arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přemýšlím o podání přihlášky na FF UPOL. Konkrétně mne zaujala Mediální studia a Komunikační studia (navazující mgr.) a také 5letá jednooborová psychologie. Zajímalo by mne však, jaká je náročnost studia na této fakultě, jak je to s dělením předmětů na povinné, povinně volitelné, výběrové atp. Sice jsem prostudovala oficiální webovky, ale mám v tom zmatek, protože už jsem absolvovala bakalářský probram na jiné univerzitě a systém je tam odlišný.
Můžete mi tedy, prosím, někdo, kdo na UPOLU studujete, poradit? Jít do dvouoborové kombinace nebo raději zvolit jednooborovku? Jak je to s plněním povinností u dvooborových programů, s psaním diplomové práce a státnicemi? Za každou zkušenost, byť třeba z jiné fakulty, budu vděčná.

arrow
profile_image
moninagr mojeid
od 3. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co se týká dvouoborů na FF, tak nejspíš nastane trochu problém. Doteď platilo pravidlo, že ke státnicím z jednoho oboru mohl člověk jít i přesto, že druhý obor ještě neměl splněný. Byla ale vydaná nová vyhláška (která byla ale zrušena novým děkanem), že člověk může jít ke státnicím z jednoho oboru pouze za předpokladu, že má splněno i na druhém (i když ty obory nemusí mít nic společného). Teď momentálně se státnicuje podle starých pravidel, ale někdy v září by měl vyjít nový studijní řád, kde to může být úplně jinak. Viz. URL

arrow
profile_image
kikinkab
od 2. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na FF UPOL jsem loni ukončila dvouoborové bakalářské studium a teď pokračuju v navazujícím mgr. studiu. Studium se zvládnout dá, ale není to zadarmo, znám mnohem lehčí školy. Jinak diplomka se píše pouze na jednom oboru (pokud studuješ dvouoborově) a státnice byly dost přísné (mluvím o KBH). Já jsem státnicovala podle nové vyhlášky, jak se o ní zmíňila moninagr a opravdu musely být splněny všechny studijní povinnosti u obou oborů.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kikinkab
moninagr
Díky, holky.

kikinkab
A můžeš mi prosím napsat, jak je to s předměty? Předpokládám, že ve dvouoborovém studiu má každý obor své povinné předměty, to je logické, ale jak je to pak s dalšími, volitelnými? Jde mi o to, zda v případě dvouoboru musím absolvovat dvakrát více všech předmětů nebo jen povinné pro každý obor a povinně volitelné se mi započítávají pro obojí. Jejda, teď nevím jestli to pochopíte...no snad...

arrow
profile_image
kikinkab
od 2. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každý obor má předem určený počet kreditů, které musíš získat za předměty A, B a C. Já to mám tak, že u každého oboru mám nabídku povinných předmětů A, povinně volitelných předmětů B a volitelných předmětů C. Povinně volitelné předměty se ale týkají pouze daného oboru a vypisuje je Tvá katedra. B předměty musím plnit na každém oboru zvlášť, nedá se to uznat (pouze v případě, že je předmět velmi podobný na obou oborech), takže ano, mám dvakrát tolik předmětů. Jako volitelný předmět C si můžeš vybrat jakýkoliv předmět, který se učí na univerzitě.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kikinkab
Výborně, pochopila, to se pozná inteligence. Díky moc.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené