arrow
profile_image
pvna
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, o víkendu byla mámě ukradena peněženka, ve který měla Opencard, kterou dostala na pracovní cesty. Byla dobytá na rok (01/2013-01/2014). Při odchodu z práce ji neodevzdávala, takže ji mohla používat i mimo práci. Ale v sobotu jí okradli, takže o ní přišla. Zjistila jsem si, že jde požádat o duplikát, zaplatí se 50,- (při předložení potvrzení od policie) a potom tam nahrajou zbývající hodnotu.
Jenže v práci jí bylo sděleno, že bude muset zaplatit celou částku (6 100,-), že jí byla svěřená, tak ať si to uhradí. Má na to zaměstnavatel právo? Přitom by to máma mohla vyřídit a dodat jim ten duplikát i nahranou hodnotou, takže zaměstnavatel by o nic nepřišel. Já s tim rozhodně nesouhlasim, aby to platila.. ona to zaplatit chce, aby nepřišla o práci. Jak byste se zachovaly vy?

Není na její jméno.. je to anonymní opencard, takže tam není žádný jméno, ani fotka. Může jí používat kdokoliv. Proto jí nemůže zařídit sama od sebe, protože neví její číslo. To má v evidenci zaměstnavatel.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pvna: tak jistě že na to právo má, je to stejný jak kdyby ji ukradli noťas apod.
Zaměstnavatel může vymáhat škodu ve výši 4,5 násobek hrubé mzdy.
Proto má většina lidí pojistku na škody způsobené zaměstnavateli. Stojí asi 350-450/rok dle výplaty.

Ale myslím, že se to zaměstnavateli rozleží, jen to byla první reakce...určitě to ještě přehodnotí. maminka by ho zase mohla dát k soudu, že se na její úkor obohatil. Měl by vlastně kartu zaplacenou 2x

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené