arrow
profile_image
zusaf
od 28. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám takový problém, se kterým si nevím rady. Jsem těhotná a mého manžela zavřeli před třemi měsíci do vězení (celkem si má odsedět zhruba 3 roky). Přišla mu ted do vězení exekuce za nesplacenou pokutu, když mu odebírali řidičák. Tento dluh vznikl ještě před naším manželstvím, a můj manžel je schopný jej z vězení postupně splácet, vzhledem k tomu, že už je zařazen mezi pracující. Mám ale docela obavy, aby exekutorskému úřadu tenhle postup vyhovoval a nevím, zda mají nějaké právo případně postihnout i mě, od roku 2014 je nový zákoník a nejsem si jistá, že ted můžu klidně spát.... Prosím, pomozte někdo!

arrow
profile_image
Its.so.fluffy
od 20. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bránit se můžeš, ale přesný postup ti bohužel nepovím. Vím jen, že musíš podat tzv. myslím "žalobu" s tím, že dluh vznikl už před manželstvím a je jen jeho.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zusaf: Zkus si poblíž bydliště najít bezplatnou právní poradnu a zeptat se přímo tam. Nebo přímo u těch exekutorů. Takhle na dálku nevíme všechny podrobnosti a věřím, že jde o důvěrnou věc. Držím palce a přeji klidnější spaní.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nová změna chrání manžela-manželku. Exekuce jde pouze za tvým manželem. Měl by se s exekutorem spojit, určitě při jeho volném režimu tu možnost má a dohodnout si splátky. Po tobě nemá exekutor právo nic chtít

arrow
profile_image
zusaf
od 28. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ilka1: Opravdu? To by mi teda spadl velký kámen ze srdce, mi o tom totiž přišlo dopisem vyrozumění, jakože o zahájení té exekuce, tak mě to vyděsilo, ale to oni zřejmě musí o tom uvědomovat manžela/ku, že?

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to nevím, já se ptala pouze manžela (advokát), jak to teď je. Ono se to pořád mění, ale to co jsem ti psala, by měla být poslední verze. Lepší by bylo, napsat exekutorovi, že dluh vznikl před uzavřením manželství a že se tě to tedy netýká. Oni někdy dostanou neúplné informace nebo možná to řešili před změnou, prostě když ti přijdou zabavovat, i neprávem, je složité a zdlouhavé se bránit. Lze to potom jenom soudně (pokud se nedohodneš s exekutorem)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené