arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

Hodně se tu o tom píše, ale spíše tak meziřečí v různých tématech o akné, proto jsem to chtěla tak nějak hodit vše do kupy a také poradit.
Bylo mi doporučeno na zlepšení pleti pít čistící čaje. (pozn. mám smíšenou/mastnou pleť, dehydrovanou, se sklonem k zanášení pórů a sem tam pupínek, po těch nedokonalostech mi zůstávají pigmentové flíčky) Nikdo mi však už nedoporučil žádný konkrétní - existují čaje na čištění jater, na čištění krve, detoxikační a myslím že ještě jiné třeba jen směsi různách bylinek. Mě by zajímalo, který by byl nejvhodnější přímo na ten problém s pletí, co jsem psala výše (zda ten krev čistící nebo ty játra čistící), kdo máte s tímhle nějaké zkušenosti nebo se v tomhle vyznáte, tak prosím poraťe. Díky moc.

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mě kosmetička kdysi doporučila kopřivový čaj. měla jsem hodně problematickou pleť, vypila jsem ho nejmíň litr denně, minimálně půl roku fakt pravidelně a účinek žádný. je ale pravda, že mě nepomáhalo nic.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

bobkova
Janý, vím že to není jistota, buď to pomůže nebo ne, záleží kde je příčina tvých problémů. Pokud hormonálně tak nezmůžou nic čaje ani mastičky; jenže já to nejspíš hormonální nemám, beru HA, takže zkouším vše ostatní od kosmetiky po různé doplňky stravy a teď chci na doporučení kosmetičky zkusit i nějaký ten čaj, jen jsem právě nevěděla co z té široké nabídky vybrat, na co se zaměřit při těchhle problémech, zda na ty jaterní nebo krevní čaje anebo jaké konkrétní bylinky.
Snad má ještě někdo další zkušenosti, díky

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můžu ti dát radu. Na vyčištění pleti a krve je nejlepší kopřivový čaj. A samozřejmě na jaře trhat kopřivu čerstvou, to je úplně nejlepší. Jaterní čaj můžeš pít taky, tím přeci nic nezkazíš. Směsi jsou fajn a koupíš je všude, ale nejlepší je pít jen jeden druh byliny (myšleno co čaj - to jeden druh bylin), tělo to přijímá nejlépe. A vůbec všechny bylinkové čaje je dobré zařadit do běžného pitného režimu, střídat je, pít čistící čaje a detoxikační, ty pomáhají tělu zbavovat se škodlivých látek, jiné čaje zase posilují. A podle chuti, nálady a toho, co právě potřebuješ je pít. Jen tak se dočnáš zázraku Já mám kuchyň plnou různých bylinkových čajů, jiné ani nepiju.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

deniko
..no takhle, ono jde o to: Kdyby mi chutnaly tak to neřeším a střídám a vyzkouším klidně všechny, ale mě bylinkové čaje vůbec nechutnají, smrdí i chutnají mi jako seno, piju je se zapřením Takže v pravidelném pitném režimu mám max. tak ovocné čaje. Kvůli pleti jsem si ale řekla že se přemůžu, a nějaký ten čistící zkousnu a přiřadím do řežimu, tak jsem právě nevěděla který vhodný zvolit. Ale je tu druhé "plus" pro kopřivu, takže to vypadá asi na ni

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Petulaa: Takže v pravidelném pitném režimu mám max. tak ovocné čaje.

nojo, každý máme na výběr. Já bych zas nemohla pít ty barvený "ovocný" čaje a la pickwick. Proti sušeným ovocným teda nic. Tak vždyť si chtěla radu, tak ti jí dávám, zbytek je na tobě, co s tím uděláš. Mimoto si myslím, že je to o tom, se je naučit pít, jde jen o zvyk, a o to, udělat něco pro sebe.

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Petulaa jasně, že to zkus, já tady zkoušela kdesicosi... jinak ten kopřivový je docela dobrý, teda mě chutnal.

Cituji deniko: Mimoto si myslím, že je to o tom, se je naučit pít, jde jen o zvyk, a o to, udělat něco pro sebe.

přesně to si taky myslím, já pořád třeba nechápala, jak někdo může pít jenom samotnou vodu, protože já si pořád vařila čaje, bylinkové, ovocné, zelené... no a pak jsem se z nouze naučila pít vodu a dneska bych alespoň bez dvou litrů čisté vody den nepřežila. už si ani čaje nevařím.

Kopřivový čaj je dobrý, ale mám tady ještě jednu čajovinu na udržení svěží pleti:
35 g měsíčku,45 g hlohu i s listem,25 g heřmánku, 20 g lesního maliníku a květu levandule, 5 g řepíku. 2 čajové lžičky spařit sklenicí voucí vody, 20 min vyluhovat. Pije se na lačno 2-3x denně, je dobré podávat s jednou polévkovou lžící mrkvové šťávy čerstvě vymačkané. Účinek má být vidět po 3 týdnech.
Anebo:čaj proti uhrům a vyrážkám-
100 g lesního maliníku,30 g přesličky a 20 g kopřiy. Postup tentýž, šťávu k tomu nemusíš.
Doufám, že ti to zabere.

Já jsem četla, že nejlepší je čaj z ostropeřce mariánského, pokud jde o čištění pleti.

arrow
profile_image
Ňuninka
od 20. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si myslim, že když budeš pít jakýkoli bylinkový čaj slazený medem, akorát ten med nesmíš dát do horkého čaje, jinak se zničí vitaminy, tak ti to pomůže na pleť. Já jsem přestala pít normální pytlíkový čaje a používat cukr a přešla na zelené čaje od Grešíka a na pleti se to taky projevilo, i přesto, že to nebyly čaje určené přímo na tyto problémy. Např. piju zelený čaj s echynaceou, zelený s ginko bilobou, zelený s višní,... Taky mi nikdy nechutnaly bylinky, ale tyhle čaje jsou fakt luxusní. Hlavně nekupuj pytlíkovaný, ale sypaný.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

Cituji Ňuninka: Hlavně nekupuj pytlíkovaný, ale sypaný.

Proč? V čem je takový rozdíl? Mě chutnají i sáčkové....

Je mi jasné že zvýšený přísun jakéhokoliv čaje pomůže na pleť, protože to je efekt spíše pitného režimu a na to ani nemusím pít čaj, ale stačí zvýšit přísun vody. Ale mě jde kromě pitného režimu právě i o ten čistící a podpořující účinek čistících čajů, proto se ptám na ty konrétní bylinky ne konrétní čaje, co komu pomohlo nebo kdo se v tom orientuje.

Cituji deniko: Tak vždyť si chtěla radu, tak ti jí dávám

jasný, však já ti za to děkuji řikám, zatím si výs tady nejvíc chválí tu kopřivu, tak ji právě asi taky zkusím;
Ještě mi byl doporučován ostropestřec a pampeliška...ale nechci si to sama nijak míchat, protože neznám správný poměr a abych si nakonec spíš neublížila, takže nepohrdnu kupovaným nebo jednodruhovým čajem.

Pančelka

Díky za tip, to je nějaký tvůj recept který si sama mícháš tohle nebo to je nějaký kupovaný sypaný čaj?

Petulaa:
Pokud jde o ten rozdíl mezi sáčkovými a sypanými, tak ty sypané čaje obsahují víc prospěšných látek právě vlivem toho způsobu zpracování- čaje v pytlíkách jsou většinou spíš takové "smetí", ale jistě existují i kvalitní. Jestli ti můžu něco poradit: vyzkoušela jsem spoustu čajů a jednoznačně můžu konstatovat, že nejvíc mi na pleť pomáhá ostropestřecový čaj, pleťový čaj od dr. Popova a čistící čaj s červenou řepou (též od Popova nebo od Grešíka). Čaje jsou to bohužel nechutné, ale opravdu účinné. Kopřivový čaj mi naopak nikdy nepomohl. Jinak taky piju zelené čaje a tam se efekt na pleti (a nejenom na ní) projeví taky. Při problematické pleti a zároveň braní HA je dobré podpořit játra- tedy právě ten ostrospestřec a to bych doporučila ještě ostropestřecový olej od pana Nového- má e-shop jako "dědek kořenář". A pokud jde o HA- ta někdy problémy s pletí naopak způsobuje, pokud není zvolený správný preparát, mám s tím vlastní zkušenosti.

arrow
profile_image
Ňuninka
od 20. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ty sypaný mají více účinných látek než ty pytlíkovaný a lepší chuť. No a zelené čaje celkově pročišťují organismus a to se právě pak i projeví na pleti. Já jsem měla vždy problematickou pleť, ale to už je minulost. A celkově se cítím lépe. Jinak na to akné je dobrý rakytníkový čaj. Já ho teda nepiju, používám jen na noc rakytníkový balzám od saloosu a pleť mám opravdu pěknou oproti tomu, co jsem měla dřív. Sestra tento čaj pila a také byla spokojená.

arrow
profile_image
gerist
od 31. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem používala kopřivy a vždy zabíraly.Letos jsem si dala ostropestřec mariánský a nestačila jsem se divit.Asi budu dávat přednost tomuto čaji,ale záčátky jsou hrozné,Všechno vyleze ven a to každý den někde jinde.Ale pokud vydržíš tak potom máš klid.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

92

gerist
jj tohle jsem slyšela A jak dlouho to očišťování, tedy ta fáze výysevu ba pleti trvala, než se ti to videtelně zlepšilo, zrhuba (týden, měsíc, půl roku..)? Dík

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené