arrow
profile_image
Minnie18
od 8. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý večer,
ráda bych se poradila se zkušenějšími. Před půl rokem mi náhle zemřela maminka, s mladším bratrem jsme žili jen s ní. S otcem jsme se nestýkali, on o nás zájem nejevil, já nijak nestrádala. Minulost je tam všelijaká, to tu rozebírat nebudu. Vlastně jsem otce viděla den po smrti maminky po kolika letech. Já na jaře maturovala, plnoletá jsem. Musím uznat, že čtyři měsíce nás živil...ale před dvěma měsíci jsem se odstěhovala přes půl republiky do bytu ve spolubydlení kvůli studiu - pomaturitní studium jazyků. Do dalších let si myslím i na VŠ a proto to řeším. Za tyto poslední dva měsíce jsem od něj neviděla ani korunu. Sirotčí mám po mamince, to ho přece jeho povinností nezbavuje. Přiřkl by mi soud alimenty, když mám trvalou adresu u něj nebo bych si jí musela přihlásit třeba k babičce a až pak bych mohla o alimenty zažádat?
Děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Minnie18: tak povinnost rodiče je živit dítě pokud se není schopné se samo živit. A týká se to obou rodičů! Zašla bych se zeptat na detaily na městský úřad, oddělení sociálně-právní ochrana dětí.

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ohledně bydliště, to by ses asi měla zeptat v nějaké právní poradně, ale otec má povinnost tě živit až do ukončení studia (a nebo do 26 let) stejně jako budeš dostávat sirotčí důchod.

arrow
profile_image
Minnie18
od 8. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

farahh: děkuju za odpověď :-) ...nejsem typ co by utrácel, hospodářit umím a asi bych vyžila. Do toho nějaká ta brigáda...jen se mi moc nelíbí ten přístup no. Jestli si myslí, že touhle pro nás tragickou situací získá po letech děti a zadarmo, tak už jsem dost stará na to, abych si to líbit nenechala.

arrow
profile_image
Minnie18
od 8. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Yolanee: Právě že o jeho vyživovací povinnosti vím a proto zjišťuji podrobnosti. Aby mi pak neřekli, že mi zajišťuje bydliště - i když už jsem tam dva měsíce nebyla a nájem v místě studia, kde jsem většinu času, si hradím ze sirotčího - a zbytek ať si popletím ze sirotčího důchodu.
Děkuju za radu :-)

arrow
profile_image
PaolinkaS
od 19. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, určitě bych se být tebou obrátila na již zmiňovaný OSPOD a se sociální pracovnicí probrala i možnost žádat na soudu o alimenty zpětně (to jde také). Držím pěsti.

arrow
profile_image
mell
od 29. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ano zažádat u soudu o alimenty , můj kamarád platil do 26 let alimenty na dceru žijící v Anglii./odešla po maturitě/ Ani mu nebylo umožněno vědět co vlastně studuje , v kontaktu s ní nebyl a to byl rád , že letos školu ukončila a už nebude pokračovat, jelikož by platil dál. 26 let není hranice pro ukončení placení alimentů ,ale je to tak dlouho ,dokud dítě není schopno se samo živit.
Takže zažádej u soudu at se tatínek stará.

arrow
profile_image
mell
od 29. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

být tebou se obrátím na nějakou sociální pracovnici ,aby ti poradila na co všechno máte nárok , příspěvek na bydlení, atd .....je toho spousta

arrow
profile_image
Minnie18
od 8. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju za rady :-)

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem na tom podobně, akorát, že i když studuju na VŠ, tak od obou rodičů nedostávám nic, od otce alimenty asi neuvidím, nemá zájem, nestýkáme se a matka mi opakuje, že není povinna mě živit, když jsem plnoletá a na VŠ. Bydlím s přítelem, ale podotýkám, že mám dvě brigády, abych vše byla schopna utáhnout.
Myslíte, že kdybych ty alimenty dala k soudu, že se ho nemusím zúčastnit, popř.dát někomu svou plnou moc?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené