arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zajímá mne, zda jste se potýkaly s nějakým zdravotním problémem, o němž jste si myslely, či vám to řekl doktor, že pochází z antikoncepce a ten i po vysazení dál přetrvával?

Minerva je prostě nejhorší antina. Je vysokohormonální.těžká na játra. Zpusobuje embolku..zvýšené riziko.. je tu spousty odpůrkyň tabletek ale ja beru jednu nejkvalitnejsich a i predtim jine dobre a nemam zadny problém...

arrow
profile_image
Lukika
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mě antikoncepce způsobila těžké migrény, když jsem ji brala bylo to nesnesitelné. Před rokem jsem vysadila a stále na migrény trpím i když už v menší míře, ale stále se léčím na neurologii a už se jich asi jen tak nezbavím

Všechny hormonální antikoncepce jsou škodlivé (samozřejmě je to individuální, někdo to snáší hůře, někdo třeba nikdy žádné "příznaky" mít nebude). Vždycky jsem věděla, že to pro tělo není nic dobrého, ale teprve loni, když jsem byli se školou na pitvě a viděla jsem dělohu ženy co brala antikoncepci a "normální" dělohu, tak jsem teprve pochopila jaké svinstvo to je.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lukika: nebyla ta děloha ženy s antiko taková prosáklá?

Mě zajímá, jestli se to aspoň má pak šanci ta děloha zase vrátit do normálu po vysazení? Já už se nedivim, že ty holky po vysazení nemohou otěhotnět nebo mají zprvu i potraty.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji MKay: Mě zajímá, jestli se to aspoň má pak šanci ta děloha zase vrátit do normálu po vysazení?

Podle mě určitě,pokud se antina nebere dlouho.

Já teda Minervu neměla, i když mi jí kvůli hormonální nerovnováze doktorka samozřejmě chtěla hned šoupnout Každopádně jsem měla migrény, hnusné změny nálad a hlavně mi šíleně natékaly nohy. S tím mám problém jinak jen když jedu dlouho autobusem, takhle mi ale stačilo sedět 8 hodin ve škole a pak jsem musela mít doma až do večera nohy nahoře. Jinak prý ještě způsobuje krevní sraženiny, zadržování vody/celu a jsou i případy, kdy ženy braly antinu třeba 10 let bez nějaké větší pauzy a už se jim nevrátila MS...

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Caisy: No tak já používám sice Nuvaring, ale iluze si nedělám, je jasné, že cokoliv umělého v těle není ideální stav. Nechci jí používat pořád. Je dobře, že se hovoří i o jejích negativech, je to potřeba.

arrow
profile_image
Goldhelen
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem brala Yadine 11 let a mam autoimunitní zánět štítné žlázy,údajně mi k tomu přispěla antikoncepce...Teď mam zdravotní potíže,kdybych tak mohla vrátit čas..Je to největší svinstvo,mam do toho teď i špatný játra,padají mi vlasy a nic nepomáhá...

arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Brala jsem ji 6 let, no a vlasy padají, pleť nic moc:-/

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já například od známé slyšela, že se takzvaně z dětské postavy stane po braní HA (Minervy nebo ona konkrétně měla Diane) ženská. Je možné, že i takové změny může způsobovat? Moje zkušenost - po braní Minervy vyrostla asi o velikost a půl prsa, po vysazení sice šla dolů, ale ne na původní menší velikost, ale zároveň z původní velikosti XS max. S kalhot a sukní mám najednou M (předpokládám, že je to opravdu spojeno s tou změnou postavy a prsou kvůli HA - ale je tak pozvolná, že si toho člověk hned nevšimne) a nelze se toho zbavit ani pravidelným cvičením už asi rok (nutno podotknout, že S obleču, ale je mi to nepříjemně těsné).
Další důsledek - pálící a suché oči neboli syndrom suchého oka a suché sliznice - myslela jsem, že to po vysazení bude opět v normálu, ale nikoliv.
Kamarádka mi teda řekla, že bolestivou menses měla zpátky po vysazení tak po roce a podle toho si myslí, že tělo se toho zbaví za delší dobu a navrátí se do normálu. Ono braní x let Minervy asi nebude nic moc pro to tělo, že.
Jinak co se týče celulitidy, jak jste dopadly s tou? U nás v rodině ji nikdo nikdy neměl ani já a po Minervě mi vyrašila slušná Je fakt, že cvičení na to celkem pomáhá, ale asi už to nikdy nebude jako předtím (věk? nebo nevratné změny vaziva, které tu někdo psal, že HA způsobuje?).
K vlasům - po vysazení se začaly nehorázně mastit (na to dr. řekla, že je to určitě z vysazení) a vypadávat, nyní asi čtyři měsíce po padají pořád hodně. Řešily jste to někde nebo jste to nechaly být?

arrow
profile_image
Lukika
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Merrisska: Jinak co se týče celulitidy, jak jste dopadly s tou?

já hrůza, vůbec se jí nemohu zbavit, cvičení, lymfatické masáže, nic nepomáhá

Jinak opravdu to trvá dlouho než se tělo vrátí do normálu, opět je to velmi individuální, ale třeba například já jsem kvůli braní HA přišla o chuť na sex, myslela jsem, že po vysazení se mi libido zase vrátí, už je to přes rok a pořád to není o moc lepší, ptala jsem se na to gynekoložky a ona říkala, že je to normální, že prý spousta žen jí potvrdila, že i po vysazení HA ta chuť už nikdy není taková jako byla dřív a to prý HA už nebraly třeba i 10 let

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Merrisska: že se takzvaně z dětské postavy stane po braní HA (Minervy nebo ona konkrétně měla Diane) ženská

To bych řekla, že je pouze ze zadržování vody...

Reaguji na Merrisska:

Já jsem se teda potýkala- a prakticky se potýkám stále. Začala jsem brát Jeanine kontinuálně (po operaci endometriozy) Za cca 8 měsíců jaterní testy jako alkoholik a začalo mě bolet v oblasti jater + svaly a záda (bez příčiny a nikdy předtím jsem problémy neměla). Okamžitě jsem vysadila. Na utz mi dr. našla dva myomy, které tam před 5 měsíci ještě nebyly. Takže jsem začala hledat, co by mi mohlo pomoct- snědla jsem vagon ostropestřecové kaše od dědka kořenáře + byliny na hormonální systém, měsíčkový a pupalkový olej, malinovou a ostropestřecovou směs. Dnes jsem byla na kontrole a myomy jsou menší než minule. Jaterní testy mi klesly o polovinu (ale pořád jsou vyšší) a dr. už to neřeší. Takže mi nezbývá než dál užívat bylinky a doufat, že se tělo vzpamatuje. Navíc jsem během těch 8 měsíců přibrala 7 kilo při stejném životním stylu, kdy jsem měla předtím stabilně 57 kg. Dr. mi tvrdila, že to není z antikoncepce, a že, cituji "ženy občas přibírají. Na antikoncepci se to svádět nedá." Tím jsem s ní skončila. Tak tohle je moje zkušenost.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lukika:
A jak dlouho máš vysazeno? Třeba se to spraví. Já tedy ještě taky mám pozůstatky, ale makám na tom, někdy i čtyřikrát, pětkrát týdně ve fitku - zkrátka když je čas.Ale asi je to prostě boj na dlouhou trať...
Jinak jsem si myslela, že se mi prsa vrátí na tu velikost, co jsem měla, ale i ty trochu zůstávají jako při HA Jenže jsou tu zas jiné problémy no...
Například to padání vlasů je vážně děs. Pořád padají, určitě to bude víc než to klasické množství osmdesát až sto denně, ale nevím jestli s tím za doktorkou? Zkouším nasadit biohar, který jsem už jednou měla, tak uvidím.

Cituji Marola: ačala jsem brát Jeanine kontinuálně (po operaci endometriozy)

Jj, já to měla taky kvůli tomu, ale jaterky mi asi ani nedělali, nebo se to dělá při preventivce? A daří se ti ty kila zhubnout? Někde jsem četla, že jak je to po HA tak to pak nejde dolů. Ale vzpomínám si, že při mé první tuším Cilestu, mi taky skákala ručka váhy nahoru, ale jak jsem měla hodně pohybu a snížila o něco příjem - hodně jsem pracovala na brigádě - tak to šlo zase dolů (naštěstí včas, ono asi jak to člověk nechá dlouhodobě se šplhat nahoru tak to jde hůř mi to přijde).
Holky, jinak jsem zvědavá na vaše další zkušenosti. Co třeba otěhotnění po dlouhodobém braní Minervy. Šlo to o u vás, nebo jste ztratily ovulaci, jak je to prý u ní běžné, příp. menstruaci?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Caisy: pouze ze zadržování vody...

No ale když člověk vysadí, tak by se ta voda přece měla přestat zadržovat ne? Je teda fakt, že jsem zkusila vysadit nějaké potraviny, na které mám asi alergii (hlavně lepek) podle dr. a najednou jsem byla méně nafouklá. Jenže jsem je vydržela nejíst jen pár dnů - a za tu dobu měla zničehonic kilo a půl dole, ale musím podotknout, že jsem měla i stres v práci... A taky že to má asi spojitost i se špatnou štítkou, na kterou beru léky, které mě nafukují břicho

Brala jsem Minervu cca 2,5 roku. Doporučila mi ji tehdy přímo moje gynekoložka na mou špatnou pubertální pleť. No..během braní pleť bez pupínků, ale zato fakt přesušená. Po vysazení naprostá katastrofa...pupínky úplně všude. I tam, kde dřív nebyly (záda, krk), pleť mastná, jak kdybych se koupala v oleji. Jsem ráda, že jsem ji vysadila už po těch cca 2 letech. Nedovedu si představit opravdu dlouholeté užívání. Momentálně jsem bez HA, odmítám do sebe to svinstvo cpát

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené