arrow
profile_image
Nina91 mojeid
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj,
chci se zeptat lidí co už to mají za sebou, nakolik se změní výraz obličeje po vytrhnutí 4 zubů? o kolik se zuby posunou dozadu? já už v minulosti rovnátka měla. tehdy mi zuby netrhali. výsledek ale rozhodně není perfektní - mám zuby v horním patře divně vytlačené dopředu, lezou mi ven z pusy.. navíc dvojka na pravé straně je trochu zalezlá a ještě ke všemu mám po těch prvních rovnátkách otevřený skus (paní doktorka byla skutečně šikovná..)
každopádně, zašla jsem k jinému doktorovi přesvědčená, že se bude trhat, ale on přišel s tím, že by se nemuselo a přesto by to prý srovnal (neumím si to představit..). prý protože mám větší nos, tak nevadí, že mám ty zuby vylezlé, že tak obličej vypadá z profilu lépe, že kdyby mi ty zuby vytrhl a zasunul dozadu, tak ten nos pak může vypadat větší.. nechal ale rozhodnutí na mě a já nad tím už půl roku dumám... mě ty vylezlé zuby skutečně vadí, nos, nenos.. ale zase, nerada bych měla zuby po vytržení a srovnání nevýrazné se sklonem třeba dovnitř (někteří lidé to tak mají..) chci mít stále výrazné zuby, navíc mám docela plné rty a jak teď to zkoumám, tak si říkám, jestli kdyby se posunuly zuby dozadu, tak by ty rty se taky nepropadly dozadu a nepřišla jsem tak o ně?
moc bych ocenila pokud by někdo měl foto před a po.... děkuji

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, fotku bohužel asi nemám, zkusim se podívat, ale jinak když jsem měla rovnátka (před 4mi lety) tak mi taky trhaly 4 zuby (čtyřky a pětky) a neřekla bych že se mi nějak výrazně změnil výraz obličeje já jsem měla dopředu rostlé špičáky a jedničky překřížené přes sebe tak jsem vypadala hrozně výraz-nevýraz ale plné rty ti to určitě nezmění, ty mám také a mám je pořád spíš když mě ty rovnátka nasadily, vypadala jsem trochu jako kapr, ale to už je jiná kapitola přeju pevné nervy, ale ty už si vlastně rovnátka měla tak to pro tebe tak hrozné nebude, já jsem tenkrát trpěla jako zvíře

Tak tohle je strašně individuální. Někomu se nezmění, někomu se změní k lepšímu, někomu k horšímu. Někdo může ztratit i svoje plné rty. Je to prostě člověk od člověka, vada od vady. Já tohle řešila před pár měsíci. Byla jsem u několika ortodontistů a každý mi řekl něco jiného. Někteří byli pro trhání 4 zubů, protože jinak to prostě nejde, stripping zavrhli kvůli mým úzkým zubům, že by to nevypadalo dobře. No a jiní byli rezolutně proti trhání 4 zubů, protože by mi to neslušelo. Změnilo by mi to prý profil k horšímu a moje plné rty by vzaly za své... Ti navrhovali zas buď trhání jednoho řezáku nebo stripping. No a já si pak měla vybrat, když co ortodontista, jiný názor...
Tys měla v minulosti fixní rovnátka nebo sundavací? Protože u fixních je víc možností než u sundavacích. Jinak ten doktor, jak ti říkal, že nos by pak mohl být větší, nebyl to náhodou Mudr. Ivanov?
Já názor měnila ze dne na den, nejdřív jsem si řekla, ne netrhat, pak jo trhat... Člověk chce, aby vypadal co nejlépe může, nejen měl rovné zuby. Chtěla jsem ale moc k jednomu z těch ortodontistů kvůli rovnátkovému systému, ten byl ale pro trhání. Nakonec jsem ho ukecala, že to zkusíme nejprve bez trhání, případně vytrhnout to můžeme vždycky. Bez toho trhání to nese sice určitá rizika, ale já jsem ochotná je podstoupit. Teď se uvidí, jak to všechno bude...

arrow
profile_image
Nina91 mojeid
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

erinka
ahoj, nn, doktor ivanov to nebyl, dr. tichý... no já právě už měla fixní a tehdy ta doktorka váhala zda trhat a pak se rozhodla, že ne... a ted já nevím. normálně bych dala na doktora co říká netrhat, ale zas, už jednou rovnátka bez trhání byly a výsledek není uspokojivý, tak já nevím... nechce se mi zas investovat do rovnátek, rok či déle je mít a po sundání zjistit, že to není ideální a pak teprve teda si nechat zuby vytrhnout, zase platit rovnátka a dva a půl roku je zas nosit... přeci jen, je mi dvacet, připadám si na ty rovnátka už stará a chci vypadat dobře co nejdřív, že jo...
jak to je u tebe? jak dlouho budeš nosit ty rovnátka když se netrhalo a v případě, že se to nepovede, tak na jak dlouho se ti to ještě protáhne?

arrow
profile_image
Nina91 mojeid
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

bejbee
no já před těmi prvními rovnátky taky měla špičáky dopředu.. tak to je podobné.. a taky jsem byla jak kapr teda když vidím staré fotky... si neumím představit jak to bude vypadat teď, kdy mám ty zuby tak vylezlé a ještě se na ně bude něco lepit...

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nina91: ono je to hodně o zvyku, pak ti to vůbec nepřijde a většinou to vidíš jen ty, nikomu jinému to nepřijde pro mě bylo nejhorší když mi ty rovnátka sundali, připadalo mi že mám najednou strašně tlustý obličej a hrozně malé zuby a vůbec prostě hrůza a dneska na to jenom vzpomínám

Cituji Nina91: přeci jen, je mi dvacet, připadám si na ty rovnátka už stará

tos mě dostala, prej stará... Vím, jak to myslíš, ale mně je 25 a nasadili mi rovnátka před měsícem. A stará si nepřipadám.
Nevím, jak to bude na dlouho u mě. S trháním to měl být rok a půl až dva. Bez trhání by to teoreticky mělo být rychlejší. A doba prodloužení bude mimo jiné záviset na tom, kdy by se případně rozhodlo, že trhat je třeba. Asi jsem divná, ale mně je vlastně jedno, jestli ty rovnátka budu mít rok nebo dva. Chci, aby moje zuby vypadaly maximálně nejlépe, jak to půjde. Mám dost velkou pusu a zkrátka jsem měla pocit, že když mi vytrhnout 4 zuby, tak mi v puse zbyde ***. Kdybych měla větší oblouky (a že na to hubu velkou mám dost), tak by bylo po problémech, všechno by se mi tam krásně vešlo. Ale rodiče mě hold blbě udělali.
Jinak se zkus doktora zeptat na stripping zubů. Malilinko ti je zúží a pak se tam lépe vejdou. Ale to musí posoudit ortodontista. U mě to není ideální řešení, protože zuby mám dost úzké a nevypadalo by to pak ve výsledku hezky. Ale jiným to pomohlo, zachránilo je to od trhání a zároveň udělalo místo.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jen mě napadlo, možná hloupě.. když ti ty zuby nevytrhnou nemůže se stát že nebudou mít místo a po sundání se zkřiví znovu?

Reaguji na bejbee:
To se může stát i při vytržení. Ale nalepí mi drátek zezadu na zuby a dostanu sundavací rovnátka. A já je budu poctivě nosit. Nedělalo mi to problém ani jako malé, nosila jsem je tenkrát nonstop celý den, nejen noc. Takže pokud si je teď v dospělosti budu muset brát každou noc, nemám s tím problém. Hodně holkám, co jsem četla tady na omlázku, se zuby zkřivily, protože kašlaly na nošení snímacích rovnátek. Já doktorovi řekla, ať to zkusíme bez trhání, že budu sundavací rovnátka nosit každou noc, klidně do konce života. Sundavací jsou už brnkačka. Ani fixní mi nevadí, když nepočítám otravné čištění zubů. Takže pohoda. Kolikrát se zkřivily zuby i při vytržení zubů. Musí se dodržovat prostě pokyny po sundaní fixních rovnátek.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Erinka: to jo, to je pravda, znám spoustu holek, co se na sundavací potom vykašlaly a zuby mají horší než předtím já po té bolesti co sem s fixníma měla už ty sundavací budu nosit taky klidně do konce života tak přeju hodně štěstí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené