Má student Ph.D. studia stále nárok na alimenty? Nebo je povinnost platit výživné omezena v tomto případě věkem, a to 26 let?

Edit: spletla jsem se, bohužel už to tak není..

arrow
profile_image
Nairea
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Omezeno věkem 26. Místo alimentů máš stípko od školy. (pokud jsi na prezenční formě)

arrow
profile_image
Nairea
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Minnies: Pokud budeš třeba i ve 30 letech stále studovat nárok máš

to by bylo fajn, ale nefunguje to tak

arrow
profile_image
phoeni_x
od 3. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nairea: Omezeno věkem 26. Místo alimentů máš stípko od školy. (pokud jsi na prezenční formě)

Přesně tak a není student jako student, na doktorském máš úvazek.

Cituji Nairea: Omezeno věkem 26. Místo alimentů máš stípko od školy. (pokud jsi na prezenční formě)

Aha, kamarádka ovšem alimenty od táty stále dostává, ale je možné, že se na tom nějak domluvily.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nesetkala jsem se s nikým, kdo by dělal doktorát a měl rozvedené rodiče, takže nevím jaká je praxe, ale obecně vzato věk 26 let je hranice pro různé dávky a slevy od státu, nikoli pro výživné od rodičů. Výživné vždy posuzuje soud, tak to může brát víc individuálně, a ne že někam přinesete orazítkovaný papír ze studijního a dostanete slevu na daň a tramvajenku.
Jak by to dopadlo - nevím.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji phoeni_x: Přesně tak a není student jako student, na doktorském máš úvazek.

Neplatí obecně.
Na doktorském máš stipendium od státu; úvazek můžeš, ale nemusíš mít.

Cituji phoeni_x: na doktorském máš úvazek.

Rozhodně ne vždy.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji MiaMia: ale obecně vzato věk 26 let je hranice pro různé dávky a slevy od státu, nikoli pro výživné od rodičů. Výživné vždy posuzuje soud, tak to může brát víc individuálně, a ne že někam přinesete orazítkovaný papír ze studijního a dostanete slevu na daň a tramvajenku.

Ten vek 26 a všetky povinnosti a limity k nemu sa viažuce, tá horda urban legiend, to je mor...

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MiaMia: Na doktorském máš stipendium od státu

Nemyslíš spíš od školy? Stát se na tebe po 26 vykašle, proto máš stipendium max. od VŠ.

arrow
profile_image
Brokolička
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MiaMia: ale obecně vzato věk 26 let je hranice pro různé dávky a slevy od státu,

Já měla za to, že v případe prezenčního doktorskéhé studia se to prodlužuje do 28 let...nebo už to tak není?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Brokolička: Já měla za to, že v případe prezenčního doktorskéhé studia se to prodlužuje do 28 let...nebo už to tak není?

To platí pouze v případě slevy na dani z příjmů na studenta.

Z pohledu zákona o zdravotním pojištění a sociálním pojištění je všeude jedna hranice - 26 let.

arrow
profile_image
phoeni_x
od 3. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bucinek07: Cituji phoeni_x: na doktorském máš úvazek.

Rozhodně ne vždy.

Tak v tom případě se omlouvám a beru zpět

Posoudil by to individuálně soud. Moje dvě nejbližší kamarádky na PhD. jsou, berou asi 12 tis. čistého, na škole učí dva předměty atd. Takže pochybuji, že je normální nechat se do toho ještě živit rodičem. Ale to je na vaší dohodě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené