arrow
profile_image
macek2019
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, můžete mi některá poradit? Pobírám rodičovský příspěvěk, jsem stále vedena v evidenci mého zaměstnavatele, pokud bych si našla brigádu na pár hodin týdně /v jiné firmě/, kde bych dělala na dohodu, musím to hlásit mému zaměstnavateli?

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na macek2019:
Já si myslim, že nemusíš, na rodičáku si můžeš přivydělat neomezeně a o nějakém hlášení svému stávajícímu zaměstnavateli jsem neslyšela.

arrow
profile_image
macek2019
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Issabell28: díky, no já taky ne, ale mám strach, ať něco neopomenu a není ostuda

arrow
profile_image
macek2019
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A nebude muset za mě něco odvádět? Mám pocit, že mi bude chtít spíš nabídnout práci "na černo", tak mi příjde, že ta dohoda je pro něho z nějakého důvodu nevýhodná. Teda kromě toho, že mi při práci "na černo" taky nemusí vyplatit nic, že?

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na macek2019:
To myslim, že odvádět bude, že pro něj by bylo nejvýhodnější buď tedy "na černo" nebo to udělat jako brigádu.

arrow
profile_image
Ajkaa
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dohoda o provedení práce (DPP) podléhá pouze zdanění. Ze mzdy není placeno sociální ani zdravotní pojištění. Hlásit zaměstnavateli určitě nic nemusíš. Pokud se jedná o příjem do 5000 kč za měsíc platí se daň ve výši 15%, odvádí ji za tebe zaměstnavatel. Pokud je příjem nad 5000 daní se srážkovou daní a musíš příjem zdanit v přiznání k dani.

arrow
profile_image
macek2019
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ajkaa: děkuji, a pokud bych tam byla jako brigádník, tak pro mě i něho z toho plynou nějaké povinnosti? Mám v tom zmatek

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené