arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chci se optat na to, jak dlouho po operaci jste museli mít zafixovány čelisti k sobě gumičkami? Je mi jasné, že záleží na rozsahu operace - mě čeká dolní i horní čelist + brada. Dolní čelist mi budou posunovat dopředu asi o 1 cm, horní srovnávat tak, aby pasovala k té dolní (je nevhodně tvarovaná a šouplá na jednu stranu). Když jsem viděla v nemocnici pacienty se "zagumičkovanou pusou", úplně jsem se lekla. Nic příjemného na pohled to není, je to nezvyklé a dost výrazné. Jsem z malého města, chodím pro děti do školky . . . takže lidé to budou asi těžko zpracovávat (šokem pro ně bylo vidět mě s kovovými fixními rovnátky).
Četla jsem, že minimum je 6 týdnů, ale prý se to někomu protáhne . . .
A jak reagovalo okolí? Chodili jste běžně mezi lidi? Zavřít se doma na 6 a více týdnů je asi nesmysl.

Na tuhle operaci jsem měla jít taky,ale odmítla jsem to...

Cituji Amélie2: Zavřít se doma na 6 a více týdnů je asi nesmysl.

No,pokud nebudeš moci jíst,ani mluvit,nevim nevim...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

AmĂŠlie2
Já sice neměla sgumičkované čelisti ale měla jsem hyrax a první měsíc jsem byla na tekuté stravě (nemohla jsem moc otevřít pusu jak byl čelistní kloub traumatizovaný, navíc hyrax dost znesnadňoval polykání a necitlivé rty tomu taky moc nepomohli - suma sumárum nejlépe se mi pilo, jídlo lžičkou bylo na dlouho ) z čehož jsem byla po fyzické stránce naprosto mrtvá, byla jsem ráda že můžu zůstat doma. Po tom měsíci už jsem pusu mohla otevírat víc, rty byly taky citlivější a tak jsem přešla na kašovitou stravu a na té už se dalo docela dobře fungovat a začít chodit do školy (akorát mi začínala - na opce jsem byla začátkem září a chodím na VŠ). Jinak jsem šišlala fakt vtipně a všude s sebou nosila jogurtové nápoje (doporučuji ). Rozhodně bych se doma nezavírala, co jsem viděla lidi s posuny v nemocnici tak někteří mluvili docela dobře Ale já to měla jednodušší - jsem z Prahy a tady to nikdo moc nepitval

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, byla jsem asi na tatéž operaci na kterou se chystáš, posunovali mi obě čelisti a dodělávali bradu. Zafixovanou čelist jsem měla cca. 2 měsíce. Bylo to hrozné, ale výsledek stojí za to. No musím říct, že pár týdnech už to nebylo natéklé, tudíž ani moc znát,že mám zafixovanou čelist, takže jsem i někam vyrazila-bez mluvení Po sundání musím říct bylo hrozné zase začít žvejkat. Za A v jiné pozici a za B po dlouhé době. Dodnes si pamatuju, jak jsme šli do restaurace, dala jsem si rizoto a málem ho neuměla sníst Na co se připravit... Na oteklost-nehezký vzhled, bolest, nepříjemný pocit, nemožnost žvýkat - jen tekutou stravu (nejedla jsem nic jiného než kaši-řídkou,nápoje proteinové a pití), žádná tužší strava se mi "cedit" přes zuby nechtěla, tudíž jsem markantně zhubla, ale ... to nikdy neuškodí Ale po sundání jsem "jiný člověk" a jsem spokojená...a hlavně...na bolest se rychle zapomíná a nakonec budeš ráda, že jsi to podstoupila. Držím palce!

arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky za informace!
Thami - tak alespoň, že se jedná jen o dva měsíce (i když je to stejně dlouhá doba!!). Já se obávala, aby mi někdo nesdělil, že zafixování je na tři a více měsíců, to bych těžko rozdýchávala. Navíc dálkově studuji vysokou školu a po těch dvou měsících budu muset začít jezdit na zkoušky - a děsit je tam gumičkama bych fakt nechtěla. Ale jsem ráda, že to hodnotíš pozitivně: též si myslím, že za tu změnu to stojí. Už se těším, až budu mít za sebou alespoň operaci a pobyt v nemocnici.

Můžeš mi ještě napsat, jestli se čelisti zafixují pouze gumičkami za "trny" (háčky umístěné na oblouku rovnátek), nebo jsi měla i skeletární fixaci (je na háčky vystupující z dásně, které se tam umístí během operace)?

arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě se chci zeptat, jaké gumičky jste si kupovali (jsou to tyto: Glenroe Elastics Ultra 3/16 Medium orto gumičky)?
a jaký háček či pinzetu jste používali (aby to nasazování gumiček bylo co nejsnažší).
Díky za odpověď.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Mám pocit že tohle se tu už někde řešilo (jaké gumičky a jakou pinzetu) ale v tom množství témat si fakt nejsem jistá ve kterém to bylo........

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Thami
Ty jsi vůbec neměla čelisti zagumičkovaný?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Amélie2
Aha, já byla v Motole v doc.Kozáka ... tak ať se to vydaří

tkanule
měla jsem to zadrátované skrz na skrz, pod pojmem gumička bych to určitě neviděla

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Thami
na karláku dávají gumičky, které se musí pak každý den měnit

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

tkanule
tak to ne, měla jsem to zafixované na-pevno! nesmělo se to pohnout

arrow
profile_image
Lenusik
od 11. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, mám dotaz na to jak moc je zagumičkování vidět, gumičky se vkládají dovnitř úst nebo nějak zvenku a jak je celkově těch 6 týdnů po operaci na člověku něco znát.

arrow
profile_image
dolphinn
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lenusik:
Ahojky, no gumičky vidět trochu jsou. Gumičkuje se to zvenší rovnátek, ale víc než vidět, jsou gumičky slyšet. Prostě s nimi nejde tak dobře mluvit. A těch šest týdnů...měla jsem operaci 4.1 a 30.1 jsem byla už v práci. Za ty týdny celkově splaskneš a naučíš se s novou pusou žít, mluvit a hlavně jíst, což byl pro mě největší mazec. Ale stejně bych do toho šla znovu. Výsledek je neskutečný a reakce velmi pozitivní.

Ahoj, gumičky se zachycují za "trny"připevněné na rovnátkách, takže když mluvíš, můžou být vidět. Já třeba nosila gumičky až do sundání rovnátek, ale každý ortodontista to určitě bude dělat jinak a každý pacient bude mít jiný problém. Postupně jsem si na ně zvykla, i když na jídlo jsem si je sundávala - čím víc jsem mohla otevřít pusu, tím víc praskaly
Na nandávání a vyndávání mi strašně pomohly tyhle háčky: http://profimed.cz/katalog/glenroe-elasti-hacek-na -orto-gumicky . z pinzety jsem byla zoufalá a tohle bylo super.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené