arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,

naskytla se mi v blízké době příležitost krátší návštěva Číny, a protože jsem se nikdy moc zrovna o tuto zemi nezajímala, chci poprosit ty z vás, kdo ji navštívily, o nějaké praktické rady a doporučení. Samozřejmě vyhledávám na netu veškeré info, ale budu ráda za každý příspěvek.

Samostatná kapitola, co mě zajímá, jsou tamní nákupy. A o těch se mi moc informací vyhledat nepodařilo. Když pominu padělky, které opravdu nakupovat nechci, jak je to s cenami a kvalitou oblečení, kabelek, bot, nebo co jste tam nakupovali vy? Předpokládám, že originály známých značek se tam asi nevyplatí, asi budou dražší než jinde ve světě, ale co třeba nějaké no-name věci a místní značky?

Děkuji předem za každý příspěvek.

arrow
profile_image
deschanel
od 19. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

K těm nákupům, kamarád kamaráda tam byl a prý teda značkové oblečení mnohonásobně levnější, než kdekoli jinde .) Značkový oblek šitý na míru s jeho monogramem na manžetách nebo jak se to dělá, prý vyšel asi na 3000, značkové košile na míru jedna za 300 .) Nevím, co je na těch konkrétních cenách pravdy, přece jenom to není z první ruky uplně .D Ale asi levnější bych řekla, že to tam bude .) Už kvůli té levné pracovní síle, co tam mají..

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Elsa:
můj brácha tam žije tři a půl roku, co vím, tak oblečení hodně levný právě no name značky, o značkovém se teda nezmínil nic a nakupuje hodně přes internet, protože jsou prodavačky opravdu hrozně vlezlý a nemá to rád. Jinak pozor na taxikáře, určitě je dobrý se umět trochu domluvit, jinak s angličtinu jak kde, hodně okrádaj jak seš turista. Kam pojedeš, jestli se můžu zeptat? On žije střídavě v Šanghaji a Changchunu, a místní lidi jsou hodně vyjevený z Evropanů, reagujou na ně různě, takže na to se připravit nedá.

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Elsa:
Čína je obrovská - v každé části se dá pořídit něco jiného...
Určitě ale doporučuji investici do místního hedvábí a kašmíru. Luxusní jsou také nákupy od mladých, mnohdy velmi nadaných, místních návrhářů.
A nákupy značkového oblečení - rozhodně outlety v Hong Kongu - nabídka a ceny jsou mnohem lepší, než třeba v NYC.

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji deschanel: oblek šitý na míru

to je zajímavé, to jsem hodně slyšela o thajsku, že si tam dávají turisté šít na míru, ale my tam budeme opravdu krátce, takže s tím nemůžu počítat..

Cituji deniko: protože jsou prodavačky opravdu hrozně vlezlý

hmm.. tak to mi taky hrozně vadí...

Cituji deniko: Kam pojedeš

Nejdříve do Pekingu a pak do Xianu, bohužel předpokládám tak jen 2 dny v každém městě, zatím je to vše ve fázi uvažování, nemáme ani letenky, teprve zjišťuji jak s vízy atd... Děkuji za upozornění na taxikáře..

Cituji MissDior: doporučuji investici do místního hedvábí a kašmíru

děkuji za tip, porozhlídnu se..

Cituji MissDior: nákupy značkového oblečení - rozhodně outlety v Hong Kongu

to jsem netušila, škoda, původně byl hong kong taky v plánu, ale myslím, že by se to časově nedalo, takže jestli snad někdy příště...

Ještě bych dodala, že to částečně pracovní cesta, takže jestli máte někdo nějaké rady co se týče vztahu k obchodním partnerům?

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Elsa: Ještě bych dodala, že to částečně pracovní cesta, takže jestli máte někdo nějaké rady co se týče vztahu k obchodním partnerům?

tak co vím, s Číňanama nepodávat ruku, to platí je v několika málo zemích v Evropě.
Navíc teda i kvůli té hygienické stránce je to lepší...

A připravit se na šílený zácpy, v autobusech tlačenice, v provozu jezdí Číňani jak šílenci, nebezpečně. Nejlíp kdybyste někoho znali, kdo by vám dělal průvodce, kvůli domluvení se...
Po kulturní stránce to bude určitě velmi zajímavý zážitek...

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji deniko: s Číňanama nepodávat ruku

tak zrovna tohle mě taky napadlo, jenže mi to tady kolega vyvracel, že prý podání rukou rozhodně ano

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Elsa: tak zrovna tohle mě taky napadlo, jenže mi to tady kolega vyvracel, že prý podání rukou rozhodně ano

tak to už je polemizování. Já vím z uni z vyprávění jedné profesorky, která byla pracovně v Číně, že podávat ruku ne, což se shoduje i se zkušenostmi bratra, který tam pracuje... navíc, jak říkám i kvůli hygieně, no to uvidíš sama... Pokud se tam ale setkáte firemně s Evropanama, je tam hodně Němců, tak pak ruku nejspíš podat, ale to vyplyne spíš ze situace. Samotní Číňané se zdraví bez podání ruky, pouze pozdravem dobrý den.
To snad leda, že by při nějakém obchodním setkání od vás jakožto od Evropanů vyloženě očekávali podání ruky, protože by si byli vědomi vašeho zvyku, ale to je fakt polemizování a hlavně dost nepravděpodobné. A nejen toto bude jiné, i samotné stolování, na to se připrav, že v restauracích budeš docela zírat.

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zřejmě obchodníci s evropou budou asi zvyklí, prý se potkali na veletrhu v německu a ruce si podali, no uvidíme, dle situace...
Zatím přemýšlíme, co vzít za dárky, napadla nás becherovka, popř. české sklo, ale pak jsem dočetla na netu, že to není dobrý nápad...tak nevím....někdo doporučoval knihu o čr a praze v čínštině, jenže pokud běžně obchodují s čr, tak aby se jim tam ty knihy nehromadily

Cituji deniko: na to se připrav, že v restauracích budeš docela zírat.

toho se děsím ...... patřím k těm, co vždycky musí ochutnat místní kuchyni, jenže nejvější exotika pro mě bylo zatím jen tunisko.. Právě hned v souvislosti se touhle cestou jsem si hned vybavila strašný zážitek, kdy jsme kdysi dávno na doporučení navštívili jednu čínskou restauraci v zahraničí a jídlo jsme nakonec nedokázali sníst a museli se jít najíst jinam

arrow
profile_image
covet
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, v Číně jsem byla v dubnu, mimo jiné i v Pekingu a Xianu. Co se týče nákupů tam, vše je extrémně levné. Na tržištích se běžně smlouvá a dá se usmlouvat původní cenu na zlomek. Po obchodech jsme tam nechodili, ale v obchůdkách s místním zbožím seženeš třeba krásný hodinky nebo imitace crocksů za 10 yuanů (=30Kč). Otázka je ale kvalita . Na co se dobrý připravit je, že 1. anglicky se tam člověk téměř nedomluví a 2. bělochů je tam minimum, budete stále středem pozornosti a běžně vás budou na ulici zastavovat, jestli se s váma můžou vyfotit. Doporučuju si s sebou vzít desinfekční gel na ruce a používat ho vždy před jídlem. V Pekingu je hrozný smog, suchý vzduch a často tam fouká, já bych tam bez zvlhčovacího spreje do nosu zahynula , v Xianu už to bylo lepší. Jo a vem si letní oblečení (ale něco spíš pohodlnýho, protože neni příjemný, když na tebe v autobuse zírá dvacet Číňanů) + něco kdyby pršelo. Když jsme tam v dubnu byli, bylo i 30 stupňů. Peníze doporučuju měnit hned na letišti, mají tam totiž ve všech směnárnách stejný kurz.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji covet: bez zvlhčovacího spreje do nosu zahynula

To jsem slyšela už mockrát, že tam všem turistům teče krev z nosu protože nejsou zvyklí na tak suchý vzduch.

Cituji Elsa: prý se potkali na veletrhu v německu a ruce si podali

Taky jsem byla tenhle měsíc na veletrhu v Německu, ruku mi podali jako první - byla to skupina číňanů co tam vystavuje každoročně, tak jsou asi zvyklí. Ale třeba korejci se jenom uklonili.

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na covet:
abych se přiznala ani já neumím anglicky, takže veškerá domluva bude na doprovodu, ono to nějak dopadne

Cituji covet: 2. bělochů je tam minimum, budete stále středem pozornosti a běžně vás budou na ulici zastavovat, jestli se s váma můžou vyfotit.

tohle mi přijde zvláštní, měla jsem za to, že turistů jsou tam kvanta, takže jsou zvyklí..
Děkuju za tip na nosní sprej, to by mě určitě samotnou nenapadlo. Kdo ví, možná nakonec mi suchý vzduch milejší, protože vysoká vlhkost mi vadí kvůli neskutečnému krepatění vlasů.
Oblečení budu muset ještě promyslet, když je tam takové vedro. A hlavně to, jestli vzít dostatek věcí, nebo spíš míň a dokoupit na místě.

Reaguji na Haniccino:
přesně to říkal, že dokonce podávali jako první, z toho vidět, že se přizpůsobili zdejším poměrům...

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Elsa: přesně to říkal, že dokonce podávali jako první, z toho vidět, že se přizpůsobili zdejším poměrům...

a tak to je i správně, ať už člověk cestuje kamkoliv měl by (a někdy fakt musí) se přizpůsobit místním zvykům, a tak Čínani v Německu podávají ruce

Cituji Elsa: tohle mi přijde zvláštní, měla jsem za to, že turistů jsou tam kvanta, takže jsou zvyklí..

asi jsme pro ně exoti, brácha popisoval to samý, někdo se s ním chce vyfotit, druhý před něj plivne... proč těžko říct
Oblečení bych kupovala tam, s sebou brala jen to nejnutnější, tamní voda je nic moc, takže co si nechceš zničit praním tam, radši sebou nebrat.

arrow
profile_image
Lenny26
od 16. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem,
já se chystám do Hong Kongu koncem července. Máte někdo tip na nějaký ten outlet. Ráda bych nakoupila značkové oblečení za super cenu-no asi jako každá žena
Jinak pokud i máte tip na to co stojí za to shlídnout, tak ráda uvítám Vaše názory...
Určitě si koupím průvodce, ale není nad osobní zkušenost někoho jiného.
Děkuji všem

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lenny26:
Ahoj kočko, určitě:
Man Cheung Building - outlet s mnoha různými značkami - CK, DKNY etc.
Nathan Road - tady najdeš hodně outletů, některé jsou "wholesale", takže není téměř možné si vyzkoušet vybraný kousek, tak je fajn, když znáš své míry, znáš velikosti a případně se dá s sebou vzít krejčovský metr.
Pedder Building - ráj hedvábí a kašmíru.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené