Cituji Berda: Nechala jsem si předělat všechny amalgánové blomby na plomby bílé a to i na zadních zubech kromě jedné osmičky. Celé jsem to absovlovala v průběhu tří let a zatím mi všechny plomby perfektně drží a nevznikl mi žádný nový kaz. U zubů, kde jsem měla jen malou původní plombu, byla bílou plombou nazhrazena zcela. Na obou spodních šestkách jsem ale měla velké hluboké plomby a tam by mi bílá plomba těžko držela a tak to Mudr. vyřešila sednvičovým způsobem, tzn, že vespod mi zůstala plomba amalganová a navrch mám bílou.
Jsem moc spokojená a bez obav se můžu smát s otevřenou pusou

Ahoj holky, máte ještě některá stejnou zkušenost jako Berda s bílou plombou na amalgánový základ u hlubokých plomb? Domnívla jsem se, že jsou oba materiály neslučitelné a netušila jsem, že jde u zubu ponechat amalgánový základ a udělat na zubu jen bílou "čepičku", což mi připadá k zubu (pro nutné odvrtání při předělání) šetrnější. Všichni vždy mění jen amalgán za bílou plombu komplet, ale lze to i takto a máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za reakce, Bakeress

arrow
profile_image
BarbieBlonde
od 18. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,mě asi před týdnem toto dělali a bez problému.spodek mám normální tmavou plombu a nahoře bílou.zubařka mi řekla,že se mi v tom moc vrtat nebude a udělá to takto

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jé díky za téma...taky jsem si to chtěla nechat udělat,ale moje zubařka mi řekla, že to nejde...tak zajdu asi jinam

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

názory zubárov na sendvičové plomby sa rôznia,niektorí odporúčajú plomby len z jedného materiálu,ale je to asi tak, ako rôzne názory na škodlivosť amalgámových plômb proti fotokompozitom, resp.keramickým plombám.
Tiež mám na osmičke amalg.plombu,kt. sa mi sčasti odlomila a asi 2 roky tam mám dorobenú bielu a zatiaľ je všetko v poriadku.

arrow
profile_image
Irida
od 27. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No to mi teda nejde moc do hlavy. Bílá výplň se naváže adhezivně na zub, ale na amalgam ne, takže zákonitě musí být mezi amalgamem a bílou výplní spára. Ale jak je vidět, tak to funguje.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené