Ahojky, nevím jak odstranit červené (krvavé) fleky po pupínku. Mám je třeba i dva měsíce. Zkoušela jsem citron a pod. ale nepomohlo. Momentálně beru Biosil plus. Nějaké nápady? Ale nechci si kupovat žádné drahé přípravky, když ani nevím jestli mi to pomůže. Spíš babské rady Díky Holky

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

zkus biofázi šalvěj od nobilis tilia..léčí perfektně tydle flíčky, ale má i preventivní a hojivé účinky na pupínky jako takové já na ní už nedám dopustit.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ze své vlastní zkušenosti můžu doporučit univerzálně čaj z heřmánku, fajn postup, který jsem aplikovala hlavně na noc, když bylo potřeba, je: sypaný heřmánek nechat vylouhovat cca 8 minut ve vroucí vodě v zakryté nádobě, scedit, nechat vychladnout, poté namočit vatu, obložit tím obličej, klidně i kolem očí, aspoň na 20 minut, zbylou vlhkost nesetřít, následně jemně poťupkat Infadolanem a jít spát. Ráno zase použít zmrzlou kostku z heřmánkového výluhu a nakrémovat jak jsi zvyklá. Bonus je, že na takhle ošetřené pleti vypadá dobře make-up, jelikož chlad stáhne póry. Heřmánek funguje, protože extrémně zklidňuje, červené skvrny vyběluje a kůži vyhlazuje i trošku vysušuje, takže se pak dělají míň pupínky. Můžeš používat pár dní v kuse, ale dlouhodobě ne, pleť bys měla přesušenou. Spíš bych ti doporučila, pokud bys tuto metodu zkusila a osvědčilo se ti to, abys pak heřm. aplikovala třeba 3x do týdne, jako udržovací kúru. Samozřejmě základní předpoklad ale je, že na něj nejsi alergická! Infadolan a sypaný heřmánek tě vyjde asi na 80,-Kč.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a ještě jsem zapomněla na kalciovku, s tou případně prostřídat ten Infadolan.

A kolik taková sranda stojí?

Reaguji na Charmeuse:
Tak alergická nejsem. Já hlavně po různých chemických blbostech přešla na přírodní věci, tak zkouším čistit tělo zevnitř. Hlavně ledviny a střeva s žaludkem. Teď jsme měla hodně boláků na čele a bradě a koupila jsem si z lékárny zinkovou mast , cca 60 kč a jsem spokojená. Sice hodně vysušuje, ale zjistila jsem že rychleji hojí a fleky taky mizí..Ale po pár dnech si kůže zvykla Tak teď mám od toho klid, ale za pár dní opět začnu mazat

arrow
profile_image
ahojky15
od 26. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vlastní zkušenost nemám, ale tady na omlazení psali, že je na to dobrý ricinový olej

arrow
profile_image
Elleque
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Varuji před heřmánkem. Také nejsem na nic alergická, ale heřmánek mě na pár týdnů potrápil. Vyzkoušej na menší část obličeje, ne hned na celou tvář, a sleduj. Reakce se může objevit i po pár dnech.

Za sebe můžu doporučit infadolan nebo zinkovou mast. Infadolan je podle mě v hojení rychlejší než zinková mast, krásně zarudlou (rozdrápanou ) pokožku zklidní a sjednotí. Pokud ale používám déle, tak mi ucpává póry. Vždy jsem Infadolan použila na zahojení fleků a póry řešila pak, ucpané póry pro mě už byly drobný problém.

Zinková mast trošku vysušuje, Infadolan zmastí, to si nevyberete. Je třeba to prostřídat a nepoužívat pořád.
Rovněž doporučuji Jarišův roztok, po umytí obličeje pěkně zklidní. Na fleky působí méně něž uvedené masti. Za to ale pokožku nerozhodí.

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ricinový olej je super a předtím vysušit akneroxidem 5

arrow
profile_image
Terri
od 9. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Glyco A (je tady o něm samostatná diskuze)

arrow
profile_image
Nawaki
od 26. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charmeuse:

a to se ten čaj nemůže dělat z pitlíčku?

arrow
profile_image
Nawaki
od 26. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charmeuse:

jo tak dobrý babička už mi vysvětlila proč NÉ pitlíček.
prej pitlíček je jen zametené smetí z opravdovího heřmánku.
fakt fajn postup hned jsem si šla sehnat ingredience.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené