arrow
profile_image
coolgirl
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj.
V říjnu jedu na roční pobyt do Anglie, jak au- pair. Nedovedu si představit, jak všechny věci uvezu..... Nejspíš poletím, protože mě cestování autobusem (navíc několik hodin! ) nebaví. Vůbec si nedovedu představit, že se budu muset vejít do nějakých dvaceti kil!

Nemáte některá zkušenosti, co všechno je opravdu nezbytné si vzít? Nerada bych hned první den lítala po obchodech, že něco nemám.....

Děkuji.

arrow
profile_image
sewero
od 15. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vem si to nejnutnější a zbytek si dokoupíš v Anglii, spíš bych se bála jak uvezeš ty nakoupený věci z Anglie, kámoška si tam obnovila celý šatník

arrow
profile_image
kerstinkaa
od 11. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

můžeš si vzít dva kufry po 20 kg plus příruční zavazadlo kolem 5 kg. Vem si hlavně teplé oblečení, věci do deště. V červenci se mi hodila podzimní bunda

arrow
profile_image
mariposa
od 28. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji kerstinkaa: můžeš si vzít dva kufry po 20 kg plus příruční zavazadlo kolem 5 kg

Tak na tohle si dávej pozor. Nevím teda s kým letíš, ale já letěla s Ryanairem a je tam limit myslím 20kg a můžeš si připlatit za další kufr, to ale neznamená, že můžeš mít s sebou 40kg, ale že můžeš si těch 20kg rozložit do dvou kufrů. Pamatuju si holku předem mnou, která to pochopila stejně, a měla doplácet hrozný tisice za nadváhu.

arrow
profile_image
Alex1
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kerstinkaa: Vem si hlavně teplé oblečení, věci do deště.

já naopak nepromokavou bundu moc neužila.

Vem si hlavně kosmetické potřeby, rifle, botasky, pár triček, mikin, a nějakou bundu. Já hodně unosila koženou a taky péřovou vestu. Hlavně si toho neber moc. Já taky měla strach a pak jsem ty věci nemohla odvést musela jsem jet autobusem a měla jsem 4 kufry. ( na pomoc s odvozem dojela ségra) Hlavně si přibal pevný nervy.

Taky doporučuji něco hodně nepromokavého, už jsem v Londýně oddělala troje boty. Holt slejváky, že mi i deštníky byly k ničemu.

arrow
profile_image
kristiana
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kerstinkaa: můžeš si vzít dva kufry po 20 kg plus příruční zavazadlo kolem 5 kg

toto není vůbec žádná pravda. U běžných leteckých společností typu British Airways, ĆSA, Austrian Airlines a podobně je povolená váha zavazadla 20 kg a příruční 7 kg. Pokud letíš s nízkonákladovou let, společností (RyanAir, Easy Jet, Wizz Air, Smart Wings apod.) tak v ceně letenky zavazadlo není a při její koupi je nutné si zavazadlo doplatit. Pak už záleží na tom kolik zavazadel si člověk doplatí. Specifikum RyanAiru je že mají zavazadla pouze o váze 15 kg, např Easy Jet má v základu 20 kg a můžes si doplatit buď další zavazadlo nebo navýšit váhu jednoho třeba na 30 kg.

Cituji coolgirl: coolgirl

jinak řeším taky problém, co s sebou do Anglie teď na skoro rok vzít, protože se bojím počasí, které je aktuálně vážně nevyzpytatelné...

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Alex1: Vem si hlavně kosmetické potřeby,

Já naopak doporučuju zbytečně moc kosmetiky netahat, ono se to nezdá, ale když dáš dohromady lahev šamponu, kondicionéru, sprcháče, těl. mléko, tužidlo, pěnu na holení, pastu na zuby, masku na vlasy ... tak to máš hnedle skoro dvě kila! To si namísto kosmetiky radši zabal kozačky navíc, kosmetiku přelij do cestovních minilahviček, ať máš na první týden a během něj se určitě dostaneš někam na nákup, v drogerkách mají podobný sortiment jako u nás, tak si všecko potřebné nakoupíš. Cenově to vychází stejně (někdy i méně) než u nás, tak je fuk, jestli za to ty prachy uvalíš tady či tam...

arrow
Neprodává v Bazaru

jejda, tak oblečení bych si brala tak na týden protože v Anglii mají nádhernou módu a skvělé ceny, takže bych jen nakupovala a nakupovala ;] to si myslím, že všechno tam nakoupíš... kosmetiku bych brala jen to základní a pak asi dokupovala...ale záleží na tom kolik peněz sebou bereš a kolik máš výplatu no...

arrow
profile_image
coolgirl
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji LauraT: Já naopak doporučuju zbytečně moc kosmetiky netahat

V kosmetice bude háček největší. Mám jí mraky, neobejdu se bez ní)

Jinak děkuji moc za rady. Já bych klidně nakupovala, ale je mi blbé přijet do rodiny a hned první týden obrážet obchoďáky

pláštěnku či deštník

Cituji coolgirl: V kosmetice bude háček největší. Mám jí mraky, neobejdu se bez ní

Tak to je taky při cestování můj problém

Ale každopádně bych z ní vzala jen to nej, nej...nejnutnější - šampon, zubní pasta, odličovák, pleťová voda, kosmetické tampony. Hodně bych tu kosmetiku ořezala, ono se to nezdá, ale fakt se to naváží.

arrow
profile_image
Lenullinka
od 12. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Za dva týdny jedu taky do Anglie.. chtěla jsem se zeptat, jak jste to udělaly s léky? Musím si vzít přes 6 balení, abych dostala menstruaci.. Můžu si to sebou přibalit do kufru? Nebudu s tím mít problémy někde, na netu jsem to nenašla..

arrow
profile_image
Alee
od 5. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hlavně nezapomeň slovník, ten se hodí vždycky
Jinak z Anglie zpátky domů to bude horší, to je fakt. Nikde se mi tak dobře nenakupovalo, jako v Anglii

Holky, braly jste si s sebou i třeba žehličku na vlasy, notebook ?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené