arrow
profile_image
terka001
od 27. 10. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Toto téma sem založila proto ,že to v sobě člověk dusí a já se musím někde nutně vypsat.,...asi sem moc lidí psát nebude ,ale o to tu přece nejde...!Já vám chci napsat můj životní příběh a vy se můžete vypovídat se mnou... a taky něco napsat ,protože já strašně ráda čtu vaše příběhy takže:s akné sem neměla velké problémy a ani v osmé třídě a všichni mi záviděli moji opálenou bezchybnou pleť!Ale pak nastal zvrat na začátku deváté třídy to začlo...nevěnovala sem tomu moc pozornosti ,protože sem si myslela ,že to hned přejde atd....pak mi moje máma řekla ,že na akné trašně trpěla měla ,těžškou formu a lidé se jí smáli!!!Myslela sem si naivně ,že to tak strašné mít teda nebudu a nakoupila sem si nějaké přípravky a za týden sem byla opět miss pleť!Myslela sem si naivně ,že už je konec ,ale ono se to pořád objevovalo!Nejprve jen na čele pár malích neřádů ,ale pak to postupně schramstlo celý obličej a krk ,byla sem najednou strašně zoufalá ,ale to sem nevěděla ,že teď bych za to byla vděčná!!Pár lidí mi řeklo ,že mám pleť o něco horší ,tak sem s tim začala už sakra něco dělat ..nakupovala sem co se dalo!Nejdřív to pomohlo ...ale pak se to zase vrátilo a ještě v horší podobě!!Najednou,když sem se jednou podívala pořádně na moje záda,uviděla sem tam snad milion pupínků, některé bolavé,červené,obrovské boláky a pupínky byli i v dekoltu!!Místo,abych šla ven v létě jen v tílečku ,pařila sem se v mikině ,aby nikdo neviděl tu hrůzu!!Objevovalo se mi strašně moc boláků na bradě a na čele a pak už všude...když sem s tím chtěla něco dělat ,tak moje kůže dělala protesty ve formě červených vyschlích míst ,který připomínali ekzém!!!make-up se stal můj největší přítel a ze školy sem bežela hned domů ,abych si napatlala pleť nějakými sajrajty!!Pak to ale přišlo ,moje hormony se bouřili a přes noc se mi jich objevilo hrozně moc ,plus ty vyschlinky!!nešlo to vůbec zakrýt a pořád když se mnou někdo mluvil nekoukala sem se mu do očí ,ale pořád do země ,protože sem se za to strašně styděla!!!O jedný hodině tedy dneska mi jeden největší frajer a taky krásný kluk a idol z naší třídy ,protože ho chtěj úplně všechny holky mi dneska řekl před celou třídou a v největším tichu :už si se dneska viděla???co to máš proboha na obličeji nějaký uhry ty prase!Všichni se začali smát a mě se vyhrkli slzy do očí ,od této hodiny sem s nikým ani nepromluvila!!!Bylo mi to tak strašně líto!a teď tu sedím s krémem na ksichtě a píšu tento příběh!!!říkám vám ,je to strašné utrpení a to mám jít na střední školu!!!Určitě se mi tam všichni budou jen smát ,toho se bojím ,protože u nás ve třídě sou jen 4 aknisté ,jinak všichni úplně bez chybičky!!!Je mi na nic ,ani kamádi mi nepomůžou ,protože ,by se mi taky smáli!Bojím se jít spát bez různých krémů a bůh ví čeho,bojím se naiít si kluka,stejně by mě už nikdo nechtěl,chci aby byla ještě osmá třída ,ale bohužel život jde dál!!!Je tu i rodina,která mi trochu pomáhá ,ale jednou máma řekla mímu bráchovy ,který měl pouze dva pupínky ,ať s tím něco udělá,než půjde do školy ,protože je to hrozné!!!A co si pak asi myslí o mně???prosím uklidněte mě nějakým povzbuzujícím komentářem......

arrow
profile_image
Terri
od 9. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

terka001
Ahojky,
myslím, že bys hlavně měla přestat na sebe patlat všecky ty sajrajty a zajít k dobrému dermatologovi, který Tě vyšetří a začne s nějakou intenzívní léčbou. Pokud máš pleť opravdu tak špatnou jak píšeš, určitě Ti žádný krémy, ani mastičky z drogerky nepomůžou. Nejdůležitější je začít to řešit včas a ne až budeš mít jizvy atd. Takový problém teď řeším já
Přeju hodně štěstí!

Ahoj,

souhlasím s Terri, zajdi ke kožnímu, zkus nějakého na doporučení - je tu spousta lidí, co ti pomůže.

Tímhle si prošla většina z nás, nemusí jít vyloženě o akné, ale třeba menší prsa, větší nos, cokoliv.. zkus to překonat a vyhledej odbornou pomoc, pokud máš s pletí takové problémy - přesně jak píše Terri, já teď taky řeším to, že jsem kdysi měla zajít k lékaři, místo toho jsem si patlala milion věcí na obličej, bohužel jsem si do něj i šahala/nípala (hrozný, já vim) a následky jsou vidět doteď.

arrow
profile_image
terka001
od 27. 10. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

děkuju a už scháním dobrého dermatologadala si mi novou sílu děkuju moc

arrow
profile_image
Bedna
od 12. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

75

ahooj terkoo!!
prestan bedovat a bud rada ze jsi v osme tride,protoze mas spoustu casu stim udelat,a nemas to v takove pozdejsi fazi,kdy uz mas i jizvicky a podobne.
Mas proste spoustu casu zacit to lecit tak aby si po lecbe byla ok.
Jak uz se to psalo,najdi si nejakeho dermatologa v okoli a poradte se o moznosti lecby,prohledej tady forum,vsichni pisou treba o roaccutanu,to je lek hodne propirany ale spoustu lidi ti tu rekne ze zabira na 1OO% samozrejme jeho predepsani neni jen tak.Chodi se na krev a podobne,ale to si pak prectes.
Dermatolog ti ale muze nabidnout i je pripravky,uvidis,je jich spousta.A je to o tooooooooooolik lepsi nez klasicke pripravky z drogerky,ktere ti nepomuzou.Proto ihned v nejblizsich dnech zajdi k doktorovi a bud dusledna a trpeliva,nezmizi to behem dne!!
Jinak take dalsi moznost je zajit si na gyndu,stejne uz des na stredni skolu a nikdy nevis.napsani antikoncepce te nejen ochrani ale taky ti pomuze na plet,napriklad me to pomohlo,sice to nebylo hned,ale behem brani diane 35 sem mela fakt plet mnohem lepsi.
No uvidis sama,,jinak tady na foru se o akne mluvi hodne,a muzes tu ziskat hodne dobrych rad a tipu..tak se netrap")uvidis ze to bude dobry..mej se hezky.Bedna

arrow
profile_image
renula
od 23. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

terka001
ahoj, ja to jen doplnim s tim dermatologem, jestli jsi z maleho mesta nebo vesnice, neváhej zajít k nějakému odbornikovi i do velkeho mesta, sice zaplatis vic za cestu ale ve velkych mestech sou zkusenejsi. Napr. me kozni z maleho mesta, zvykla resit jen duchodce nijak nepomohla. A kdyz se netrefis dobre napoprve hledej dal lepsiho, drzim palce

arrow
profile_image
monča
od 27. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

terka001
Terko, co všechno na sebe patláš? Může to být klidně reakce na ty přípravky, jejich množství či vzájemné agresivní reakce. Než přijdeš na řadu u dermatologa, tak bych Ti doporučila co nejvíc toho vysadit, používat jen to nejšetrnější co máš a co nejmíň toho, neboj se toho, že se Ti to zhorší, je to možné, ale pokud najedeš na nějakou léčbu od Dr. tak je také počáteční zhoršení pravděpodobné. Kašli na současné spolužáky, zatni zuby, vydrž to teď a na střední už půjdeš s krásnou pletí

arrow
profile_image
terka001
od 27. 10. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

děkuju vám holky za podporu moc děkuju máma ale nebyla moc nadšená asi mě pošle spíš na gyndu!

arrow
profile_image
jannis
od 20. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

terka001
Ahoj děvče, fakt to doma nemorduj sama, jdi na tu gyndu, po Dianě se ti pleť vyčistí, do měsíce to bude mnohem lepší, uvidíš, a jako bonus ti ještě narostou větší prsa
A z toho pitomce si nic nedělej, může to být největší krasavec, ale tímhle prokázal, že má v hlavě s prominutím nasráno, takže ti může bejt ukradenej......a nikde není psáno, že se mu to nemůže stát taky, klidně pozdějc...
Neboj, když na to půjdeš zevnitř hormonama a zvenku systematicky nějakou péčí z řady proti akné, určitě se to zlepší......a i ty zakrývací prostředky si nech poradit, jsou i takový, co fakt dost překrejou a ještě léčej.....v těch hormonech máme navíc výhodu, kluci to brát nemůžou...
Držím palce a ozvi se pak, jak se ti daří

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Terko,
taky se připojuji, mně to draplo nejvíc na střední a vysoké, děs, dokud jsem neobjevila Roaccutane.
To byla jiná doba, dnes fakt řešení existuje- Diane a Roaccutane. Když jsi byla dřív spokojená, znamená to, že jinak si pěkná holka. Ty doktory vyhledej a drž se, na blbce se vykašli. Všeho do času...za pár let ho potkáš Ty, krasavice s výstavní pleší...
Maria

Maria
krasavice s výstavní pleší...
A s pupkem. Terko, holky už to psaly, honem na gyndu pro Diane 35 - sama s tím mám výborné zkušenosti. Když je akné hormonální, krémy nepomůžou, to vím. Měla jsem něco podobného po Miréně. Po dvou letech trápení (a to mi je 35 let a jsem máma dvou dětí) jsem to dala pryč a zase jsem to já a ne středočeská pahorkatina na bradě a dekoltu. Nebul a mazej k doktorovi a uvidíš, že do 3-6 měsíců, zkrátkla že už v létě to bude o hodně lepší. Držím palce a pak mi napiš. L.

arrow
profile_image
terka001
od 27. 10. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jj určitě dám vědět všemuž se mi to o něco zlepšilo celkově ,ale stejně na tu gyndu zajdu co nejdříve asi buď tento týden nebo spíš příští

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Terka - taky mi strašně pomohl diane, já měla tu pleť taky nanic, hlavně jednu tvář, to bylo na střední. ale teď už sem ok. kamarádka má to samý, bere diane, ale jakmile vysadí, šup pupínky zpátky - je tak ale aspoň vidět, že ta antiko fakt funguje.

ještě je na to dobrý solárko, to funguje stopro, ale s většinou těch silnějších krémů od dermato se nesmí kombinovat. v tom případě dej přednost krému.

držim palce a mmj.

podívej se na toho vašeho třídního idola - on je idol jen vzhedově, ale pak promluví a člověk by se mu poblil na hlavu. tj. důkaz toho, že pěknej obličej a tělo taky neni všechno. kdo by chtěl za ruku vodit po městě idiota

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nazdárek. Střední školy se vůbec neboj. Já si tím taky prošla. základka bylo něco příšerného (dodnes s toho mám noční můry) ale střední škola byla pohodička. Vůbec nikdo mi nedal na jevo, že mám akné, všichni to brali jako normální věc. A počkej za pár let i ten idol dospěje a bude se na všechno dívat úplně jinak. Jinak mi zabral ZINERIT od kožní. Diane jsem brala taky ale popravdě zlepšení nebylo žádné(ani ty prsa mi nenarostly). Takže to je individuální, každému zabírá něco jiného a je třeba vyzkoušet všechno.Takže podle mně spíš kašli na gindaře a di na kožní. Antikoncepci, ti může předepsat i ona, po konzultaci s ginekologem.

arrow
profile_image
Hadice
od 1. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ciriel
To jsem se tě chtěla zeptat, jak řikáš, že když kámoška vysadí antikoncepci, tak se ji akné vrátí, tak to začne brát znova?A zase se jí to zlepší?Po jak dlouhé době.Já se toho právě bojim no

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené