušetřit na kosmetice a na oblečení, obojího máme "tuny" Dále se dá dobře ušetřit za telefon V průměru utratíme dohromady za všechno tak 20 - 25 tis.

já myslím že zrovna na jídle by se šetřit nemělo , dá se ušetřit na ostatním

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tý jo holky, tak to je síla... No mám pocit, že to snad ani nemáme šanci utáhnout s našima představama... .
Jako koukali jsme se na byty a do něj bychom chtěli investovat tak těch max. 9000 měsíčně (možná i 7000 - 8000 když se poštěstí), na jídlo jsme počítali cca 4 000, na kosmetiku pro oba tak 1000 ( s tím, že mě některá kosmetika vydrží třeba i půl roku- make up, řasenka a tak.. a léky, které do toho započítávám mě výjdou na 300 za měsíc), no a pak ty ostatní věci (auto cca 700/ měsíc), čistící prostředky a spol.. zkrátka nám to vyšlo cca na 17 000. Ale pořád bych raději počítala víc, podle mě když se něco stane, tak je dobré mít rezervu...

arrow
profile_image
IceX mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

můj příjem je cca 4500 Kč. Mám vlastní dům, takže nájem odpadá. Inkaso 1680 Kč. Za psa cca 300 Kč. Kosmetika 100 Kč. Jídlo a čistící prostř. 1000 Kč. Telefon 100 Kč, internet mám zdarma, takže vše vyřizuji po netu(sms,skype) Auto mám, ale nejezdím, takže odpadá placení nafty....

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

[cituji=Lady Flame][/cituji]

jasně právě..je to mysleno tak , že než abych si koupila balení minerálky a štávu tak si vezmu vodu z kohoutku..nebo si nekoupim zmrlinu za 100 ale jablko jo na cvičení jsem zapoměla..to mě stojí taky tak litr

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na cupcake: taky si myslím I když dá se na něm taky ušetřit, když bychom kupovali věci, co jsou právě v akci a tak ne? Nebo je to pouze moje milná představa?

My máme s manželem lehce pod 20 000 a ještě ušetříme,takže být Tebou nemám obavy. Za bydlení dáme 6000,jídlo 3-4 000.Na velké rozhazování to není,ale vyjít se s tím dá.

arrow
profile_image
papapam
od 14. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ale vyjdete, když budete muset. I s menší částkou. Někdo prostě nevyjde s 50-ti tisíci, někdo vyjde s 20-ti pro čtyřčlennou rodinu.

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

super diskuze pro přehled, snad mě donutí konečně si zapisovat útraty za všechno, co nakoupím a zaplatím, protože v tom mám momentálně hrozný chaos.. na svou domácnost jsem tedy sama

osobně dám 6500 za nájem, 1200 za energie, 300 za internet, cca 1200 za mobil, cca 300 za psa, sem tam nějaké to cvičení nebo sklenička s kamarádkou 500, na jídle díky stravenkám celkem ušetřím, ale kvůli změně práce pořád ještě doplňuju šatník, takže v průměru 2 - 3000 za oblečení, sem tam nějaké dárky, drogerie, nakupování menšího bytového vybavení...šetřit zatím nějak nezvládám

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nnicool: Tak jasně, voda z kohoutku je u nás samozřejmostí lepší než kupované vody

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené