arrow
profile_image
kofii
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, uvažuju už tak 2-3 roky o obarvení vlasů. Vím, že je to v dnešní době naprosto normální věc, ale já jsem hrozně nerozhodný typ člověka :o( Od přírody mám dlouhé, rovné blond vlasy. V létě je to paráda, sluníčko svítí, vlasy vyšisuje a jsem jako "Zlatovláska" (chichi) :o)! Ale pak přijde ta hnusná zima, málo slunce a vlasy mají barvu.... No já vlastně ani nevim jakou.... :o( Říká se tomu barva "počůraný slámy". Používám zásadně přípravky určené pro blond vlasy (Nivea, Sunsilk apod.) a taky všelijaký ty kůry pro blond vlasy a polejvám vlasy heřmánkem a citrónovou šťávou a stejně je to prd platný. Už jsem byla kolikrát rozhodnutá, ale zrazuje mě od toho i kadeřnice, prej je to v dnešní době spíš vzácnost.... Poraďte mi prosím, která máte zkušenosti se zesvětlováním vlasů - jakou značku barev používáte ??? Ty z drogérie předpokládám ne, prý je to hroznej sajrajt.... Co vám tedy dává na vlasy vaše kadeřnice ??? Děkuji moc.... :o)

arrow
profile_image
Michala
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kofii, já jsem měla na hlavě naopak snad všechno, od blond po modro černou, nejlepší je se svěřit do péče odborníkovi a nebarvit se doma sama, zvlášť když máš dlouhé vlasy, bylo by škoda je zničit. já osobně věřím Lórealu, Redkenu a hlavně musí být šikovná kadeřnice to je asi to nejdůležitější.

arrow
profile_image
kofii
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky Míšo za odpověď :o) Ani jsem nečekala, že mi někdo písne. Musím vypadat jak nějakej neandrtálec, že se ptám na takovýhle věci :o) Mamina se barví od svých 18 na blond, takže jí ani jinou neznám. Vlasy jí barvim buď já, nebo tetka (kadeřnice). Jsem hroznej posera, nerada bych pak litovala...je to změna nevratná k přírodě :o( Nejvíc mě děsej ty odrosty, to vypadá kor u blondýnek blbě....Jenže mě se ty světlý barvy tak liběj :o) ! Určitě bych si to nechala udělat od kadeřnice a takovou tou jejich barvou.... Uvidíme.... Určo ještě 10x změnim názor :o) Ale díky :o)

arrow
profile_image
Michala
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já být tebou, nechala bych si udělat světlý melír, ty odrosty nevypadají tak hrozivě jak když je to odbarvený celý-
Tak ti přeju ať je ta změna k lepšímu, jdi do toho, změny jsou důležitý, ženská by neměla vypadat pořád stejně :o)
Měj se hezky a pak napiš jak jsi dopadla.

arrow
profile_image
kofii
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky děkuju :o)

arrow
profile_image
Buc
od 18. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky se připojuju k melíru, nejdřív můžeš zkusit nějaký jemnější (nenápdnější) a pak případně zintenzivnit. Ale ještě takový můj osobní názor - zvaž to nebo postupuj fakt postupně. Zní to možná divně, dneska si barví vlasy snad 95% ženskejch, ale prostě takovej ten pocit, že mám něco hezkýho, co je přírodní nebo skoro přírodní, ten je taky moc fajn..ten se pak vytratí a třeba ti časem bude pěkně vadit, že abys vypadala k světu (odrosty apod.) tak musis furt dokola na nějaké procedury. Prostě tím že je to nevratný, tak je to blbý. Mluvím hodně za sebe - mívala jsem asi podobné vlasy jako ty, v zimě byly trošku nanicovaté, ale v létě byly moc pěkné, hodně lidí mi je chválilo a pak jsem to chtěla ještě lepší, tak jsem si je párkrát nechala obarvit, chvíli se mi to líbilo, ale už to nebyl ten pocit, že se chlubím něčím "svým", nakonec jsem si je nechala odrust (hruza), no ale vlasy už nevypadají jako předtím - nevím, jak je to možné, ale teď jsou o dost tmavší, taková hodně špinavá blond, takže teď už prostě ten melír mít musím chtě nechtě, protože jinak by vypadaly dost hrozně. No možná jsem v tomhle trochu divná, že tolik cítím rozdíl mezi svým-barveným, ale tak nějak mi připadá, že to vidíš podobně, tak jsem se o tom takhle rozepsala.

arrow
profile_image
kofii
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Buc, přesně o tomhle to je!!! Je mi líto ničit takovou přírodní chloubu ! Zatim mě od toho každá kadeřnice odradila. Jenže mám na hlavě furt to samé, tak mě občas přepadne záchvat změny :o)! Vlasy mám dlouhý přes půl zad a pěkně hustý a zdravý, tak je mi jich trochu líto.... Slyšela jsem o nějakých přípravcích z lékarny pro blond vlasy... Něco jako hena na tmavé, tak tohle pro blond..... Nevíte o tom něco bližšího ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Kofi: tak zkus nejaky sampon. Ten se vymyje. Ja si barvim vlasy od 14 let a ted si jenom nadavam. Mela jsem blond vlasky a sla jsem na cerno. A od te doby se mi nejak uz nepodarilo jit do svetla. Jednou sem kvuli tomu sedela u kadernice pul dne. Vysledek hruza. utikala jsme do drogerie a sla zase na tmavo.
Vlasy uz nejsou takovy krasny jako driv.
Byt tebou, tak opravdu jdu za nejakou kadernici, at te obarvi ona a nejlepe sampon, kdyz nechces neco na dyl:)

arrow
profile_image
kofii
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem přemýšlela o těch šamponech na X umytí.... To se potom vymeje komplet všechno a vlasy neztmavnou? To jsem nevěděla :o) Děkuju :o)!

arrow
profile_image
Jolanka
od 18. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kofii,
nejdříve bych si koupila celou řadu na blond vlasy tj.šampon,kondicioner a nějaký balzám či kůru..od nějaké kvalitni značky.Osobně používám Loreal.Samozřejmě je veliký rozdíl v tom co koupíš na krámu a co koupíš u kadeřníka.Bohužel obrovský rozdíl je i v ceně...

Jinak já měla celý život hodně tmavé vlasy.měnila jsem odstíny,ale barva byla furt tmavá.Toužící po nějaké větší změně jsem si nechala,poměrně nakladně a pracně,vlasy zesvětlit.Momentálně mám tmavou blond..vlasy jsou promelírované a na nich je dána světlejší barva.Né,že bych litovala,to né,ale udržování vlasů je nesrovnatelně pracnější a fin.nákladnější.Vlasy odrůstají a barva se vymývá=častější návštěvy kadeřníka.Důležitý fakt je i ten,že kvalita vlasů ja horší...častý melír je na rozdíl od barvy ničí....to je moje zkušenost

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Kofii, jednou jsem zkusila swarzkopf, nebo jak se to pise.
Sampon na 24 umyti,ale ten se nejak nevymyl. Tohle bych opravdu probrala az s tou kadernici. Ona bude vedet:)

arrow
profile_image
SweetHarmony
od 13. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych si dnes už jakékoli přílišné zásahy do vlasů rozmyslela. Mívala jsem jakžtakž dobré hnědé vlasy (zvláště po různých výživných přírodních kůrách), ale pak jsem začala experimentovat. Postupem let (ne vše najednou) jsem zkusila slabou trvalou, pak barvy a nakonec melíry. Ty melíry mi přišly nejvíc poškozující, hlavně po opakovaných aplikacích. Ale stále jsem u nich setrvávala, protože to bylo jako droga, mít pěkně promelírovanou kštici. :-)
Nyní jsem počkala, nechala to krapet odrůst a začala aplikovat hnědou hennu (vyrábí se různé odstíny). Musím si trochu zvykat, že už nejsem blondýna, ale vlasy pookřávají :-) . Každopádně vím, že po henně se už nedoporučuje aplikace chemie, alespoň měsíc, ale nelituju rozhodnutí a věřím, že pravidelnými aplikacemi henny budou vlasy dále sílit až se jim jednoho dne vrátí síla z období před chemickými pokusy. Nyní se více lesknou, ale určitá suchost díky agresivnímu melíru zůstává. Ale ono vše odroste a budu mít zas silné háro, doufám. :-)

Každopádně všechny chemické zákroky na vlasech si musí člověk dvakrát zvážit než aplikuje.

arrow
profile_image
kofii
od 4. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj SweetHarmony, k té Henně.... hledala jsem na netu přírodní barvy na vlasy a vyhodilo mi to právě tuhle hennu. Vždycky jsem si myslela, že henna je jen hnědé barvivo(?) Ale nejspíš ne.... Nabízejí barvy na vlasy henna, 100 % přírodní a to v odstínech černé, přes různé hnědé až do kaštanového a zlatého blond.... Nezaručují tedy přímo zesvětlení vlasů, ale zvýraznění stávající barvy + regeneraci vlasů proti třepení a vysoký lesk. Prodává se to jen v určitých prodejnách, tak se po tom zítra půjdu do města mrknout.... Vlasy to prý nijak nezatíží ani nezničí současnou barvu. Ta henna prý sama postupem času jakoby vybledne.... Docela to na mě udělalo dojem. Sice nebudu mít superblond, ale představa zdravých a lesknoucích se vlasů taky není špatná.... :o) Můžu vědět co si o tom myslíte? A jestli s tímto náhodou nemáte nějaké zkušenosti ? Děkuju :o)

arrow
profile_image
Soňa
od 6. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kofii,
já jsem si koupila v dm hennu na obarvení pár šedých a na oživení ostatních hnědých vlasů, aplikovala ji podle návodu, ale po smytí a usušení se vůbec nic nedělo. Myslím, že tam psali, že v případě potřeby se má nechat působit i několik hodin, ale to už jsem nevyzkoušela. Aplikace je poměrně úděsná, vytvoří se jakoby kaše z rozemleté trávy a i to tak voní. Napiš prosím, jak jsi dopadla ty, popřípadě každý, kdo má s hennou a s jakou zkušenosti.

arrow
profile_image
SweetHarmony
od 13. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obecně chytá henna lépe na jemnější vlasy, kdežto se silnějšíma bývají prý problémy je obarvit. Podle mého se vyplatí ponechat to na hlavě hodně hodin, neuškodí to a pomůže to lepšímu barvení. Já to minule měla asi 3,5 hodiny, při příští aplikaci to plánuji nechat na hlavě až 7 hodin. Jinak píše se, že čím větší teplota při rozmíchávání, tím výraznější účinek. Dále se prodávají šapony speciálně podporující udržení hennové barvy ve vlasech. Ty jsem ještě nezkusila, chci časem koupit.
Jinak mám reference, že to jedné známé zabralo i na šediny. Já měla výjimečně po dlouhé době trochu lupy před aplikací, teď mám pod vlasy pokožku bez problémů.

K tomu nanášení henny... vůně mi připomíná cigarety, ale po uschnutí to z vlasů už necítím. Každopádně vůně lepší než třeba trvalá, pokud někdo znáte. :-)

PS: ještě jednou musím napsat- nekombinovat hennu s chemií!

Mějte se

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené