arrow
profile_image
Joe2
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, uvažuji o dálkovém studiu na MENDELU a rozhoduji se mezi obory Finance a Dřevařství. Můžu požádat o názory a zkušenosti osobní či někoho ze známých? Obzvláště mě zajímá pozdější uplatnění, náročnost studia a finanční ohodnocení. Děkuji

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co to je proboha to dřevařství?? To bych spíš šla do těch Financí....

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Klariska1241: proboha

proč proboha? někdo musí zpracovávat dřevo, abychom měli nábytek

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji El Samah: proč proboha? někdo musí zpracovávat dřevo, abychom měli nábytek

Já to nemyslím jako urážku nebo něco, jen si pod tím nedokážu nějak představit ten obor, tak proto ten výraz "proboha"....

Dle mě myslím, že Finance by byly možná lepší volba. S těmi se dá dělat téměř cokoliv, zatímco s dřevařstvím se dá dělat pouze se dřevem....

A taky záleží, co by tebe konkrétně více zajímalo, protože toto jsou naprosto dva odlišné obory....

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Klariska1241: A taky záleží, co by tebe konkrétně více zajímalo, protože toto jsou naprosto dva odlišné obory....

Přesně tak, i když u toho dřevařství se dá dělat administrativní práce (nejenom "rukama"), ve firmách apod. (myslím, že na stránkách Mendelu to je docela hodně popsané) ale i tak, pořád to jsou docela odlišné obory, takže záleží na tobě, co je ti milejší nebo kterým směrem by ses chtěl ubírat

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak teď se dívám a ty nechceš prezenční, no... Finance jdou studovat pouze prezenčně, kombinovanou formu studia mají jen obory (mluvíme-li o provozně ekonomické fak.), které spadají do programu ekonomika a management. A co se týká dřevařství, tak to si nejsem jistá, ale podle mě to taky nebude možné.

arrow
profile_image
Joe2
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já bych dělal dřevařství hlavně kvůli navazujícímu magisterskému - Dřevostavby. A jinak oboje, i dřevostavby i finance, jdou studovat kombinovaně (jestli tedy v posledních pár hodinách něco nezměnili, o čem bych nevěděl). Děkuji za tipy a za rady

arrow
profile_image
PrincessRe
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Joe2: Ahojky, přítel letos končí obor Dřevařství, možnost kombinovaného studia tam je, jelikož se rozhodoval jestli jít dále na kombinovanou formu obor design nábytku. Jestli chceš nějaké podrobnější info tak napiš

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Joe2: finance, jdou studovat kombinovaně

V tom případě mají na stránkách fakulty uvedené mylné informace.

arrow
profile_image
Joe2
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

http://ects-prog.mendelu.cz/cz/index1_1?lang=cz

Tak to asi mají...a fakt to nejde dálkově? Ty tam studuješ? Jestli ano, můžu se zeptat na informace ohledně studia? Je to hodně náročné, nebo pohoda?

arrow
profile_image
El Samah
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Joe2:
Hm zajímavé, na stránkách fakulty píšou, že kombinovaně jdou studovat jen obory z programu Ekonomika a management.
Ano, ale na jiné fakultě. PS: koukám, že to mají celé nějaké divné, např. studijní plán toho co studuju v odkaze, který si tady dal, je trochu jiný než ten, podle kterého studujeme.

arrow
profile_image
Joe2
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
rád bych obnovil diskuzi na toto téma. Nenajde se tu někdo, kdo by byl absolventem oboru Financí nebo Dřevařství (popř. Stavby na bázi dřeva) a nepřidal by svoje zkušenosti s uplatněním? Byl bych moc vděčný. Díky, Joe2

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na PEF sice může být na stránkách uvedeno, že jde i kombinované studium, ale občas ho neotevřou. Jinak já studovala Veřejnou správu, která je ve stejném programu jako Finance. Specializaci jsem měla Bankovnictví pojišťovnictví takže vlastně ty samé předměty jen na diplomu jiný název oboru. Dálkaři nemají žádné úlevy, jinak udělaný studijní plán či něco podobného. Příjde mi to celkem náročné studovat kombi a taky dost záleží co máš za střední. Co se týká uplatnění - dnes je ekonomů hodně a je to dost o tvých dalších vlastnostech a známostech. Mám poměrně velký počet bývalých spolužáků co jsou bez práce nebo dělají třeba v pekárně.. ale to už je po konkrétních lidech.

arrow
profile_image
pavlapavla
od 19. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

A proč se rozhoduješ mezi tak rozlišnými obory?

arrow
profile_image
Joe2
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkrátka, oba dva obory by mě zajímaly, dřevařství a následně dřevostavby víc, než finance. Jen mám obavy z uplatnění, proto se ptám

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené