arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nezaměstnané kamarádce nabídl soused brigádu ( 2 x týdně 1hod, že bude v domě, ve kterém bydlí vytírat schody). Nabídl jí myslím 120 kč na hodinu. Kamarádka to chce oficiálně na dohodu a tak jí soused řekl, že je to možné, ale že veškeré daně si zaplatí. Tak nevíme, kolik by to celkem dělalo.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

u dpp se platí až nad 10tisíc... což si takhle nevydělá, takže celá částka hrubého bude i čistého a pokud je kamarádka vedená na úřadu práce, tak si může hrubého vydělat max 4250 měsíčně a bude tam moct zůstat a úřad za ní bude i nadále platit zdravotní pojištění... všechno ale musí úřadu předem nahlásit a doložit

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

67

A to kamarádka v tomto případě lpí na DPP?? Rozmluv jí to, ať je ráda, že dostane peníze na ruku.

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LucieVip: A to kamarádka v tomto případě lpí na DPP?

Ano, chce to, protože chce být konečně zaměstnaná Soused jí to nabídl tak, že jí to bude dávat jen tak bokem, ale ona to chce oficiálně. Práci jí nabídl jen proto, že mu jí bylo líto, protože jinak stejně nájemníci vytírali sami Teď si myslím, že soused lituje, protože s tím bude jen papírování.
Na to jí řekl, že všechny odvody a poplatky jí strhne z platu. Tak právě neví, kolik mu budou dělat odvody.
Na pracáku za ní platí zdravotní, jinak nic jiného nedostává.

Cituji Jancysska: takže celá částka hrubého bude i čistého

Takže za ní nebude odvádět státu nic a dostane ty úplně ty stejné peníze ?

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji anýzka: protože chce být konečně zaměstnaná

Ale DPP není klasický zaměstnání. Pojištění se neodvádí do 10 000 výdělku měsíčně, takže to by se tvoje kámoška musela odhlásit z pracáku a pojištění si platit sama (cca 1200 měsíčně). Nebo zůstat na pracáku, pojištění by za ni dále platil úřad, a vydělat si max těch cca 4000 měsíčně.

Nevidím v té smlouvě vůbec žádnou výhodu v tomto případě.

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud nepodepíše "Prohlášení poplatníka k dani z příjmů ... ", tak se jí to zdaní 15% srážkovou daní. Myslím, že kvůli tisícovce měsíčně to nemá cenu. Ať si to raději vezme od něj bokem.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji anýzka: Ano, chce to, protože chce být konečně zaměstnaná

Ale tohle se přeci nedá považovat za zaměstnání... vždyť kolik si tím měsíčně vydělá, pár stovek? Ať kamarádka zůstane na ÚP, kde za ní zaplatí aspoň to ZP a peníze za vytírání si vezme bokem.

Cituji Phaeton: Nevidím v té smlouvě vůbec žádnou výhodu v tomto případě.

Tak nějak.

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobně si myslím to samé. Nevidím důvod pracovat na smlouvu za takovýhle peníze. Ale ona tvrdí, že jí z pracáku brzy vyšoupnou, že už je tam dlouho. ( řekla bych, že je tam cca dva roky- hlásila se tam po rodičovské dovolené)
Jsem na straně souseda, protože chtěl aby si něco vydělala, když nemůže najít normální práci, tak jí nabídl přivýdělek za almužnu a ona na něm požaduje smlouvu.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na anýzka: Aha, takže ta smlouva jí nejspíš zajímá proto, aby si "nasbírala" potřebnou dobu pro pracák... až tam zase bude.

No tak to má tady celkem smůlu, v tomhle ohledu jí tady smlouva moc nepomůže... tedy vůbec.

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: Aha, takže ta smlouva jí nejspíš zajímá proto, aby si "nasbírala" potřebnou dobu pro pracák... až tam zase bude.

taky si myslím, ale ona si také myslí, že se jí to bude započítavat na důchod
Když jí říkám, že je to nesmysl, tak tomu nevěří.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na anýzka: aby se jí to započítávalo, musela by platit sociální a to může i sama dobrovolně i během toho co je na pracáku, ale z brigády s takhle nízkým příjmem za ní nikdo nic neodvádí

Reaguji na anýzka:
To ji vyšoupnou i tak. Já měla 2 zaměstnání na DPP a stejně to pro ně nic neznamenalo. Pro ně je důležité, aby měl člověk klasickou prac. smlouvu a jim odpadlo placení zdrav., pojištění.
Schválně mne zvali na schůzky v době, kdy jsem prostě nemohla a tím mne donutili odejít. Soukromě mi paní, ke kreré jsem chodila zdělila, že takovýhle tlak teď budou vyvíjený na každého.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: jo to se teď dělá, ale je to proto, že spousta lidí je na pracáku třeba 3 roky a z toho rok a půl mají brigádu a každý měsíc výdělky na hraně, kolem těch 4000Kč, takže je za 1) předpoklad, že si ve skutečnosti vydělaj víc a maj dohodu se zaměstnavatelem že jim to papírově takhle upravuje a za 2) že jim stačí žít s brigádou a na dávkách a nemaj motivaci hledat práci... a hlavně když se pak každej uchazeč vymlouvá, že nemuže hledat práci, chodit na pohovory apod. protože má brigádu, tak je jasné, že práci nechce a nemá tak na pracáku co dělat
jasně že se to dotkne i poctivých lidí, ale těch nepoctivých je bohužel mnohem víc...

arrow
profile_image
lu_cz_ka
od 31. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U DPP je to bez daně (tedy sociálního a zdravotního pojištění) do 10 tis. měsíčně, ale je to ještě nějak omezeno celkovou roční sumou hodin. Něco jako 300 nebo tak. Dá se to dohledat na webu, samozřejmě.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lu_cz_ka: bez daně (tedy sociálního a zdravotního pojištění)

Víš, co je to daň? To NENÍ sociální zabezpečení a zdravotní pojištění. To, co se odečítá ze mzdy, je buď záloha na daň, nebo rovnou (srážková) daň, pojistné na zdravotní pojištění a sociální zabezpečení. Zas to tady nepleť.

Já bych buď doporučovala ideálně, aby si to kamarádka vzala bokem bez jakékoli smlouvy, nebo aby si tu smlouvu teda nechala napsat (DPP), ale s tím, že stejně zůstane na pracáku, protože víc než ty 4000 si stejně nevydělá. Ale fakt s tim bude akorát hromada lejster.

Do důchodu se jí to opravdu počítat nebude. Pokud není odváděno sociální poj., což fakt není (do 10 000 Kč), tak se jí nemá ani co počítat. Leda by si to pojištění platila extra sama dobrovolně ze svého výdělku, jak už tu bylo uvedeno.

Doporučuju pročíst zde. Je to perfektně popsané, prostě pěkně po lopatě

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené